Workshopy | Night of Chances – Business Bratislava 2019

Workshopy

60 alebo 90 minút , počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

Ako sa prihlásim na workshopy?
Po zakúpení lístku ťa v čase spustenia prihlasovania na workshopy budeme emailom informovať. Ideálne je registrovať sa a následne sa prihlásiť čo najskôr, nech máme dostatok času priradiť ťa.

Na workshopy je potrebné prihlásenie a počet miest je limitovaný a podmienený zaslaním tvojho CV po registrácii. Hlavné kolo prihlasovania SKONČILO. Pokiaľ máš veľký záujem o niektorý z workshopov, skús napísať Dande na: daniela.trnovcova@nexteria.sk

CV

XL Workshopy, 90 min

[17:30-19:00] How would you improve profit of Swiss Re by 10%? (ENG)

Can you do it without increasing prices and revenues?
Accept this challenge and step into the shoes of CFO in Swiss Re company! You will get the chance to analyse financial statements based on real financial results. Join us for this interactive workshop and get to know our financial experts.

[17:30-19:00] Accenture sprievodca po data science (SK)

Máš prirodzenú zvedavosť a chuť porozumieť dátam a chceš si vyskúšať postupy tvoriace základy umelej inteligencie? Prihlás sa na náš workshop a na riešení praktického modelového zadania zisti, aké je to pracovať ako data scientist.

[17:30-19:00] Ako sa tvorí príbeh jednej Telco firmy - od predaja internetov k IoT, AI, BigData, VDI, UX. Čo bude nasledovať? (SK)

Workhop, kde sa spoločne budeme snažiť nájsť odpoveď na otázky, kam sa telekomunikačný trh posunie v nasledujúcich rokoch a aké výzvy, trendy a inovácie na operátorov ešte čakajú. Prostredníctvom prípadových štúdií z oblasti inovatívnych riešení (IoT, Cloud, Bigdata) sa pokúsime ukázať praktické metódy tvorby a aktuálne techniky predaja produktov od momentu spoznávania potrieb zákazníkov cez definíciu vlastností produktov, výber a tvorbu trefných obchodných argumetov až po nastavenie vhodných modelov starostlivosti o zákazníka.

[17:30-19:00] Ham&Eggs Bistro (ENG)

Have you ever find yourself thinking „Agile sounds fun but what is it about this Scrum thing?“. Join us to look and feel what does it mean and how does it work. We will cover agile mindset and scrum basics so that you can experience them on your own during our Bistro Game.

[17:30-19:00] Prasa, vankúš, ponožka? Zabudni! Peniaze sa investujú! (SK)

Investovanie je len pre bohatých, starých a skúsených? Veľký omyl! PREČO, AKO a DO ČOHO? ...investovať, sa dozvieš na exkluzívnom investičnom workshope slovenského investičného lídra. Budeš mať príležitosť zapojiť sa do vymýšľania vlastného investičného riešenia! Tých najlepších odmeníme. Aj tvoje návrhy sa môžu stať súčasťou digitálnej INVESTIČNEJ REVOLÚCIE na Slovensku!

[17:30-19:00] „Záhady farmaceutického priemyslu“ (SK)

Cesta lieku - Od vývoja až k pacientovi.
Tímová spolupráca na prvom mieste.
Ako môže stratégia uvedenia lieku na trh ovplyvniť budúcnosť pacienta.

[17:30-19:00] From book seller to world leader (ENG)

We will walk you through how a book seller can become one of the top innovation companies these days, why amazon is so unique and how great hiring decisions help us drive change.

Workshopy, 60 min

[19:20:00 - 20:20] Ako využiť iteračné vzdelávanie pri budovaní kariéry? (SK)

Záleží ti na budovaní svojej kariéry?
Chceš sa dozvedieť ako efektívnejšie rozvíjať svoje zručnosti? Vyskúšaj si ako inovatívne pristúpiť k sebavzdelávaniu prostredníctvom iteračnej hry.
Čo je iteračná hra? Radi ti to predstavíme.

[19:20:00 - 20:20] Otestuj svoje zmysly s Kauflandom (SK)

Zisti, čo obnáša práca Nákupcu u nás a či máš tie správne zmysly na "vyňuchanie" toho správneho dodávateľa!

