Odborné prednášky | Night of Chances – Business Bratislava 2019

Odborné prednášky

Rozšír si vedomosti na odborných prednáškach, na ktorých sa s tebou experti podelia o svoje skúsenosti a rady v danej oblasti.

Bohumil Pokštefl

CEO - Kontentino

Séria krátkych prednášok 19.20 - 19.40

Ak nevieš v čom si dobrý, skús robiť všetko

Dnes je Bohuš lídrom úspešného startupu, figuruje v rebríčku časopisu Forbes 30 pod 30 a ako expert na sociálne médiá pomáha firmám z viac ako 20 krajín spravovať mediálny obsah.

Keď si ale myslíš, že Kontentino bol prvý projekt, do ktorého sa pustil a že to bolo ľahké veľmi sa mýliš. Boli faily, bolo tápanie….

Bohuš ti prezradí, kde všade bol a čo všetko skúsil kým zistil čo ho baví, a že “fake it till you make it” nemusí byť zlý prístup.


Petra Papajová

Account director - TRIAD

Séria krátkych prednášok 19.40 - 20.00

Krv, pot a splnený sen

Petra Papajová je client service directorkou a šéfkou VÚB tímu v reklamnej agentúre TRIAD. Do TRIADu sa dostala cez stáž 10 dňová agentúra pred piatimi rokmi a odvtedy prešla rôznymi pozíciami. Počas prednášky ti prezradí, ako sa jej žije v najlepšej reklamnej agentúre na Slovensku a tiež ako sa dá vyšvihnúť z neskúseného juniora na šikovného leadra 15 členného tímu za rok a pol.


Peter Dráb

zakladateľ - Guden Guden

Séria krátkych prednášok 20.00 - 20.20

Ako sa pečie offline startup

V poslednej dobe sa veľa rozpráva o potravinovej sebestačnosti a o tom, prečo máme na pultoch tak málo slovenských potravín. Ak ťa zaujíma aké to je rozbehnúť potravinársku firmu od nuly, je táto prednáška presne pre teba. Peter s manželkou sa rozhodli podnikať v netradičnom biznise, do ktorého za posledných 10 rokov nikto nový nevstúpil. Pod značkou Guden Guden začali vyrábať remeselné kúpeľné oplátky a už pol roka po vstupe na trh sa im s ich vôbec prvým produktom podarilo uspieť na medzinárodnej súťaži Great Taste Awards v Londýne. Náhoda? Určite nie. Peter ti porozpráva, ako analyzovať trh, na ktorom sa chystáš podnikať a čo všetko musíš brať do úvahy skôr, než sa do toho pustíš. A prečo aj tak bude všetko inak.


Richard Bendík

Purchasing Director

50 odtieňov slovenského maloobchodu 20:40 - 21:40

Kvalita, lokálnosť, legislatíva, pokuty alebo čomu dnes čelí maloobchod na Slovensku.


Matúš Horváth

Head of HR at Slido

3 things we've learned about Feedback at Slido 22:00 - 23:00

V Slido je feedback jedným z našich základných pilieroch, na ktorých sa snažíme budovať svetovú firmu z nášho malého Slovenska. Chceme sa s vami podeliť o to, čo sme sa na tejto ceste naučili.

Čo sa naučíte?

- ako vytvárať v tímoch a organizáciách kultúru spätnej väzby, ktorá pomáha všetkým členom rásť

- aké metódy použiť na vytvorenie priestoru na feedback

- techniky dávania a prijímania spätnej väzby


Federika Plesník

koučka, lektorka, členka správnej rady Teach for Slovakia

Ako byť úspešný a nezaprieť seba? 19:20 - 19:50

Kam až sa to v kariére dá dotiahnuť s jasnými osobnými hodnotami? Sú napríťaž, keď sa chceš stať lídrom? Alebo sú naopak pomocou?

Federika bola úspešná v Británii, na Slovensku sa ako 25-ročná stala riaditeľkou renomovaného vydavateľstva, založila so Štefanom Hríbom aj fond pre kvalitnú žurnalistiku, a o pár rokov sa stala členkou správnej rady neziskovky Teach for Slovakia. Okrem toho je koučkou, kariérnou poradkyňou, lektorkou úspešných workshopov a mamou.


