Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Workshopy

60 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

Ako sa prihlásim na workshopy?
Po zaregistrovaní ťa v čase spustenia prihlasovania na workshopy budeme emailom informovať. Ideálne je registrovať sa a následne sa prihlásiť čo najskôr, nech máme dostatok času priradiť ťa.

Prihlasovanie na workshopy bolo UKONČENÉ 18.3. Ak máš záujem o účasť napíš na:
blanka.nohynkova@nexteria.sk

CV

XL workshopy, trvanie 90min

Industry Academy – ZF Production System (16:00)

Zaujímaš sa o výrobné systémy? Chceš si vyskúšať teóriu v praxi? Máš logické myslenie? Vyskúšaj si to.... Existuje viac možností ako dosiahnuť želaný cieľ. Ktorá možnosť je však tá najoptimálnejšia? Príď a dozvieš sa ako funguje Production System v modernom výrobnom závode. Pomôž aj ty svojmu tímu zoptimalizovať výrobný proces, odmeň sa zážitkom a nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorá sa ti raz určite zíde v profesijnom živote.

Future Mobility (16:00)

Future Mobility, News in technologies, E-cars, Connection and Entertainment in Cars, Acceptation of Autonomous Cars

Montážná linka 4.0 (16:00)

Predstav si na 90 minút, že si plánerom v spoločnosti Volkswagen Slovakia. Neľahká situácia, hlavne v čase priemyslu 4.0. Otázka znie: Ako plnohodnotne nahradíš človeka na montážnej linke? Poznáš konkrétne technológie, ktoré by si použil? Príď a vytvor svoj jedinečný koncept, ktorý odprezentuješ priamo odborníkovi zo spoločnosti Volkswagen Slovakia. Získaj feedback z prvej ruky a dokáž, že čo si sa naučil v škole, vieš využiť aj v reálnom živote.

Zapojte sa do budúcnosti - vytvorte ju! (16:00)

Čo je budúcnosť? A kto vlastne určuje trendy budúcnosti? Môžeš to byť práve Ty! Áno, presne Ty máš možnosť ovplyvniť zajtrajšok svojimi nápadmi! A ako? Príď na náš workshop a predstav nám svoju víziu. Bude mať auto budúcnosti dvere? Čo budeme musieť urobiť, aby sme mohli do neho nasadnúť? Ukáž nám tú inovatívnu myšlienku, ktorá zmení svet!

Workshopy, trvanie 60min

Hackni sa na Energiu (Otvorený workshop) (19:20)

Future energy, Smart home/cities, Digital transition, E-mobilita, Social impact alebo všetko spolu? Sú to témy, ktoré ťa zaujímajú, máš nápady, ale chýba ti priestor na realizáciu? My ti dáme priestor, odborníkov, biznis knowhow. Ukážeme ti, ako vyzeral Energy-hack, čo tam vzniklo a ako sa môžeš realizovať a plniť svoje sny. Skús si rolu vynálezcu, start-upera, objav, čo v tebe je a možno sa dostaneš do Uplift inkubátora.

The Golden Bridge - zaži procesy fungujúce v reálnom podniku (19:20)

Chceš zažiť rolu konštruktéra, nákupcu, projektového manažéra, statika? Žiadny problém! S krátkym workshopom „The Golden Bridge“ si môžete na vlastnej koži prežiť procesy fungujúce v reálnom podniku. A nielen to! Sám ucítiš enormné tlaky dodacích termínov, minimálnych nákladov a kvality produktu. Ako tento stres zvládneš, je len a len na tebe... Pomôž aj ty vytvoriť tím, ktorý navrhne a zrealizuje optimálne riešenie a zvíťazí. Získaj cenné skúsenosti, zaži tímovú prácu, zabav sa. Samozrejme pre víťazov čaká zaujímavá odmena. Tak čo! Si pripravený?

Nauč sa riešiť výzvy R&D prevodových komponentov (19:20)

Metódy riešenia problémov pri vývoji, popis vlastností a funkcia produktu, analýza problémov na konkrétnom zadaní a ich úspešné vyriešenie.

