Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti?
Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

Aktuálne témy, Rečníci z praxe

Aktuálne témy

Rečníci z praxe

17:30 - 18:30, miestnosť S2

Vývoj vo veľkej firme vs. vývoj v startupe

Rečníci:

Axel Mallener

Brose Prievidza

Ákos Haramia

FiiHaa Engineering

Martin Morháč

SOVA Digital

Vývoj nových výrobkov so sebou nesie značné riziko. Viac peňazí neznamená nevyhnutne vyššiu tvorivosť, zisky alebo podiel na trhu. Často je však rozhodujúcim faktorom pre prežitie spoločnosti. Preferencie spotrebiteľov sa menia, očakávajú produkty a služby prispôsobené ich potrebám a konkurencia je v globálnom prostredí čoraz silnejšia. Aké tímy dokážu na meniace sa požiadavky reagovať rýchlejšie? Ako vyzerá a ako dlho môže trvať životný cyklus výskumného projektu? Ako sú rozdelené úlohy vo veľkých vývojárskych tímoch a kedy vie byť úspešnejší malý tím?

Diskusiu povedie:

David Schun

19:40 - 20:20, miestnosť S2

Ako si nezlomiť väz pri zakladaní startupu?

Rečníci:

Martina Vavreková

Univerzitný technologický inkubátor STU

Matej Šimončič

LIFEBUTTON

Milan Fraňo

Woo Academy

Máš aj ty za šuflík nápadov, s ktorými si ešte nič nespravil? Máš víziu o produkte, ktorá pri pive s kamošmi vyzerá ako top záležitosť ale na druhý deň príliš zložitá na realizáciu?
V panelovej diskusii ti poradíme ako nápady pretaviť do reality a neskončiť pri prvej prekážke.
Martina z univerzitného technologického inkubátora InQb ti prezradí, akú dôležitú rolu na ceste za úspechom zohrávajú tie správne kontakty a v čom ti vie pomôcť dobrý mentor. Matej TI prezradí, s čím bojoval pri zakladaní startupu LIFEBUTTON a Milan poradí ako si nevylámať zuby na online.

Diskusiu povedie:

David Schun

22:20 - 23:00, miestnosť S2

Svet motoršportu optikou Maťa Homolu

Rečníci:

Maťo Homola

jazdec WTCR

Maťo je jediným slovenským jazdcom na okruhu Majtrovstiev sveta WTCR a súčasne najznámejším automobilovým pretekárom na Slovensku. Už o pár dní odštartuje svoju 4. sezónu v sérií pretekmi v Maroku. Ešte pred tým sa však s nami porozpráva o svojich začiatkoch vo svete hučiacich motorov, najväčších výzvach a plánoch do budúcnosti. Prezradí ti ako sa šteluje auto pred pretekmi, o akej mašine sníva a že byť úspešným jazdcom nie je len o talente.

Diskusiu povedie:

David Schun