Workshopy | Night of Chances – Hi-Tech Bratislava 2019

Strojnícka fakulta, STU Bratislava

06.11.2019

Workshopy

60 alebo 90 minút , počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

Ako sa prihlásim na workshopy?
Po zaregistrovaní ťa v čase spustenia prihlasovania na workshopy budeme emailom informovať. Ideálne je registrovať sa a následne sa prihlásiť čo najskôr, nech máme dostatok času priradiť ťa.

Počet miest na jednotlivom datingu je limitovaný a podmienený zaslaním tvojho CV po registrácii. Hlavné kolo prihlasovania PRÁVE PREBIEHA do 27.10.2019.

CV

XL Workshopy, 90min

[17:30-19:00] Electronics, key of the mobile future of the automobile (ENG)

Lecturer: Andy Balbus, Director of Electronics
Just imagine: Cars move automatic in future, Doors will open alone. In regards to fully automatic opening and closing doors, what shall happen if doors opening or closing and obstacles are present?

What different Situations would you consider?
What technologies would you use?
How should your concept look like?
What departments/functions in R+D are needed?

Come to our workshop and become a part of our team for 90 Minutes!

Required skills: C/C++

Workshopy, 60min

[19:20 - 20:20] Robot na operačnom stole -> od robota k modulom (SK)

Si fascinovaný umelou inteligenciou? Tak tento workshop si za žiadnu cenu nesmieš nechať ujsť. Firma Talapoin pracuje nepretržite niekoľko rokov na vývoji modulárneho osobného autonómneho humanoidného robota. Tento, v celosvetovom meradle unikátny, projekt, ktorý vznikol na Slovensku, je založený na hardwarových neurónových sieťach.

Moduly, z ktorých sa bude robot skladať, budú použiteľné nie len v samotnom robotovi, ale aj samostatne či v kombináciách, dovoľujúcich ich použitie aj v iných aplikáciách ako napríklad inteligentná domácnosť, riadenie dronov, autonómnych zariadení na inšpekciu infraštruktúry, dohľad či bezpečnostné systémy využívajúce AI (umelú inteligenciu).

Účastníci workshopu sa dozvedia viac o jednotlivých krokoch vývoja, od návrhu plošného spoja, osádzania dosky až po programovanie. Budú mať však možnosť nielen nazrieť dovnútra nášho robota, ale skúsia si priamo “operáciu” na jeho moduloch. Takáto príležitosť tu nie je každý deň, tak ju využi!

[19:20 - 20:20] „Mapp Technology“ alebo Ako súčasne uľahčiť vývoj softwaru, urýchliť vývoj nových strojov a znížiť náklady (SK)

Software hrá v moderných strojoch a výrobných linkách stále významnejšiu rolu. Ako sa dá znížiť softwarový čas trávený programovaním? Ako tým dokážem ovplyvniť cenu výrobkov v prospech spokojnosti zákazníka? Príďte na workshop spoločnosti B&R, ktorá je súčasťou skupiny ABB a my vám dáme mnoho podnetných inšpirácií pre praktické použitie. Napr. sa dozviete, ako sa môže programátor zbaviť stále sa opakujúcich vývojových prác a sústrediť sa tak na svoju hlavnú úlohu. Súčasťou workshopu bude tiež demo ukážka vývoja aplikácie pre CNC stroj.

[19:20 - 20:20] Navrhni si svoju fotovoltickú elektráreň s pomocou satelitných dát (SK)

Slnečná radiácia je nekonečný zdroj elektrickej energie, len ju treba využiť. Na Workshope sa dozvieš ako to funguje v reálnom svete a aké dáta k tomu treba. Nakoniec si navrhneš svoju elektráreň na Slovensku a zistíš, či sa ti to oplatí.

[20:40-21:40] Vyskladaj si klímu snov (SK)

Návrh montáže klimatickej jednotky s použitím 3D modelu (prototypu).

[20:40-21:40] Úloha oceľového kordu v modernej pneumatike (SK)

Spoločne odhalíme tajomstvo výroby oceľového kordu. Interaktívnou formou začneme postupne odokrývať akú úlohu zohráva kord v pneumatike a nielen to... V závere sa pokúsime spoločne s Viliamom (Technology Manager) a Martinom (Quality Manager) zistiť ako by mala vyzerať pneumatika budúcnosti. Ak radi prevetrávate mozgové závity a odhaľujete nepoznané, tak vám garantujeme, že budete na správnom mieste.

[20:40-21:40] Become an R&D engineer: Drive our high-end electronics and find its real-world application. (SK)

Would you like to get to know what our 2D mirror in combination with electronics, firmware and software can do? You will have an opportunity to drive electronics and we will challenge you to find its best application in the real world. In 60 minutes you will have an opportunity to solve a real task like we do in Optotune. Control the 2D mirror with the use of our software and firmware. Could you define a technical concept for the high-speed 2D mirror implementation?

[22:00-23:00] Ako napísať CV, aby ste zaujali a ako vybudovať svoju značku cez LinkedIn (SK)

Študenti počas tohto workshopu získajú dôležité informácie, ktoré im pomôžu prekonať prvú prekážku za úspešnou kariérou - budú vedieť napísať zaujímavé CV a získajú väčšiu šancu pozvania na pracovný pohovor. Dozvedia sa veci, ktoré na internete nenájdu - ako to naozaj vo firmách pri výberoch funguje. Po workshope budú mať študent možnosť svoj životopis a svoje kariérne dilémy hneď prekonzultovať s odborníkmi.
Hosťom workshopu bude Igor Bartošek - CEO nemeckej rodinnej firmy Rittal, ktorá je výrobcom a predajcom skriňových rozvádzačov a systémov.

Lístky

Regular
do 6.11.

Lístok za
5€!
  Kúpiť lístok

Late
Na mieste

Lístok za
7€!