Archív podujatí

2021 – (najväčšie podujatia)
26.10.2021

Večer s Orange

Poď s nami na online kariérny večer s Orange. Ako sa transformovala firma, ktorá má 1200 zamestnancov? To aj omnoho viac sa dozvieš v panelovej diskusii s hosťami z najväčšej telekomunikačnej spoločnosti na Slovensku. Po nej sa priprav na dva nadupané webináre na témy: zmena správania zákazníkov počas korony a budúcnosť televízie. Moderuje Števo Eisele, športový redaktor a komentátor.

20.10.2021

CEO Talks s výkonným šéfom Vacuumlabs - Matejom Ftáčnikom

Matej Ftáčnik je výkonný šéf a spoluzakladateľ slovenskej vývojárskej spoločnosti Vacuumlabs, ktorá poskytuje fintechové riešenia klientom po celom svete. Jeho cieľom je vybudovať z Vacuumlabs svetového lídra. V rámci firmy organizujú konferenciu ReactiveConf, ktorá je zameraná na technologické témy. Dlhodobo pôsobí v startupovom prostredí a zaslúžil sa o vznik prvého slovenského tvorivého priestoru pre startupistov - Spotu.

Budeme sa rozprávať o tom, ako sa Vacuumlabs podarilo zvyšovať zisky počas krízy, ako a vďaka čomu sa im podarilo narásť a kam sa plánujú posúvať v budúcnosti. Budeme sa pýtať na pracovné prostredie Fintechu a aké príležitosti tento sektor ponúka.

Moderuje Dávid Tvrdoň, technologický redaktor SME a spoluautor technologického podcastu Klik.

05.10.2021

Práca vo verejnej správe - prečo áno? | Diskusia s Vallom a Ódorom

Práca vo verejnoprávnych inštitúciách má pozitívny hmatateľný dopad na komunity a spoločnosť. Musia sa jej chopiť správni ľudia a musia mať silnú motiváciu robiť veci pre druhých. O tom, že sa to dá, ti prídu porozprávať Ľudovít Ódor, viceguvernér Národnej banky Slovenska a Matúš Vallo, primátor mesta Bratislava. Moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová v rámci unikátneho formátu online kariérneho podujatia Night of Chances PUBLIC.

05.10.2021

Rozhovor: Ľudovít Ódor, viceguvernér NBS

Bol riaditeľom Inštitútu finančnej politiky, v súčasnosti je guvernérom Národnej banky Slovenska. Stál a naďalej stojí pred výzvami, ako pritiahnuť do štátnych inštitúcií šikovných ľudí. Aká veľká výzva to je a čo ju sprevádza prezradí v rozhovore. Moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová v rámci unikátneho formátu online kariérneho podujatia Night of Chances PUBLIC.

05.10.2021

Rozhovor: Matúš Vallo, Mesto Bratislava

Hlavné mesto si prešlo dlhú cestu, kým sa začali diať zmeny orientované na občana. Obnáša to hlavne odhodlanie množstva ľudí na čele s primátorom Matúšom Vallom. O tomto aj o tom, prečo je fajn skúsiť prácu vo verejnej inštitúcií, porozpráva už v utorok večer. Moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová v rámci unikátneho formátu online kariérneho podujatia Night of Chances PUBLIC.

05.10.2021

Aké reformy potrebuje náš verejný sektor? | Diskusia s Kiššom a Vašákovou

Slovensko stojí pred veľkou výzvou - čo najviac zmierniť škody, ktoré napáchala pandémia. Aké inštitúcie na to potrebujeme? Aké reformy našu krajinu čakajú? Ako by mali vyzerať funkčné a pevne ukotvené verejnoprávne inštitúcie budúcnosti? Budeme sa o tom rozprávať s Líviou Vašákovou, generálnou riaditeľkou Sekcie Plánu obnovy a Štefanom Kiššom, riaditeľom Útvaru hodnoty za peniaze. Moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová v rámci unikátneho formátu online kariérneho podujatia Night of Chances PUBLIC.

05.10.2021

Rozhovor: Lívia Vašáková, Plán obnovy

Slovensko dostalo od EÚ na zmiernenie dopadu krízy 6 miliárd Eur. Lívia Vašáková, poradkyňa predsedu vlády a generálna riaditeľka Sekcie Plánu obnovy, prezradí, aký je jeho aktuálny stav, prečo je plán dôležitým krokom a akým prekážkam pri jeho realizácii čelia. Moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová v rámci unikátneho formátu online kariérneho podujatia Night of Chances PUBLIC.

