Program

Lucia Štellerová
ModerujeLucia Štellerová
[ Stream 1 ]

Main Stage

18:00-19:00rozhovor
Data Science in Corporate vs. Startup
18:00-19:00rozhovor
Data Science in Corporate vs. Startup

iptiQ, startup, ktorý založila spoločnosťou Swiss Re, sa venuje digitálnemu poisťovňovníctvu. Ako narábajú s dátami? A ako narába sa dátami samotné Swiss Re? Je v tom vôbec rozdiel?

Hostia:

Mirjana Krolo, Chief Operations Officer, iptiQ EMEA

Uwe Nagel, Chapter Lead Data Science Bratislava, Swiss Re

Mirjana joined iptiQ by SwissRe in August 2020, before that she was working for Allianz Group for 12y. First based out of Zagreb, Croatia she moved to Bucharest, Romania in 2012 to assume the position of Chief Information Officer. In January 2018 she then moved on to become their Chief Operating Officer where she was responsible for Claims, IT, Customer Call Center, Organizational and Policy Management. Mirjana has a technical background with a Master of Engineering and has worked as a System Engineer at the beginning of her career. Croatian by origin and has always been passionate about discovering new countries and cultures. In her own words: “I’m always trying to be authentic and to apply the same values both personally and professionally. In a world that is constantly changing, there is no other way than to embrace the change and use it to the fullest.”

Uwe is a computer scientist by training and experience. After a short 2 year stint as a software developer he went back to university to get a PhD and then swiftly joined Swiss Re. He spent the last three years in Bratislava building and managing part of Swiss Re’s central data science teams.

Pýtaj sa cez SlidoVyplň našu anketu
19:00 - 20:00webinár
Ako vybudovať zelené investičné portfólio použitím smart technológií

Predstavíme ti misiu a víziu Asset Managementu a ako pomáha k dlhodobej udržateľnosti spoločnosti a sveta. Vysvetlíme spoluprácu tímov pôsobiacich v Bratislave, ktoré sú potrebné na vybudovanie kvalitného investičného portfólia.

Lektori:

Matúš Diškanec, Asset Management - Portfolio Monitoring specialist

Branislav Rosinský, Asset Management - Investment accounts & Control services analyst

Matúš pôsobí vo Swiss Re Asset Management 7 rokov so špecializáciou monitorovania investícií v rámci celej Swiss Re Group. Aktuálne sa intenzívne venuje aj ESG (Environmental, Social, Governance) tematike, najmä zelených dlhopisov a ukazovateľov udržateľnosti.

Branislav začal vo Swiss Re Asset Management v roku 2010, po predchádzajúcich skúsenostiach vo firmách Kraft foods a ČSOB Asset Management. Vždy ho zaujímalo vedieť viac o finančnom svete a preto nezaváhal a prijal ponuku zo Swiss RE ako svetového lídra v poskytovaní zaisťovacích služieb.

Pýtaj sa cez SlidoVyplň našu anketu
20:00 - 21:00webinár
Ako pomocou inovatívnych technológií vytvárame nové produkty naprieč svetom z Bratislavy?

Príď si vypočuť, ako sme z Bratislavy vytvorili nové produkty pre farmárov v Číne a Brazílii, ako odhaľujeme anomálie vo finančných dátach alebo ako predikujeme naše náklady a optimalizujeme investície.

Lektor: Lukáš Csóka - Head Big Data Foundations

Lukáš kombinuje dátovú vedu, konzultatívne myslenie a biznis partnerstvo s veľkým nadšením a schopnosťou projektového riadenia prinášať inovatívne riešenia naprieč celým hodnotovým reťazcom Swiss Re.

Pýtaj sa cez SlidoVyplň našu anketu

Táto stránka používa cookies 🍪 pre váš lepší online zážitok.