Odborné prednášky | Night of Chances – Finance Bratislava 2020

Odborné prednášky

Rozšír si vedomosti na odborných prednáškach, na ktorých sa s tebou experti podelia o svoje skúsenosti a rady v danej oblasti.

Juraj Karpiš

Empirical Praxeologue, INESS

[17:30-18:00] Prednáška

Ako môžu kryptomeny vyhrať v nie príliš voľnej konkurencii

Krypotmeny predstavujú najväčšiu inováciu v monetárnom svete od druhej svetovej vojny. Napriek tomu, že ani bitcoin ešte dnes nie je peniazmi, kryptomeny otvorili teoretickú môžnosť pre úspešnú súťaž s monopolnými štátnymi peniazmi s núteným obehom. Na prednáške sa dozviete, v čom sa Michael Woodford mýlil, keď vylúčil možnosť digitálnych peňazí obmedziť efektivitu politky centrálnej banky.


Ladislav Kossár

Founder, program Buddy

[19:20-19:50] Prednáška

Láska a Peniaze

Ruku na srdce - koľkokrát ste už rozmýšľali nad tým, či sa viac oplatí študovať, pracovať alebo založiť svoju firmu?

Či ísť za svojím vnútorným volaním alebo zarábať peniaze? Podľa Ladislava Kossára je možné oboje. Zarábať aj trochu zlepšovať svet okolo nás.

Vodítko nájdete najmä v trpezlivosti a úprimnosti. Úprimnosti k sebe samým a ochote vymeniť rýchle výhry za poznanie a hľadanie svojho ozajstného poslania.

Laci študoval právo, z toho rok absolvoval na Harvardovej univerzite. Neskôr pracoval v OSN v New Yorku, v investičnej banke vo Frankfurte a Londýne. Po návrate na Slovensko začal podnikať vo financovaní realitných projektov a ako angel investor do startupov.

Dnes sa ako sociálny podnikateľ venuje najmä mentoringovému programu BUDDY pre deti z detských domovov. Vo voľnom čase aj mentoruje začínajúcich mladých podnikateľov a poskytuje štipendiá angažovaným študentom zo Slovenska.


Dušan Matuška

co-Founder, OCTAGO

[19:50-20:20] Prednáška

Ako vybudovať z hobby biznis

Dušky má vášeň pre vzdelávanie, podnikanie, technológie a prepájanie ľudí. So spolužiakmi zo základnej školy založili v roku 2014 OCTAGO, spoločnosť, ktorá sa zameriava na výstavbu workout ihrísk, crossfit konštrukcií a detských ihrísk. Začínali v Piešťanoch, kde na 3 hrdzavých hrádzach sformovali komunitu cvičencov. Mesto im potom vďaka ich nadšeniu postavilo najväčšie workout ihrisko na Slovensku a po otváracej akcii začali na základe záujmu iných komunít pomáhať s realizáciou ihrísk po celom Slovensku. Dnes majú za sebou viac ako 200 projektov v 3 krajinách Európy.


Lístky

Christmas Ticket
do 31.12

Lístok za
5€!

Early Bird
do 23.2.

Lístok za
6€!

Regular
do 8.3.

Lístok za
7€!
  Kúpiť lístok

Late
do 25.3.

Lístok za
14€!