05.10.2021

Rozhovor: Štefan Kišš, Útvar hodnoty za peniaze

Úlohou Útvaru hodnoty za peniaze je kontrolovať, či sú naše peniaze - áno, aj tvoje - pri reformách, investíciách a prevádzke štátu použité čo najefektívnejšie. Skrátka, aby si za svoje euro dostal čo najviac. Čo je na tejto práci lákavé a čím sa odlišuje od iných? Dozvieš sa z rozhovoru so Štefanom Kiššom, riaditeľom UHP. Moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová v rámci unikátneho formátu online kariérneho podujatia Night of Chances PUBLIC.

12.05.2021

LAW Online

Poď na prvý špeciálny online kariérny event pre študentov, študentky a absolventov práva. Joby pre šikovných mladých ľudí bude ponúkať 6 špičkových právnych a advokátskych firiem. Dozvieš sa insighty zo živej právnej praxe a vypočuješ si debaty o rôznych podobách a výzvach práva v podaní špičkových expertov z praxe vrátane špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a predsedu Slovenskej advokátskej komory Viliama Karasa.

Moderátor: Adam Valček, investigatívny novinár SME

23.06.2021

FUTURETON záverečný event

Čo so všetkými tými miliardami, ktoré dostaneme od EÚ? Poď sa s nami o tom porozprávať v stredu 23.6. na záverečný event veľkej študentskej súťaže Futureton. Vyhlásime víťazky a víťazov, pozrieme sa bližšie na nápady, ktoré sa môžu stať súčasťou budúcnosti Slovenska a zároveň podebatujeme so špičkovými odborníkmi na reformy a štrukturálne zmeny, ktoré nás čakajú.

Moderuje: Zuzana KOVAČIČ HANZELOVÁ, SME

28.04.2021

FUTURETON kick-off event

Čo so všetkými tými peniazmi, ktoré dostaneme od EÚ? Poď sa s nami o tom porozprávať 28.4. na Futureton Kick-off event. Ak si myslíš, že dokážeš efektívne prerozdeliť miliardy eur, prihlás sa do našej súťaže. Tvoj nápad sa môže stať súčasťou budúcnosti Slovenska a to je parádny riadok v životopise. Všetko podstatné sa dozvieš na tomto evente s množstvom inšpiratívnych hostí, checkuj program…

Moderátorka: Zuzana Kovačič Hanzelová, SME

16.06.2021

Príbeh dát - na povrchu a pod povrchom

Večer s Accenture - Webinár: Príbeh dát - na povrchu a pod povrchom.

Dáta sú všade okolo nás, ale prečo sú dôležité a čo sa s nimi dá robiť? Vladimír Mihálik nám priblíži hlavné výzvy a trendy pri spracovávaní dát, ako aj dôležitosť Cloudu. Pozrieme sa ako vyzerá dátový projekt, kto na ňom robí a aké technológie sa pritom využívajú. Na praktickej ukážke si ukážeme využitie dát doma, ale aj to, ako s dátami pracujeme v Accenture.

Spíker: Vladimír MIHALIK, Azure Data Platform Modernization Lead

16.06.2021

LiDAR will save the day

Večer s Accenture - Webinár: LiDAR will save the day

Na tomto webinári sa naučíš, ako sa používa LiDAR pri prevencii požiarov v Kalifornii. Dozvieš sa, aké technológie a prístupy sa používajú a Marcel ti tiež ukáže, ako vieš pracovať s LiDAR dátami v Pythone.

Spíker: Marcel SÝKORA, Senior Developer

16.06.2021

Úspešné technologické projekty sú vystavané na ľuďoch

Večer s Accenture - Diskusia: Úspešné technologické projekty sú vystavané na ľuďoch.

Spíkri:

Lucia SKRAKOVÁ, HR Program Manager + Inclusion & Diversity Lead. Lucia pracuje v Accenture 17 rokov, väčšinu času ako projekťáčka – od analytičky, konzultantky pre oblasť telekomunikácií až po projektovú manažérku IT a HR projektov. V posledných rokoch pôsobí na HR oddelení, kde riadi HR programy pre náš región. Primárne sa zaoberá zamestnancami – ich spokojnosťou, duševným zdravím, angažovanosťou, rozvojom a pod. Má zároveň to šťastie, že vo svojej druhej pozícii slovenského Accenture lídra pre inklúziu a diverzitu môže realizovať aktivity z oblastí, ktoré sú blízke jej srdcu a hodnotám – podpora rovnosti príležitostí žien a mužov, podpora znevýhodnených skupín či zamestnancov, ktorí sú rodičmi.

