O podujatí

 1. Pre koho je NOC určená?

  Night of Chances sa zúčastňujú začínajúci študenti s nejasnou predstavou o svojej budúcnosti, absolventi s pracovnými skúsenosťami, ale aj cieľavedomí mladí inovátori, ktorí hľadajú cestu ako a kde preraziť. Hlavnou cieľovou skupinou sú študenti vysokých škôl, vítaní sú aj šikovní stredoškoláci, ktorí sa chcú o rôznych témach dozvedieť viac a nezaostávať za vysokoškolákmi, či mladí absolventi, ktorých zaujímajú novinky na pracovnom trhu

 2. Ako prebieha program podujatia?

  NOC je kariérne podujatie, na ktorom môžeš stretnúť najvyšších zástupcov rôznych firiem zo svojho odboru a zároveň s nimi a ich kolegami neformálne nadviazať kontakt na interaktívnom pracovnom veľtrhu.
  Program podujatia je rôznorodý. Väčšina podujatí začína o 17:30 veľkou panelovou diskusiou s hlavnými partnermi danej Night of Chances. V tom čase je otvorená len stánková zóna a chill-out zóna, ktoré môžeš navštíviť počas trvania celého podujatia. Po hlavnej panelovke sa program triešti na niekoľko formátov. Súbežne prebiehajú ďalšie panelové diskusie, niekoľko workshopov, odborné prednášky a zväčša medzi 20:00-21:00 speed dating. Počas NOCi je vhodné si vopred pozrieť program, ktorý ťa zaujíma, a venovať dostatočnú pozornosť miestnostiam a časom, kde a kedy daný program prebieha.

 3. Čo, ak neštudujem školu, resp. odbor, na ktorý je podujatie zamerané?

  V prípade, že má NOC konkrétne zameranie, resp. prívlastok, je obsahovo určená študentom a absolventom rovnakého alebo príbuzného zamerania. Napríklad, pri Night of Chances Technology nie je prekážkou, ak neštuduješ odbory príbuzné IT. Aby pre teba NOC mala zmysel, nutnou podmienkou je zaujímať sa o danú tematiku, v tomto prípade technológie. Na hociktorú NOC si môžeš prísť pozrieť zaujímavý program a dovzdelať sa. Program je pri panelových diskusiách všeobecnejší, odbornejší býva v prípade workshopov a odborných prednášok.

Workshopy

 1. Ako vyzerá workshop na NOCi?

  Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie, spôsob práce a najmä kultúru vybranej firmy. Obvykle ho vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

 2. Ako sa prihlásim na workshopy?

  Po zakúpení lístku, resp. registrácii na podujatie ti príde LEN potvrdzovací e-mail o nákupe. Registráciu na workshopy a speed dating spúšťame cca 4-6 týždňov pred podujatím. Ak máš zakúpený lístok, sleduj v tom čase svoju e-mailovú schránku. Po spustení registrácie na workshopy od nás dostaneš e-mail s linkom na formulár, cez ktorý sa budeš môcť prihlásiť na všetky v tom čase zverejnené workshopy. Prihlás sa čím skôr, ako link získaš, zvýšiš tak svoju šancu dostať sa na vybrané workshopy.

 3. Prečo odo mňa chcete CV?

  Pre spokojnosť na oboch stranách je dôležité, aby tvoje schopnosti a očakávania zodpovedali náročnosti a zameraniu workshopu. Preto účastníkov vyberáme na základe CV a na workshop sa dostanú len motivovaní študenti, ktorí spĺňajú predpoklady a prejavili záujem. Po prihlásení na workshop starostlivo zvažujeme, ako priradiť záujemcov na tie správne miesta. Pár dní pred podujatím dostaneš potvrdzovací e-mail s časovým rozvrhom workshopov, na ktoré sme ťa priradili, a požiadame ťa o potvrdenie tvojho záujmu.

 4. Čo, ak sa nedostanem na workshop?

  Pokiaľ sa ti pre veľký záujem neujde miesto na workshope, na ktorý sa hlásiš, nezúfaj a skús prísť pred workshopovú miestnosť priamo na podujatí, možno sa na poslednú chvíľu ešte miesto uvoľní. Okrem toho ťa na NOCi čaká ďalší zaujímavý program v podobe panelových diskusií, odborných prednášok a interviews.

Speed dating

 1. Čo je to speed dating?

  Pri speed datingu máš na 10 minút jedinečnú možnosť preniknúť do sveta riaditeľov firiem, resp. C-level odborníkov a porozprávať sa s nimi osobne o čomkoľvek chceš. Rozhovor je medzi štyrmi očami, takže vás nikto nebude rušiť.

 2. O čom sa mám s riaditeľom rozprávať?

  Počas krátkeho rozhovoru sa s vybraným C-level predstaviteľom môžeš pozhovárať o jeho práci, víziách v odvetví, v ktorom pôsobí, o tom, čo hľadajú u potenciálnych zamestnancov alebo o svojich snoch a cieľoch. Môžeš získať cenné rady alebo mu predstaviť svoje ambície, kreativite sa medze nekladú.

 3. Ako sa na speed dating môžem dostať?

  Na speed dating vyberáme len veľmi motivovaných študentov, ktorí majú záujem o prácu v danom odbore a aktívne sa zaujímajú o firmu, kde speed dater pôsobí. Uchádzačov vyberáme na základe zaslaného CV a motivácie, ktorú uvedú v prihlasovacom formulári. Počet miest je obmedzený. Ak ťa nevyberieme, nezúfaj, stále máš možnosť si danú osobu osobne odchytiť po diskusiách alebo na stánku ich spoločnosti. Výhodou Night of Chances je, že práve riaditelia firiem často radi trávia čas na stánku s vlastnými kolegami. Ak sa ti nepodarí ani to, veríme, že na NOCi je bohatý program, ktorý ti zaručí, že svoje schopnosti posunieš zasa o level vyššie.

 4. Čo mám napísať do motivácie, ktorá je potrebná na prihlásenie na SD?

  Speed dating ti umožňuje stretnúť sa s riaditeľmi významných firiem. Jedným z kritérií výberu je práve motivácia. Aká by teda mala byť? Tvoja motivácia môže byť kariérna a osobnostná. Mala by jasne vystihovať myšlienku, prečo sa s ním/s ňou chceš stretnúť, a prečo by si mal speed dater vybrať práve teba.
  Zaujíma ťa cesta, ktorou prešiel speed dater pred tým, ako sa dostal na svoju pozíciu? Ako veľmi na sebe musel zamakať a aké zručnosti rozvíjať? Zaujímajú ťa trendy, smerovanie a kultúra danej spoločnosti? Možno máš záujem pracovať pre firmu, z ktorej speed dater je, a chceš zistiť, akých kandidátov hľadajú, čo ponúkajú a aké sú tvoje možnosti uplatnenia? Napíš nám to! To všetko (a mnoho ďalšieho) sú otázky, na ktoré dostaneš odpoveď priamo od C-level manažérov medzi 4 očami, kde vás nikto nebude rušiť.