Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Workshopy

45 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

Ako sa prihlásim na workshopy?
Po zaregistrovaní ťa v čase spustenia prihlasovania na workshopy budeme emailom informovať. Ideálne je registrovať sa a následne sa prihlásiť čo najskôr, nech máme dostatok času priradiť ťa.

Na workshopy je potrebné prihlásenie a počet miest je limitovaný a podmienený zaslaním tvojho CV po registrácii. Hlavné kolo prihlasovania už skončilo. V prípade silného záujmu o niektorý workshop napíš Blanke na email: blanka.nohynkova@nexteria.sk

CV

XL workshopy, trvajú 90min

16.00 Digitalizácia firmy alebo (Ani korporáty už nepíšu na písacích strojoch) (SK)

Slovak Telekom

Slovak Telekom

Dozviete sa, ako vyzerajú súčasné pracovné miesta a ako vyzerá moderné pracovisko. Takisto sa dozviete, že nie len v start-upe sa využívajú moderné nástroje ale aj korporát ich vie efektívne využiť. Aké nástroje vieme použiť, aby to zamestnancom umožnilo väčšiu voľnosť a flexibilitu v práci? A tiež, aké spôsoby práce na diaľku je možné využiť?
Lektor workshopu:
Martin Belica

16.00 Trendy 2017+ (SK)

Accenture

Accenture

Príďte sa zoznámiť s trendmi v spoločnosti a technológiách, ktoré budú v najbližších rokoch ovplyvňovať dizajn a inovácie v rôznych odvetviach podnikania či nekomerčnej sfére nášho života. Pod vedením skúsených lektorov sa účastníci workshopu budú zamýšľať nad tým, ako sa majú firmy, vlády aj jednotlivci pripraviť na to, čo sa v našom okolí už deje resp. čo nás ešte len čaká.
Lektori workshopu:
Michal Steskál - Senior manažér
Mária Tonhauserová - Senior konzultant

16.00 Budovanie samoriadiacich sa tímov (ako to nastaviť, keď vás manažovanie nebaví) (SK)

Teach for Slovakia

Teach for Slovakia

Nie každý je rodený líder, nie každého baví riadiť ľudí, nie každý na to má predpoklady a nie každému sa to chce robiť. Pre tých z nás, ktorí sú introverti, alebo ich nebaví motivovať druhých, zadávať ciele či hodnotiť ľudí, je toto stretnutie. Budeme hľadať cestu, ako nastaviť fungovanie tímu (firmy), tak, aby manažovanie nebolo potrebné.
Lektor workshopu:
Lukáš Bakoš

16.00 Priniesť zákazníka na web nestačí! Ako zvýšiť úspešnosť a zisk webu bez vysokých nákladov na marketing? (SK)

Tatra banka

Tatra banka

CRO, SEO, CTA, MVT... WT*?
Zisti čo sa skrýva za Digital Marketingom v najinovatívnejšej banke na Slovensku. Príď na WS Tatra banky a vyskúšaj na vlastnej koži svet digitálneho marketingu. Od dát, cez predikčné modelovanie až po návrh stratégie.
Súčasťou workshopu bude zadanie riešené v malých tímoch. Najlepší tím získa 3 dňovú stáž v oddelení digitálneho predaja.

Lektori workshopu:
Katarína Boledovičová - Riaditeľ retailových segmentov a distribučnej siete
Tomáš Tencer - Digital Sales Manager

Peter Sedliak - Business analytik – senior

16.00 Rozdeľ bonusy svojmu tímu (SK)

Swiss Re

Swiss Re

Zaujíma ťa, aké to je viesť tím ľudí? Ako zabezpečiť, aby sa cítili byť férovo odmenení a ostali motivovaní? Na našom workshope sa staneš tím lídrom, ktorého úlohou bude spravodlivo rozdeliť balík odmien medzi tvojich členov tímu za ich celoročné úsilie. Dáme ti podklady vychádzajúce z reálneho prostredia Swiss Re. Na základe čoho sa budeš rozhodovať?
Lektori workshopu:
Michelle Skrúcaná – Recruitment Specialist
Ján Gazdarica – Manager Technical Accounting
Natália Kantorová – Recruitment Asisstant