Maroš ČUCHTA, Head of Danubia Advanced Technology Center in Bratislava. Maroš pracuje v Accenture na Slovensku viac ako 20 rokov v rôznych pozíciach v oblasti dodávky IT projektov, hlavne pre medzinárodných klientov. V súčasnosti je zodpovedný za celú prevádzku technologického centra Accenture v Bratislave. Je tiež zodpovedný za rozvoj ľudí v oblasti projektového riadenia a dodávok IT projektov.

10.06.2021

CEO Talks s generálnym riaditeľom Accenture Tomášom Volekom

CEO Talks s Accenture - Diskusia s generálnym riaditeľom Tomášom Volekom.

Spíker:

Tomáš Volek, generálny riaditeľ.

Tomáš Volek vedie slovenskú a maďarskú pobočku nadnárodnej IT firmy Accenture od mája 2018. V Accenture však pôsobí už od roku 1995. Prešiel viacerými pozíciami – od SAP experta až po riadenie projektov systémovej integrácie pre klientov z rôznych odvetví v Európe, Turecku a v Indii. Vyštudoval britskú Hull University a České vysoké učení technické v Prahe. Viac o našich študentských online aj offline kariérnych eventoch nájdeš na…

Moderátor: Števo Eisele, moderátor a komentátor

02.06.2021

Challenges in automation testing

Večer s Fiserv - Webinár: Challenges in automation testing.

Spíkri: Michal Triebušník, Director IT, Maxim Osadchuk, Enterprise IT Architect (v angličtine), Jan Šuráň, Enterprise IT Architect, Martin Krajčo, Senior Test Engineer.

02.06.2021

Kontajnerová platforma pre aplikácie

Večer s Fiserv - Webinár: Kontajnerová platforma pre aplikácie.

Spíkri: Marian Vicena, Manager IT, Peter Hadač, Production Support Engineer, Lukáš Pavlech, Senior Developer

02.06.2021

Ako sa darí fintechu na Slovensku

Večer s Fiserv - Diskusia: Ako sa darí fintechu na Slovensku.

Spíkri: Michal Schwarz, General Manager. Miroslav Šulek, Manager IT. Dalibor Pozemka, Director IT

Moderuje: Lucia Štellerová, IT headhunterka, Stell+ERP

26.05.2021

Čo som chcel vedieť o vývoji SW, ale v škole sa nenaučil

Večer s Bloomreach (ex Exponea) - Webinár: Čo som chcel vedieť o vývoji SW, ale v škole sa nenaučil.

Univerzitné programy ti dajú skvelý technický základ, ale akonáhle človek omylom zhodí produkčné servery pre stovky zákazníkov, tak znalosti algebry idú bokom - zo šlamastiky vám dokáže pomôcť chladná hlava a dobrá schopnosť komunikácie a koordinácie. Na webinári sa pozrieme na oblasť vývoja softvéru, komunikácie, vedenia projektov ľudí z praxe. Spíker: JAN DUPAL, VP Engineering

26.05.2021

Ako zmeniť online nákupy miliónov ľudí po celom svete

Večer s Bloomreach (ex Exponea) - Webinár:

AKO DOKÁŽEŠ ZMENIŤ ONLINE NÁKUPY STOVIEK MILIÓNOV ĽUDÍ PO CELOM SVETE? V rámci webinaru ti predstavíme fungovanie Client services, ukážeme ti zaujímavé case studies a Matej ti porozpráva ako sa z Night of Chances stal súčasťou Bloomreach teamu.

Spíkri: MARTIN VIŠVÁDER, Regional Head of Client Services, MATEJ ČAMBAL, Senior Business Consultant

26.05.2021

Ako budovať úspešné globálne firmy zo Slovenska

Večer s Bloomreach (ex Exponea) - Diskusia:

AKO BUDOVAŤ GLOBÁLNE ÚSPEŠNÉ FIRMY ZO SLOVENSKA, ČO SME SA NAUČILI V EXPONEI Uršula Kráľová a Michal Novoveský priblížia príbeh úspešného exitu Exponei od samotného počiatku a načrtnú ďalšie plány a víziu pod novým brandom Bloomreach. V rámci rozhovoru sa dozviete aké to bolo menit firmu zo startup-u na scale-up, aký to má vplyv na ľudí a fungovanie firmy. Navyše sa dozviete, čo znamená spraviť akvizíciu a spájať firmy v čase pandémie.