Stavba jadrových elektrárni – najčastejšie výzvy (20:40)

Technologia PLASMABIT (20:40)

GA Drilling je hi-tech spoločnosť, ktorá vyvíja prelomovú technológiu PLASMABIT pre frézovanie a vŕtanie elektrickou plasmou. V prvej časti workshopu sa dozviete, ako funguje práca konštruktérov od zadania až po výrobu jednotlivých súčiastok, ako vstupujú výsledky testov do finálnej podoby tvarov, materiálov, foriem súčiastok pre výrobu PLASMABITu. V druhej časti sa dozviete viac o priebehu testovania, či už v atmosferických podmienkach, alebo v simulovaných extrémnych podmienkach vysokeho tlaku a zároveň aj to, ako výsledky testov ovplyvnuju konštrukčné plány.

Workshop z lean centra - zjednoduš, zefektívni, ušetri (20:40)

Lukáš Pápay, na slovo vzatý expert a odborník z lean centra vo Volkswagen Slovakia Ťa aj tento rok prekvapí veľmi konkrétnou prípadovou štúdiou z praxe. Pridaj aj Ty ruku k dielu a s pomocou trúbkového stavebnicového systému bambus navrhni riešenie na prekonanie výškového rozdielu na montáži NSF. Podmienka: buď so svojím nápadom čo najviac lean, pretože najleanovejšie riešenie vyhráva! Dokážeš to?

Prehliadač zdravotných súborov ako progresívna webová aplikácia (Otvorený workshop) (20:40 )

Môžete posíliť a vyskúšať svoje zručnosti tým, že urobíte jednu alebo viac z nasledovných: - Pridaj nové funkcie - Nájdi a oprav chyby v existujúcom kóde aplikácie - Posúď bezpečnostné aspekty aplikácie Existujúca aplikácia je založená na formáte TypeScript a ReactJS.

Plastové moduly pre autá v roku 2050 ! (22:00)

Poďte sa spolu s nami kreatívne a konštrukčne pozrieť nato, ako budú vyzerať plastové moduly v budúcnosti z hľadiska materiálov, procesov a funkcií v roku 2050.

Využi silu cloudu pri vývoji aplikácií (Otvorený workshop) (22:00)

Pripojíš fyzický svet k internetu pomocou AWS IoT. Budeš zbierať dáta zo sensorov a tvoja cloudová aplikácia im dá zmysel v skutočnom živote. Java script znalosti sú vítané.

MAKERS - IoT architektúra (Otvorený workshop) [vlastný laptop] (22:00)

V priebehu hodiny sa zoznámime s IoT architektúrou. Od hardwaru až po softwér, z hmly až k oblakom (from fog to cloud). Vyskúšame si jednu open source IoT platfromu a jej základne funkcionality. Potom si vyskúšame programovanie na úrovni IoT Gateway. Nakoniec si vyskúšame posielať dáta z IoT Gateway do IoT platformy a vizualizovať dáta v platforme.

Koncepčný návrh automatizovaných robotických buniek v Slavia Production Systems a.s.(Otvorený workshop) (22:00)

Workshop zameraný na kreatívne myslenie pri navrhovaní priemyselných riešení podľa požiadaviek zákazníka.

Stredoškolský program, 16:00

Sadni si s nami k mentorskému stolu - workshop pre stredoškolákov (16:00)

Stretol si už niekedy ozajstného mentora/mentorku? Na tomto prakticky orientovanom workshope ich stretneš toľko, koľko potrebuješ! Naďa a Zuzka - odborníčky zo spoločnosti Volkswagen Slovakia – ti priblížia jednu zaujímavú techniku, ktorá sa Ti zíde pri hľadaní nových riešení či nápadov, keď Ti nie je jasné čo, ako a kedy spraviť... Zistíš nielen ako na sebe (a so sebou) ďalej pracovať, ale naučíš sa aj ako si správne rozdeľovať čas medzi školu, rodinu, priateľov, hobby a pritom všetkom sa nezblázniť.