16.00 Príprava projektového riadenia v globálnej technologickej spoločnosti v praxi (SK)

AT&T

AT&T

Pozície v projektovom riadení v technologických a telekomunikačných firmách sa tradične zaraďujú medzi najlepšie platené zamestania. Práca vo firme s celosvetovou obchodnou prítomnosťou so sebou prináša celý rad nových výziev a príležitostí, ktoré robia projektové riadenie ešte zaujímavejším. Cieľom workshopu bude predstaviť konkrétne nástroje plánovania projektovej práce a ponúknuť možnosť vyskúšať si ich z pozície projektového manažéra v globálnej telekomunikačnej firme. Na workshope bude možné dozvedieť sa viac aj o tom, ako získať
kvalifikáciu v projektovom riadení, alebo aká skúsenosť je vhodná pre prípravu na takúto kariéru.
Lektor workshopu:
Peter Hlohinec
Pracuje v AT&T od roku 2010 a venuje sa projektovemu riadeniu. Vo firme ma na starosti globalne projekty a team projektovych manazerov. Peter je drzitelom certifikacie PMP, je clenom slovenskej kapitoly PMI a vo firme vedie kurzy venovane projektovemu riadeniu.

21.00 Why Omnichannel is so hot right now? (ENG)

Adidas

Adidas

Everyone is talking about the omnichannel, do you know what that means?
Can a brand be relevant for women and football players at the same time?
How does a marketing department of an organization like adidas looks like and who decides on what?
If you are ready to share your opinion and learn what the others think come and join us to discover more about omnichannel marketing in adidas.

21.00 How to … create an influencer?! (ENG)

Adidas

Adidas

At this workshop we will talk about currently hot Influencer marketing which has been a successful part of adidas marketing strategy for a while.
Come to hear about Influencer marketing trends for 2018 and for a moment become a part of adidas Instastory Creative Team. Show us your creativity, put yourself into shoes of a marketing manager and let´s go through the process of creating a new influencer together!

Workshopy, trvajú 45min

20.00 Objavte s Nestlé Perfect store concept (SK)

Nestle

Nestle

Existuje nejaký spôsob, ako zväčšiť nákupný košík s takmer nulovou investíciou? Ako môže byť nákupná psychológia použitá v obchode? Spoločne vytvoríme vlastný obchod na základe "Perfect store concept".

20.00 Smart Cities alebo (Aj nočný život vie byť smart) (SK)

Slovak Telekom

Slovak Telekom

Aké sú nové technológie súčasnosti, čo všetko môže byť smart, čo je to smart night life? Ako nám tieto technológie vedia uľahčiť život?
Lektor workshopu:
Matej Ďuriš - špecialista rozvoja produktov nového podnikania

22.00 Become a Meeting Designer and an Events Consultant (ENG)

Slido

Slido

More than $37 billion per year is spent on unproductive meetings. Come and learn about the latest trends in Meeting Design and Events industry. We are going to explore how to combine innovative technology with a couple of useful methods, which you can start using right away during your studies or at work.
We at Slido are looking forward to meet you!

21.00 Navrhni marketingovú kampaň - Henkel Adhesives Division (SK)

Henkel

Henkel

Príprava a plánovanie marketingovej komunikácie vybranej produktovej kategórie patriacej pod divíziu Adhesives.

20.00 Change management (SK)

Ikea

Ikea

Už grécky filozof Hérakleitos povedal, že nič nie je isté, okrem zmeny. Napriek tomu, že od jeho výroku uplynulo už takmer 2500 rokov, každý deň sa presviedčame, že na jeho výroku niečo je. Nakoľko sme ale ako jedinci pripravení prijímať zmeny? Aké pocity sa v nás odohrávajú? A ako presadiť zmenu tak, aby bola skutočne prijatá a priniesla pozitívny výsledok? O tom všetkom sa môžete dozvedieť viac, ak navštívite náš workshop “Change management”.

21.00 Feedback (SK)

Ikea

Ikea

S fenoménom spätnej väzby sa stretávame od prvých krôčikov. Všetci sme zažili, aká motivujúca a podporujúca môže byť pochvala, ale tiež ako veľmi môže bolieť kritika. Čo napácha v ľudskom živote zle podaná spätná väzba a prečo je pre nás v živote spätná väzba taká dôležitá? Pokiaľ je pre vás táto téma dôležitá a radi by ste vedeli viac, neváhajte navštíviť náš 45-minútový workshop na túto, niekdy trochu podceňovanú tému.

21.00 Prečo v kariére nestačí vedieť, kde chceš byť o rok? (SK)

Teach for Slovakia

Teach for Slovakia

Ako rozmýšľať nad tým, čo chceš v kariére dosiahnuť a aký je rozdiel medzi snom a cieľom? Nauč sa, ako napísať osobnú víziu, vyskúšaj si premeniť ju na SMART ciele a zisti, ako merať svoj progres .
Lektor workshopu:
Mária Leitnerová - Head of Ambasador program & Mentor
Niekoľko rokov pôsobila na britskom veľvyslanectve, venovala sa dobrovoľníckym aktivitám ako mentorovanie VŠ študentov v Kolégiu Antona Neuwirtha, následne 2 roky viedla žiakov v programe Teach for Slovakia.