[19:20:00 - 20:20] Dáta a ich využitie na rozvoj businessu bratislavského letiska a návrh nových liniek, ktoré potešia Slovákov. (SK)

Pomocou dát o vyhľadávaní leteniek a objednávkových dát z webov pelikan.sk a letenky.sk budeme identifikovať zaujímavé letecké spojenia, ktoré užívatelia stránok vyhľadávajú, no spojenie z Bratislavy nie je dostupné. Cieľom bude osloviť pár vybraných leteckých spoločností s návrhom na otvorenie nových liniek na základe analýzy s predpokladaným prínosom pre ich business.

[19:20:00 - 20:20] - Staň sa na chvíľu DATA SCIENCE KONZULTANTOM (SK)

Nevieš sa rozhodnúť, či ťa baví viac práca s ľuďmi alebo s dátami? Taký DATA SCIENCE KONZULTANT v tom má jasno. Kombinuje oboje a rozhodnutie robí na základe analýzy dát. Poď získať dáta na svoju stranu! Ukážeme ti, ako ich analyzovať a rozhodnúť sa tak, aby si bol s výsledkom spokojný nielen ty, ale hlavne klient.
Workshop je ideálny pre študentov FIIT a FMFI, ale aj ostatných, ktorí sa chcú dozvedieť viac o analýze dát a jej využití v praxi.

[19:20:00 - 20:20] - Insights to Sales (in IT) from author of world's leading business mobile app (SK)

Let's talk about what sales is, discuss its fundamentals, demystify perception of it - all of it from perspective of Resco.Net, only Slovak & one of the few business solution partners of Microsoft in the whole wide world. And from the practical standpoint, learn how applying those helped us to lay foundation of our success with United Nations, Red Bull, Scania, ASAHI and many others who have chosen our mobile app platform as solution to enhance what they do out - in the open world.

[19:20:00 - 20:20] Build your brand – osobná značka nie je logo (SK)

Vieš čo o Tebe hovoria ostatní? Vieš čo o Tebe hovorí Google? A skúsil/a si sa niekedy zamyslieť nad tým, čo vôbec chceš TY, aby si o Tebe mysleli ostatní?
Na našom workshope Ti pomôžeme nájsť odpoveď práve na poslednú otázku. Na to nadviažeme a ukážeme Ti tipy a triky ako efektívne budovať svoju značku v (nielen) online priestore, ako zaujať tých správnych ľuí a ako z toho vytažiť čo najviac. Či je to už nová práca, štúdijná ponuka, ponuka na osobný rozvoj alebo niečo úplne iné. Záleží na Tvojich prioritách.
Priprav sa na to, že budeš veľa hovoriť o sebe, dostaneš priamy feedback a budeš aj prezentovať pred ostatnými účastníkmi. Aby si si náš workshop poriadne užil/a, nezabudni na svoj smartphone.

[20:40-21:40] Ako bankomat rozozná pravé bankovky od falošných alebo debunking myths of The Card - payment industry. (SK)

Implementácia transakcie inteligentného vkladu bankoviek a integrácia s platobným systémom. Dozviete sa ako spolu komunikujú bankomat a systém na spracovanie finančných transakcií, ktorý spracováva 159 miliónov transakcií ročne, čo všetko je potrebné pre to, aby sa peniaze, ktoré vložíte do bankomatu zobrazili na vašom účte. Ukážeme vám, ako sa dajú využiť novodobé html technológie na vybudovanie interaktívneho bankomatového UI a na čo je dobré vedieť SQL. Objasníme vám niektore mýty a málo známe fakty z kartového biznisu a ukážeme si ako sa spracúvavajú transakcie na medzinárodnej úrovni a ako je možné, aby ste si mohli vybrať peniaze v Číne, keď vaša banka a banke v Číne nie sú priamo spojené.

Špeciálne požiadavky:
-študenti magisterského štúdia
-html + javascript
-SQL
-Java

[20:40-21:40] - Čo sa stane, keď ti čajka ukradne smartfón... (SK)

Viete aké riziká číhajú na váš smartfón? Príďte si s nami vypočítať cenu poistenia smartfónu tak aby vaša poisťovňa bola profitabilná. Poskytneme vám potrebné vstupy a vašou úlohou bude v malých pracovných skupinkách vypočítať cenu poistného na vaše smratfóny.