Cez svoj príbeh ti ukáže, ako sa dostala v mladom veku na rôzne riadiace pozície bez toho, aby o ne usilovala. A ako ich zvládla. Chuť byť sama sebou a nasledovať svoje osobné hodnoty v tom hrajú hlavnú rolu.


Keď to zvládla ona, môžeš to tak mať aj ty!


Ivan Trančík

CEO at Super Scale

Po čom (herné) firmy túžia? 22:00 - 23:00

Kľúčom k úspechu každej firmy je schopnosť identifikovať a naplniť potreby svojich klientov. Ako vybudovať biznis od nuly, ak vašimi ideálnymi klientmi je top 100 najúspešnejších svetových firiem v danom odvetví? Svoje skúsenosti so zakladaním a rozbiehaním enterprise B2B startupov od nuly po miliónové tržby príde porozprávať Ivan Trančík. Predtým ako Ivan založil jeho súčasnú firmu SuperScale - svetovú špičku v škálovaní mobilných hier - stál pri vzniku dnešnej Exponey.


Sandra Karabelli

Nexteria

Ako preraziť s nápadom do sveta? Akcelerátor Perry Talents 19:20 - 19:40

Máš “threemu” založiť startup? Alebo nevieš, čo všetko reálne startup predstavuje? Vstúp so Sandrou Karabelli, študentkou Nexteria Leadership Academy, do sveta najlepšieho slovenského akcelerátora startupov, Perry Talents, kde sa budeš učiť od expertov, zadarmo získaš coworkingové priestory a ešte aj investíciu na rozbeh.


Lucia Pašková

CEO, Curaprox

Ako viesť medzinárodný love brand? 20:00 - 20:20

Nemáš myšlienku na tvorbu vlastnej inovácie, ale plagiátorstvo ti smrdí? Podnikať eticky, medzinárodne a udávať trend 50 krajinám zo Slovenska môžeš aj pre švajčiarske curaproxky. Lucia Pašková, CEO Curaden Slovakia, ti porozpráva, ako viesť viac než 50-členný tím. Ukáže ti, že služba tímu a open book management prináša lepšie výsledky ako riadenie. Už sa len naučiť, ako na to! Lucia Pašková posledných 14 rokov viedla firmu, ktorej produkty CURAPROX sa stali na Slovensku synonymom ústnej hygieny. Je vášnivou ambasádorkou ľudských práv, ekológie a vzdelávania. Tretinu svojho pracovného času venuje neziskovým projektom a vie ako cez hodnoty vytvoriť love brand. Ak rozmýšľaš, CHSKYM stráviť NOC, tak Luciu Paškovú si rozhodne nenechaj ujsť.


Michaela Šišková

Co-founder of DNA ERA

Slovenský startup, ktorý zachraňuje životy. DNA ERA 19:40 - 20:00

Vieš ako pretaviť svoj nápad do reality fungujúceho startupu? Nie je to raketová veda, ale vedieť postaviť stožiar ti stačiť nebude. Miška Šišková popri štúdiu genetiky a Nexteria Leadership Academy založila startup DNA ERA, ktorý pomáha ľuďom porozumieť ich génom, a tým im umožňuje žiť zdravší život. Genetické riziko má byť pre nás akýmsi výstražným prstom, aby sme danej oblasti venovali zvýšenú pozornosť. Michaela Šišková vyštudovala odbor genetika na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia 3 roky stážovala v laboratóriu na Oddelení nádorovej biológie SAV v Bratislave. Michaela je taktiež absolventkou 3-ročného vzdelávacieho programu Nexteria Leadership Academy. Od roku 2016 sa začala aktívne venovať možnostiam genetického testovania na Slovensku a v roku 2018 sa stala spoluzakladateľkou spoločnosti DNA ERA. V súčasnosti vedie tím a zabezpečuje chod firmy.


Lístky

Early Bird
do 22.9.

Lístok za
5€!

Regular
do 6.10.

Lístok za
9€!

Late
do 9.10.

Lístok za
14€!
  Kúpiť lístok