19.05.2021

CEO Talks s riaditeľom prevádzky Kaufland Michalom Dendešom

CEO Talks s Kauflandom - Diskusia s riaditeľom prevádzky Michalom Dendešom

Spíker: Michal Dendeš, riaditeľ oblasti prevádzky pre západné Slovensko

Michal, rodák z Prešova, začínal ako brigádnik „za pokladňou“ v Kauflande už ako študent SPŠ elektrotechnickej v Dubnici. Po získaní prvých skúseností s vedením vlastného tímu na oddelení priemyselného tovaru sa po zapracovaní v roku 2009 stal ako 23-ročný Vedúcim obchodného domu v Bánovciach. Odtiaľ už nemal ďaleko k pozícii Oblastného manažéra, zodpovedného za 5 miest a v roku 2013 viedol už 30 predajní Kauflandu. V roku 2017 dostal možnosť viesť celú oblasť prevádzky v Chorvátsku. Od minulého roka je Michal naspäť na Slovensku a dnes riadi oblasť prevádzky pre západné Slovensko. Michal veľmi rád svoj voľný čas trávi s rodinou, venuje sa samo-vzdelávaniu a športu ako turistika, beh a fitness. K športu sa snaží viesť aj svoje dve malé dcérky. V práci si najviac zakladá na otvorenej a férovej komunikácii. Najväčšia motivácia je dosahovať výsledky spoločne s tímom. Nakoľko sa denne stretáva s rôznymi výzvami, v tíme je pre neho dôležitá dynamika, motivujúci kolegovia, ktorí sami tiež hľadajú priestor na zlepšenie a rozvoj procesov aj seba.

Moderátor: Števo Eisele, moderátor a komentátor

05.05.2021

HOW WE SAVE TIME AND MONEY USING AUTOMATION

Finančný večer so Swiss Re - Webinár: How we save time and money using automation.

Are you interested in finance and the world of continuous improvement? Then come and join us for this webinar. In Swiss Re, we value fresh ideas which can help us automatise time-consuming actions and be more productive. You will learn how we are changing manual actions into efficient and fast processes featuring real-live examples by our departments (Accounts Payable, Group Cost Allocations and Payments Teams).

Lecturers: Patrik Mariňák, Head Cost Allocations,

Yulia Pokotylo,Account Analyst,

Anton Holienčin, Deputy Team Leader

05.05.2021

Modern way of presenting financial results

Finančný večer so Swiss Re - Webinár: Modern way of presenting financial results

Do you want to learn how finance professionals present company's financial results to their business managers who are not specialists in finance? Come and see the modern way of engaging the audience by using interactive dashboards such as PowerBI instead of static presentations. Our colleagues from our direct insurance business (Corporate Solutions) will explain how the use of new technology helps them to get more time for analysing data rather than to spend it on handling the data manually.

Lecturers:

Gabriela Leon, Branch Controlling Deputy Team Leader,

Mariya Marinova, Branch Controlling Senior Accountant,

Dominika Figurová, Branch Controlling Senior Accountant

05.05.2021

DISKUSIA: Bratislava is Swiss Re’s largest base after Zurich

Finančný večer so Swiss Re Diskusia: Bratislava is Swiss Re’s largest base after Zurich

Speakers:

Matthias Grass, CFO Corporate Solutions\ Jana Varačková, Head of Cash & Cost Operations Bratislava\ Jozef Prekop, Head of Non-Regulated EMEA Carriers Reporting

Host:\ Dalibor Slávik, Headhunter, Managing Director, Slávik & Stell

10.11.2021

CEO Talks s Managing directorom spoločnosti BizMut Marketing Niallom Donohoe

Niall je spoluzakladateľ a Managing director spoločnosti BizMut Marketing, konzultačnej B2B agentúry zameranej na digitálny marketing, ktorá sídli v Bratislave a Hamburgu. Narodil sa v Dubline a v roku 2005 sa stal jedným z prvých zamestnancov európskej pobočky Google. Riadil tímy, ktoré sa špecializovali na reklamy vo vyhľadávaní, bannerové reklamy, sociálne siete a analýzy. Od roku 2015 pôsobí v Bratislave, kde založil a vedie BizMut Marketing s viac ako dvadsiatimi profesionálmi. Ich úlohou je pomáhať pri rozvoji veľkých medzinárodných B2B spoločností.

24.11.2021

Večer s CloudTalk

CloudTalk je inteligentný telefónny systém pre call centrá, ktorý je možné prepájať s rôznymi nástrojmi a aplikáciami. V súčasnosti majú už 1000 spokojných klientov ako DHL, Skanska či Yves Rocher.

Filter

Táto stránka používa cookies 🍪 pre váš lepší online zážitok.