Panelové diskusie | Night of Chances – IT Bratislava 2020

Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti? Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

aktuálne témy, inšpiratívni rečníci

aktuálne témy

inšpiratívni rečníci

[18:00 - 19:00] Hlavná panelová diskusia

Sú big data hybnou silou pokroku?

Rečníci:

Gabriel Galgóci

Country General Manager, AT&T

Tomáš Volek

Country Managing Director, Accenture

Roman Kováč

Chief Research Officer, ESET

To, že cez používanie rôznych appiek či služieb “zadarmo” dobrovoľne odovzdávame tretím stranám množstvo údajov o sebe, sme už asi všetci pochopili. Aj to, že tým dávame do rúk údaje o sebe spoločnostiam, ktoré na ich základe analyzujú naše preferencie a ovplyvňujú naše správanie, je nám viac-menej jasné. Od analýzy veľkých dát sme si ale sľubovali pokrok. Kam teda zber a analýza dát posúva jednotlivé odvetvia? A zlepšujeme sa vďaka nim ako spoločnosť? Ďalšou nevyhnutnou otázkou je bezpečnosť dát. Často ani nevieme u koho naše dáta vlastne končia. Ako ich môžeme ochrániť pred zneužitím? A kto za ich ochranu nesie zodpovednosť?

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

[19:40 - 20:00] Interview

Ako sa buduje úspešná kariéra v e-sports

Rečníci:

Ivan "DEV1" Lazarov

founder, DEV1S

Ivan „DEV1“ Lazarov je bývalý profesionálny hráč Counter-Strike, ktorý patrí k najznámejším hráčom vo svete. Stal sa trojnásobným majstrom Českej republiky, bol vyhlásený za najlepšieho česko-slovenského hráča rokov 2006 a 2007 a bol zaradený do siene slávy česko-slovenského e-športu.
Aj keď svoju kariéru pro-gamera ukončil, svet e-športu neopustil. Patrí k obľúbeným športovým komentátorom, trénerom a venuje sa podnikaniu.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

[20:40-21:40] Panelová diskusia

Business Inelligence - dáta ako cenná komodita

Rečníci:

Martin Kubík

CIO, Tatra banka

Lukáš Csóka

Data Scientist, Swiss Re

Milan Jamrich

riaditeľ odboru aplikácií dátového skladu a odboru CBS aplikácií, VUB banka

Peter Škurla

BICC Manager, Orange

Vraví sa, že dáta sú novou ropou. Aby však naplnili svoj potenciál chce to šikovných ľudí - biznis analytikov, architektov, data scientistov... Čo sa v ich rukách deje s dátami a aký majú dopad na chod firmy a jej produkty? Do akej miery v porovnaní s minulosťou sa firmy rozhodujú na základe dát? Aké znalosti sa od ľudí pracujúcich s dátami očakávajú a budú očakávať v budúcnosti?

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

[22:00-22:30] Panelová diskusia

Etika informačných technológií

Rečníci:

Miroslav Pikus

IT analytik a publicista, Spolok pre spoločenské a etické aspekty IT

Juraj Podroužek

VP Customer Success, Pygmalios

S rozvojom digitálnych technológií prichádzajú nové otázky, ktoré nie sú vždy len technického charakteru.
V diskusii sa dozviete, ako o etickom rozmere nejakej technológie rozmýšľať už vo fáze jej vývoja a dizajnu, a prečo to nie je jednoduchá úloha. Zmienime potrebu nových odborníkov, ktorí budú rozumieť nielen filozofickej povahe problémov, ale aj samotným digitálnym technológiám do takého detailu, aby dokázali správne posúdiť eticky sporné situácie. V rámci rozhovoru sa zamyslíme aj nad otázkou ako konkrétne sa dajú nasadzovať technológie tak, aby sme sa na nich nepopálili, aké nástroje pre etické IT u nás a vo svete už existujú a čomu z toho sa na FIIT v rámci kurzu Etika IT so študentami zaoberáme.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

[23:20-24:00] Interview

Úspešní Slováci za top svetovými hernými firmami

Rečníci:

Ivan Trančík

CEO&Founder, SuperScale

Ivan vyštudoval na Matfyze teoretickú informatiku, neskôr spoluzaložil Infinario (dnešná Exponea), v roku 2016 založil firmu Cellense dnes už SuperScale, ktorej úspech ho v roku 2018 dostal do rebríčka Forbes 30pod30.

SuperScale, jedna z najrýchlejšie rastúcich firiem v regióne podľa rebríčka Delloitte Fast50 dnes už má viac ako 70 zamestnancov a kancelárie v Bratislave, Prahe, Gdansku, Helsinkách, Berlíne, Londýne a Las Vegas. S tímom businessových analytikov, big-data inžinierov, data scientistov, game designérov, performance marketérov a kreatívcov SuperScale pomáha najúspešnejším herným firmám sveta zlepšovať profitabilitu ich kľúčových produktov.

Jano s Ivanom preberie jeho pestré podnikateľské začiatky, ktorých plodom bola napríklad appka na meranie vzdialenosti bleskov ale povyzvedá aj to, ako Ivan pre svoju firmu hľadá nové príležitosti a ako ju riadi na vzdialenosť 1300 km.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

Lístky

Christmas Ticket
do 31.12

Lístok za
5€!

Early Bird
už len do 23.2

Lístok za
6€!

Regular
do 6.3.

Lístok za
7€!
  Kúpiť lístok

Late
do 11.3.

Lístok za
14€!