Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti?
Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

Akuálne témy, Rečníci z praxe

Akuálne témy

Rečníci z praxe

17:30 - 18:00

Is Slovakia R&D ready?

Rečníci:

Axel Mallener

Brose Prievidza

Dipl. Ing. Igor Kister, MBA

ZF Slovakia

Slovakia's the world's largest producer of cars per capita. Therefore, it is not surprising that the automotive industry is our strongest industry. The driving force that changes and shifts the whole industry is investing in innovation. World brands invest billions to R & D and Slovakia seems to be lagging behind in this area.
One of the biggest contributors in this respect in Slovakia are the automobile manufacturing companies. They develop solutions to improve driving dynamics, comfort and safety, mechatronics, bring innovations in working with new materials and their processing...
Innovations attract employees as well. From the Automotive Innovation Survey of Slovakia, the most important motivating factor is the space for realization of innovations.
How's our R & D scene? What do we need to do to be better prepared for the innovative future? What activities are being prepared and what activities are our students able to engage in today?

Diskusiu povedie:

Daniel Zverko

IQLOGY

18:00 - 18:30

Vzdelávanie od Volkswagenu

Rečníci:

Eric Reuting

Volkswagen Slovakia

Volkswagen je s počtom 12 300 zamestnancov jedným z najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Svoje rady neustále rozširuje avšak situáciu na slovenskom trhu práce označuje za mimoriadne náročnú. Ako vyplýva z prieskumov, podnikatelia vnímajú neprimeranú kvalitu univerzitného vzdelania a na to nadväzujúcu nízku úroveň technických schopností absolventov ako jedny z rizikových faktorov, ktoré zásadným spôsobom vplývajú na úspech ich podnikania. Volkswagen sa s touto situáciou rozhodol bojovať a to prostredníctvom nového duálneho programu vzdelávania, ktorého výsledkom majú byť kvalifikovaní odborníci pre prácu s automatizačnou technikou, robotmi a ďalšími novými technológiami.
V diskusii sa budeme rozprávať o tom pre koho je program určený, aké možnosti program študentom prináša a čo sa od neho očakáva. Pokúsime sa tiež zistiť, či bude nárast počtu kvalifikovaných ľudí dostatočným motivačným faktorom pre posilnenie inovačných aktivít v slovenskom závode.

Diskusiu povedie:

Daniel Zverko

IQLOGY

18:30 - 19:00

Alumíniové technológie

Rečníci:

Christian Classon

Jaguar Land Rover

Je celkom jasné, že budúcnosť bude elektrická. To sú slová Ralfa Spetha, CEO spoločnosti Jaguar Land Rover. Expert na alumíniové technológie Christian Classon je technologickým manažérom v slovenskom závode a my sa s ním budeme rozprávať aj o tom, aký je vplyv alumíniových technológií na rozvoj výroby elektrických automobilov. Dozvieme sa, s akými technológiami pracujú v našom závode a aké sú vlastnosti materiálov AL6 series a AL7 series.

Diskusiu povedie:

Daniel Zverko

IQLOGY

19:20 - 19:50

Cesta od študenta k výrobcovi priemyselných dronov

Rečníci:

Ákos Haramia

Syker

Predstavíme Vám absolventa SjF, ktorý sa rozhodol, že chce robiť na veciach, ktoré ho bavia a preto so spolužiakmi založili spoločnosť e-Sense, ktorá sa zaoberala a stále zaoberá vývojom. Ako bývalí zakladatelia študentskej formule sa najprv venovali elektrickým autám a automatizačným zariadeniam no potom prišiel nápad s dronmi. Vzniklo to ako zábava, ale dnes, po 3 rokoch vývoja majú produkt, ktorý je celosvetovo jedinečný. Táto jedinečnosť spočíva v schopnosti dronu operovať v tesnej blízkosti a dotýkať sa vedení vysokého napätia, na ktoré inštaluje odkloňovače vtáctva. O tom, čo bolo pri vývoji najväčšou výzvou a ako sa buduje firma od nuly nám už povie hosť diskusie.

Diskusiu povedie:

Daniel Zverko

IQLOGY

19:50 - 20:20

Nová výzva pre študentskú formulu

Rečníci:

Andrej Skatulla

Rastislav Toma

Martin Baťa

Martin Lučan

STUBA Green Team funguje už od roku 2009 a úspešne reprezentuje našu krajinu a univerzitu na súťaži Formula Student Electric. Členovia tímu svoj elektrický monopost vyvíjajú od prvej skrutky až po finálny náter. Od septembra do mája vyvíjajú, modelujú a vymýšľajú nové riešenia, aby na konci semestra monopost zmontovali a priviedli k životu. Každý rok sa ich výtvor vylepšuje, inovujú sa jednotlivé časti, menia sa materiály, prerába pohon... Každoročná výzva v podobe konštrukčných vylepšení je však tento rok okorenená o úplne nový element. Víziou tímu na rok 2018 je totiž zostrojiť bezpilotný monopost pričom príležitosť zaradiť sa medzi inžiniersku špičku máš aj ty!

Diskusiu povedie:

Pavel Sadloň

20:40 - 21:40

IoT v praxi

Rečníci:

Peter Vereš

Makers

Martin Basila

Sensoneo

V kombinovanej prednáške s diskusiou sa predstavia spoločnosti, ktoré využívajú technológiu IoT na riešenie reálnych problémov a majú skúsenosti s realizáciou projektov v praxi. Predstavia Vám svoje softvérové riešenia aj hardware, ktorý sami navrhujú.

Diskusiu povedie:

Daniel Zverko

IQLOGY

22:00 - 23:00

Kam smeruje robotika na Slovensku?

Rečníci:

Ing. Ivana Budinská, PhD.

SAV

doc. Ing. František Duchoň, PhD.

Národné centrum robotiky

Ing. Marián Kľúčik

RoboTech Vision

S počtom 135 robotov na 10 000 zamestnancov sa Slovensko radí v robotike medzi svetové veľmoci. Väčšinou ide o priemyselné roboty, konštrukcie s jedným, alebo viacerými ramenami, riadené programovateľnou riadiacou jednotkou a vybavené rôznymi senzormi. V národnom centre robotiky sa zaoberajú tým, ako sa dajú tieto roboty vylepšiť, kam nasadiť a nachádzajú úplne nové uplatnenia.
Kúzlo robotiky sa zvyšuje s nástupom umelej inteligencie. Stroje sú schopné učiť sa od seba navzájom a plniť čoraz širšiu škálu úloh.
Aký vývoj v oblasti robotizácie nás čaká v blízkej budúcnosti? Aký možnosti do robotiky prináša umelá inteligencia a čo dokáže heterogénny robotický roj?

Diskusiu povedie:

Daniel Zverko

IQLOGY