Odborné prednášky

Rozšír si vedomosti na odborných prednáškach, na ktorých sa s tebou experti podelia o svoje skúsenosti a rady v danej oblasti.

Andrej Dula

Specter Hockey

18:30 - 19:00, miestnosť S2

Slovenský startup prináša rýchlejšie strely do NHL

Rýchla akcia a delovka od modrej, sirény, burácanie - to je tá správna atmosféra. K vysokému počtu gólov v domácich ale aj NHL zápasoch prispieva už aj revolučný materiál od Specter Hockey. Účinnosť materiálu, ktorú zo slovenska do zámorskej hokejovej súťaže na svojej hokejke priniesol Zdeno Chára, bola overená testami prvého vedeckého výskumu tohto typu na svete. Andrej Dula, jeden z tvorcov tejto revolučnej novinky na čepeľ hokejky, nás prevedie jej príbehom od vývoja materiálu, cez jeho overovanie až po úspešné komerčné využitie.


Matej Šimončič

LIFEBUTTON

19:20 - 19:40, miestnosť S2

IoT v praxi: Ako môže technológia zachrániť život

Všetci svojimi slovami a činmi meníme svet. Jeden viac a druhý menej, my z LIFEBUTTON sme sa rozhodli pre sociálny rozmer s využitím IoT.

Ak chceš vedieť ako to robíme a kde na našej ceste sa nachádzame príď sa inšpirovať. Možno aj Ty dostaneš nápad, ktorým zmeníš svet okolo seba.


Michal Zemko

Stakotra Manufacturing

20:40 - 21:10, miestnosť S2

Strojárstvo, čo baví davy

Vieš odkiaľ pochádza horská dráha Ferrari Rosa, ktorá zrýchľuje z nuly na 240 km za hodinu za štyri sekundy a patrí medzi top atrakcie zábavného parku v Abú Dabí? Alebo najvyššie ruské kolo sveta ležiace na Floride - Orlando Eye vysoké 120 metrov? Obe atrakcie a mnoho ďalších sú dielom inžinierov piešťanskej firmy Stakotra Manufacturing.

Každá atrakcia spoločnosti je jedinečným kusom, ktorého výroba spája kreatívne strojné inžinierstvo a konštrukčný kumšt. Ich zákazníkmi sú najväčšie zábavné parky sveta vrátane sietí Disney či Universal Studios. Vedúci inžinierov Michal Zemko ti odhalí kus z výrobného tajomstva ich úspechu.


Vladimír Švorec

QPC Solutions

21:10 - 21:40, miestnosť S2

Odstráň žrútov času

Ako ti štíhla výroba pomôže zvýšiť výkon? Stačí identifikovať 8 hlavných žrútov času a pracovať na ich odstránení. Prídi si vypočuť, ako môžeš zvýšiť efektivitu vo svojej firme ale aj v živote. Pomôžu ti k tomu dômyselné riadiace mechanizmy a princípy manažmentu zmeny. Vladimír ti prezradí, ako vedia tieto postupy zjednodušiť život tebe a ušetriť obrovské náklady v spoločnostiach. Na konkrétnych prípadoch zo známych firiem ako VÚB či Slovnaft ti ukáže, aké výsledky sa dajú dosiahnuť, ale aj ako na to.


Ľudovít Bobuľa

STUBA Green Team

22:00 - 22:20, miestnosť S2

Elektrická formula na Slovensku

Príď sa pozrieť na slovenský tím, ktorý sa venuje navrhovaniu a konštruovaniu elektrických monopostov. Pokiaľ ťa zaujíma automoto šport a technika s ním spojená, v tejto prezentácii si prídeš na svoje. Ukážeme ti pohľad zo zákulisia pretekov, interné fungovanie nášho tímu ale aj vozidlá, ktoré od náš môžeš v budúcnosti očakávať.