Panelové diskusie | Night of Chances – Hi-Tech Bratislava 2019

Strojnícka fakulta, STU Bratislava

06.11.2019

Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti?
Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

aktuálne témy, inšpiratívni rečníci

aktuálne témy

inšpiratívni rečníci

Hlavná panelová diskusia

[18:00 - 19:00] Čo dokáže auto budúcnosti?

Rečníci:

Axel Mallener

Brose Prievidza

Martin Engelhardt

Mahle Behr

Marek Zobák

Mahle Behr

Predstav si ze dofičíš na rande vo svojom novom Porsche, zaflekuješ, ručne vytiahneš okienko a vystúpiš opotený a ohučaný na pána - asi by si nebol frajer. Inovácie, to nie sú len nové materiály, sexy tvary karosérie a vysvietené spojlery. Dôležité je časo to, čo nie je vidno. Okná, ktoré sa zavrú na gesto ruky, klimatizácia, ktorá pozná tvoje preferencie a tomu prispôsobí teplotu, sedadlo, ktoré ťa upozorní na nesprávne držanie tela…
Ako tieto inovácie prichádzajú k životu? Ako dlho ležia v šuplíku, kým príde čas ich realizovať? Čo sú najhorúcejšie novinky a ktoré inovácie môžeme očakávať v blízkej budúcnosti?
Ale najmä, ako sa stať súčasťou toho celého a nájsť uplatnenie v R&D na Slovensku?

Diskusiu povedie:

Radoslav Šrámek

Panelová diskusia

Zodpovednosť (za) robotov

Rečníci:

prof. Ing. Peter Hubinský PhD.

FEI STU

doc. Ing. Ján Vachálek PhD.

SjF STU

Jozef Dubovec

founder, Talapoin

Marián Kováčik

vedúci oddelenia Foundry&Paint / divízia robotiky, ABB

V roku 1981 industriálny robot v Japonsku zabil opravára. Ten namiesto dedikovaných dverí k robotovi pristúpil po preskočení plotu nevediac, že až otvorenie dverí robota zaručene vypne. Ak by použil dvere, nestalo by sa to. Ak by prevádzkovateľ použil vyšší plot, nestalo by sa to. Ak by sa vývojári nespoľahli na dvere ako hlavný bezpečnostný mechanizmus, nestalo by sa to. Kto bol teda na vine?
Dostávame sa do veku samoriadiacich áut a autonómnych zbraní a jednotlivci, firmy aj celé krajiny sa predbiehajú v rýchlosti adaptácie najnovších technológií. Predbiehajú sa však v rovnakej miere aj v bezpečnosti? Je možné pri tomto tempe zohľadniť všetky potenciálne riziká? A kto nesie zodpovednosť za následky v prípadoch, keď sa technológia rozhoduje sama?

Diskusiu povedie:

Radoslav Šrámek

Záverečná diskusia

Martin Velits

Rečníci:

Martin Velits

CEO, Isadore

Martin so svojím bratom Petrom patrili v cyklistike k juniorskej svetovej špičke. Ako profesionál jazdil za tímy Milram, HTC a Quick-Step. Jeho taktické schopnosti, výdrž a jasná osobná vízia mu pomohli k tomu, že hoci často nestál na stupni víťazov, bol nedoceniteľným pomocníkom pri víťazstvách svojich tímových kolegov Marka Cavendisha či Toma Boonena. Aj vďaka týmto schopnostiam sa dostal na všetky Grand Tours (Giro, Vuelta, Tour de France).
Už počas kariéry v cyklistike začali bratia hľadať aj inú formu sebarealizácie a tak začalali podnikať. V diskusii sa zameriame aj na to, ako sa im biznis podarilo rozbehnúť, aké ťažkosti museli prekonať ale aj na to, prečo je pre nich dôležitá komunita.

Diskusiu povedie:

Lístky

Regular
do 6.11.

Lístok za
5€!
  Kúpiť lístok

Late
Na mieste

Lístok za
7€!