Odborné prednášky | Night of Chances – Hi-Tech Bratislava 2019

Odborné prednášky

Rozšír si vedomosti na odborných prednáškach, na ktorých sa s tebou experti podelia o svoje skúsenosti a rady v danej oblasti.

Ján Žižka

CEO, co-founder Photoneo

Odborná prednáška

[17:30-18:00] Špičkové technológie dnes a zajtra - AI, robotika, AR/VR

Po 3 rokoch sa opäť pozrieme na to, kam sa posunulo AI a robotika. Ktoré problémy sa darí vyriešiť a ktoré zostávajú otvorené? Ako bude vyzerať robotika a AI o 5 alebo 10 rokov a akú úlohu budú hrať v bežnom živote? Ako dôležité bude rozumieť umelej inteligencii?


Juraj Majera

CEO, tirn technology

[19:20-19:50] Ako sa nestratiť na ceste za svojím snom

Ak sa chceš dať na vlastné podnikanie tak príď na interaktívnu prednášku, kde si na praktickom príklade rozoberieme ako aktuálne postupujeme pri validácií start-upu Electroad. Povieme si, ako sa nestratiť v množstve povinností, na čo sa sústrediť a akým chybám sa vyvarovať.

Juraj je absolventom Strojníckej fakulty STU a má skúsenosti z Porsche Engineering, kde sa podieľal na vývoji batériového systému pre Porsche Taycan. Po návrate zo zahraničia založil vývojovú spoločnosť a aktuálne pracuje na produkte pre manažment elektrických vozidiel.


Martin Pekarčík

CEO, S-Case

[19:50-20:20] Ako môže študent zlepšiť svet

Úloha odobrať krv spolužiakovi a myšlienka pomôcť ľuďom v rozvojových krajinách doviedli Martina až k vývoju S-case. Medicínsko-technologického zariadenia, ktoré na základe štyroch senzorov dokáže merať všetky telesné funkcie človeka od elektrokardiografu, cez teplomer až po pulzný oximeter, ktorý slúži na meranie pulzu a nasýtenia krvi kyslíkom. Že čo je na tom? V krajinách ako Malawi je pomer lekár - obyvateľ 2 : 10 000. Zariadenie ako S-case tam môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

Martin ti povie príbeh o tom, ako sa mladý študent medicíny, bez skúseností s vedením tímu alebo vývoja technologických zariadení rozhodol zlepšiť svet.


Lístky

Regular
do 6.11.

Lístok za
5€!
  Kúpiť lístok

Late
Na mieste

Lístok za
7€!