21.00 Ako ovplyvní Management Trainee program Váš život a kariéru?! Je možné pripraviť sa na výberový proces? (SK)

Hilti

Hilti

Zaujímate sa o Management Trainee programy? Viete, ako si vybrať ten najvhodnejší pre Vás? Prejdeme si všetko, čo potrebujete vedieť v súvislosti s výberovým procesom a taktiež prečo je Management Trainee program pre spoločnosti dôležitý.

21.00 IT Service Desk in a real bank IT operations (ENG)

Erste Group IT

Erste Group IT

In this session, students will meet representatives from the Service Operations department of Erste Group IT. The purpose of the workshop is to introduce to students’ activities performed by IT Service Desk in a real bank IT operations and to elaborate on possible improvements. We will begin by having participants sit in small groups from the start. After the introduction of the background, we will have a group work to analyze the described setup, elaborate answers to all questions and to do a brainstorming in order to identify possible solutions. Once completed, each group will present its conclusions to the whole team.
Workshop lecturer:
Mário Biháry

22.00 Insights of IT Project Management (ENG)

Erste Group IT

Erste Group IT

In this session, students will meet representatives from the Project Management Department of Erste Group IT. The purpose of the workshop is to provide students with insights of different project management techniques. We will begin by having participants sit in small groups from the start. After the introduction, we will have a short case study related to real business issues in project management. Each group will have ''X'' minutes to discuss and analyze the major concerns related to the case and do a brainstorming in order to identify any possible solutions. Once completed, each group will present its conclusions to the whole team. This will be followed by a Q&A session.
Workshop lecturer:
Yosef Schaban

22.00 Zlepši spokojnosť tvojich zamestnancov (SK)

Swiss Re

Swiss Re

Tiež si už počul výrok, že ľudia neodchádzajú kvôli firme, ale kvôli manažérovi? Na tomto workshope si môžeš zažiť pozíciu tím lídra, ktorý práve dostal výsledky prieskumu zamestnaneckej spokojnosti za svoj tím. Tvoji ľudia ti anonymnou formou povedali, čo si (naozaj) myslia o tebe ako manažérovi, o firme, ich ohodnotení, možnostiach rozvoja, a podobne. Na tebe bude zamyslieť sa nad výsledkami prieskumu a zodpovedne premyslieť návrhy na zlepšenie.
Lektori workshopu:
Pavol Seregi - Recruitment Specialist
Mária Havrišová - Recruitment Specialist

21.00 IoT v praxi. Predajné miesta novej generácie, využívajúce dáta o každom vašom kroku (SK)

Adastra

Adastra

Neustále viac zariadení a potrieb z bežného života je napojených na internet a objem dát, ktoré je možné zbierať o každom z nás, za posledné roky dramaticky narástol. Tieto dáta majú obrovský rozhodovací potenciál pre management, ale zároveň môžu slúžiť na zlepšenie zákazníckej skúsenosti priamo v predajni. Prečo je užitočné vedieť, čo zákazník robí, kde sa pohybuje, či ktorý produkt sa mu najviac páči? Prečo by to mohlo zaujímať management? Ako zistiť o zákazníkovi čo najviac a zároveň mu za to ponúknuť adekvátnu protihodnotu? Predstavíme Vám koncept nových predajných miest, ktoré o zákazníkovi vedia viac.

21.00 Nástroje recruitera a ako recruiteri bojujú s turbulentným vývojom na trhu (SK)

AT&T

AT&T

Nie len práca na technických a „businessových“ pozíciách prechádza za posledné roky turbulentnými zmenami. Pre recruiterov rýchlo sa meniace trendy znamenajú tiež nové výzvy a pracovné metódy. Aké metódy používajú recruiteri vo veľkých nadnárodných spoločnostiach na výber zamestnancov a ako sa vyrovnávajú so stále sa meniacim trhom práce? Workshop je vhodný pre študentov, ktorí uvažujú o kariére v recruitmente, ale nájdu si v ňom svoje aj študenti, ktorí sa pripravujú na vstup na trh práce a chcú byť pripravení na obdobie „job hunting“.
Lektori workshopu:
Dušan Rendoš
Mária Hodosiová