[20:40-21:40] - Bring new Digital rules to pharma industry (SK)

Brainstorming o tom, ako môžete vyniknúť svojim drive-om, nápadmi a kreativitou v rámci regulácii farmaceutickej spoločnosti. Staňte sa na chvíľu Digital Managerom v Novartise. My vám ukážeme čo my a vy ukážete čo vy :)

[20:40-21:40] Good Intentions Don't Work (ENG)

"Often, when we find a recurring problem, something that happens over and over again, we pull the team together, ask them to try harder, do better – essentially, we ask for good intentions. This rarely works… When you are asking for good intentions, you are not asking for a change… because people already had good intentions. But if good intentions don’t work, what does? Mechanisms work.” Jeff Bezos

[20:40-21:40] - Od učebníc k miliónom. (SK)

Vyskúšaš si prácu s prémiovým segmentom klientov. Naučíš sa spravovať ich financie a hľadať riešenia, ktoré zodpovedajú ich potrebám. Ukážeme ti pridanú hodnotu prémiového bankovníctva: získaš finančnú gramotnosť a vyskúšaš si vzťahový management.

[20:40-21:40] - Nič nie je nemožné - Marcela Lendvaiova (SK)

Svet je plný príležitostí, stačí ich vedieť rozpoznať, ísť si za svojim snom a pracovať na sebe. Príďte si vypočuť inšpiratívny príbeh o tom, že naozaj nič nie je nemožné, aj keď vám častokrát okolie hovorí niečo iné. O tom, že keď nepodceňujete svoje sny a tvrdo pracujete, môžete naplniť všetky, aj tie najbláznivejšie. Marcelka, ktorá je mimo iného profesionálnym certifikovaným coachom je toho všetkého dôkazom.Jej príbeh je naozaj neuveriteľný a zároveň veľmi inšpiratívny.

[22:00-23:00] Chceš robiť to, čo ťa baví? Zisti s nami, čo to je. (SK)

Baví ťa to, čo robíš? Chceš v budúcnosti robiť to, čo ťa bude baviť? Odhaľ s nami svoje možnosti. Rob to, čo ťa napĺňa a dáva ti zmysel, posúvaj sa vo svojom živote vpred. Príď na náš workshop zistiť, čo to je.

[22:00-23:00] IT vs Finance: Will IT steal Finance jobs? (ENG)

- How new rechnologies are impacting our daily life?
- How will they shape organizations?

This workshop will walk you through the application of Blockchain, Robotics and other transformation technologies in Finance world.
This will be assisted by a real life practical example on how Finance and IT try to work together towards a better future.

[22:00-23:00] Kvalitatívny prieskum: Sonda do života zákazníka (SK)

Prečo je dôležité poznať svojho zákazníka? Keď vymýšľame nový produkt alebo službu, často si môžeme myslieť, že zákazník chce "vesmírnu loď", čiže komplexný produkt s množstvom fičúr. A pritom mu stačí len "bicykel", teda niečo úplne simple. Na workshope poodhalíte tajomstvo prieskumu a naučíte sa ako pristúpiť k identifikovaniu potrieb vašich budúcich zákazníkov, aby ste sa dokázali rozhodnúť pre ten správny stream.

[22:00-23:00] EY Data analytics workshop (SK)

Today’s businesses are increasingly overwhelmed by data, and it can be difficult to discover the underlying story that data is trying to tell.

Would you like to learn to distinguish complex patterns in unknown data sets, improve your decision making, gain a competitive advantage and visualize your ideas in an impactful way?
Join our less than one hour long EY data analytics workshop to test and grow your skillset by solving a case study with real-life data with guidance of our experienced EY Advisory consultants.

[22:00-23:00] - How to build brand awareness within millennials of a chosen product? (SK)

Craft efficient marketing campaign with the guidance of our marketing experts. Your task? Turn millennials into regular buyers of Persil capsules.

Lístky

Early Bird
do 22.9.

Lístok za
5€!

Regular
do 6.10.

Lístok za
9€!

Late
do 9.10.

Lístok za
14€!
  Kúpiť lístok