22.00 Môj sen alebo ako vyzerá leader budúcnosti? (SK)

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa

Čo je skutočne dôležité na to, aby sa z vás stal leader? Vaše predpoklady porovnáme so skúsenosťami Ladislava Husára zo Slovenskej sporiteľne. Je riaditeľom oblasti Bratislava 1 a príkladom úspešného leadra. Podelí sa s vami o svoj príbeh a názornú ukážku riešenia manažérskych situácii, ktoré si aj vy sami vyskúšate.
Lektor workshopu:
Ľuboš Kováč - riaditeľ oblasti Bratislava 4

20.00 Accountants, the Miracle Workers in SSCs (ENG)

Johnson Controls

Johnson Controls

You can hear someone talking about SSC almost every day. But do you really know what is behind this short abbreviation? One can think that SSC means So Solid Crew… but thankfully there is a lot more behind. In our workshop you will experience real life situations that happen on a daily basis in our Shared Service Center. Your participation will influence the outcome of the activity. Be part of our company for 45 minutes and learn more about the Finance World in Johnson Controls.

21.00 Discover Your Footprints from Your Online Browsing (ENG)

Amazon

Amazon

Do you know the relevance of your online browsing to your consumer behavior and how advertisers use it to give you the content you like? In this workshop you will be able to understand campaign key performance indicators (KPI) at Amazon Advertising and explore various targeting strategies on how to consult advertisers to attract new end-consumers.
Workshop lecturer:
Michaela Janigova - Amazon Advertising Manager

22.00 Spend money to make money (ENG)

Amazon

Amazon

That’s how we roll in Amazon. It is said that balance sheets and income statements are fiction, cash flow is reality. In our workshop you will learn about importance of company cash flow and why money makes the world go round.
Workshop lecturers:
Mihai Gabriel Albert - Finance Manager
Dagmar Heráková - Senior Finance Analyst

22.00 Audit nanečisto (SK)

EY

EY

Presuň sa na 45 min. do sveta auditu a vyskúšaj si prácu asistenta audítora v praxi u virtuálneho klienta. Pod dohľadom špičkových odborníkov z oddelenia auditu si vyskúšaš reálne situácie a úlohy, ktorým v EY čelíme každodenne.

22.00 Čo robiť preto, aby klient odchádzal z banky nadšený? (SK)

VUB

VUB

Prečo klient vlastne chodí do banky? Bude treba pobočky banky so zamestnancami? Nahradí všetkých ľudí na pobočkách banky elektronická komunikácia? Brainstorming na uvedenú tému so zameraním na správanie zamestnanca banky voči klientovi.

22.00 Ako Hurbanovské mamičky spôsobili revolúciu na pivnom trhu (SK)

Heineken

Heineken

Inovatívnosť patrila vždy medzi hlavné charakteristiky značky Zlatý Bažant, ktorej relatívne krátka história je plná prvenstiev. V roku 2015 prešla značka kompletným redizajnom portfólia pív a radlerov spojeným so zmenou pozicioningu a komunikačného konceptu. Návrat do Hurbanova ku koreňom a stávka na relevantné spotrebiteľské insighty vrátila Zlatý Bažant Radler do pozície trhového lídra a z radlerov spravila jednu z najrýchlejšie rastúcich kategórií na FMCG trhu.

Na workshope budete mať možnosť nahliadnuť nielen do receptáru Hurbanovských mamičiek, ale predovšetkým do kuchyne marketingu značky Zlatý Bažant Radler.
Lektori workshopu:
Matúš Benža a Marcel Malý

20.00 “LEGO BANK” Re-defining financial services of the future! (ENG)

Aspiro

Aspiro

On the workshop we will have glimpse into what is ahead of the banking industry and how creative minds can build-up completely new business models around it. Get a taste of what (still) makes consulting an interesting place to work.
Workshop lecturers:
Samuel Sulík - Manager at Aspiro with financial background and expertise in strategy-related projects
Michal Března - Digital services enthusiast and transformation manager shaping new business models across corporations and small ventures

20.00 Bankovníctvo je stále sexy! (SK)

Tatra banka

Tatra banka

Zoznámte sa s korporátnym teamom Tatra banky. Banky, ktorá je jednotkou v korporátnom bankovníctve. Highligts worskhopu:
- Korporátne bankovníctvo a jeho význam
- Face, ktorý predáva
- Komu požičať a za koľko?
- Case study
Lektori workshopu:
Zuzana Koštialová - Riaditeľka odboru veľkých firemných klientov
Žaneta Pajerská - Relationship manager - senior
Igor Rechtoris - Relationship manager - profesionál