Workshopy | Night of Chances – IT Bratislava 2020

Workshopy

60 alebo 90 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

👉 Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

👉 Ako sa prihlásim na workshopy?
Po kúpe lístka ťa budeme emailom obratom informovať o prihlasovaní sa na workshopy. Prihlás sa čo najskôr, nech sa ti ujde miesto na workshopoch, ktoré si vyberieš.

Počet miest na každom workshope je limitovaný a tvoja účasť je podmienená zaslaním CV. Prihlás sa hneď po kúpe lístka, najneskôr však do 23. 2. 2020, kedy prihlasovanie na workshopy končí!

CV

XL Workshopy, 90min

Google Flutter - jeden kód to rule them all! [17:30] (SK)

Jeden kód to rule them all! Na tomto workshope si dáme live coding session. Ukážeme ti, ako sa dá pomocou tony prepracovaných fíčur cez framework od Googlu jedným kódom ľahko a rýchlo vytvoriť appka pre Android aj iOS.

Potrebné skills: JS/JavaScript - Beginner
EN - Intermidiate

Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Bez NgRX v Angulari ani na krok [17:30] (SK)

What the hell is reaktívny state management? How the heck zistím, že môj projekt ho potrebuje a či mám doň vnášať nové libky? Where the flip je jeho prínos pre moju Angular appku? Dáme rýchly no crap prehľad fíčuriek NgRX a ukážeme si na no joke reálnom projekte spôsoby a výhody jeho použitia na platforme Angular. Skoč sa nami no delay rovno do praxe!

Potrebné skills: JS/JavaScript - Intermidiate
Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Model Driven Solution: Ako vytvárať jeden metazdroj pravdy o IT svete? [17:30] (SK)

...alebo, čo po sebe zanecháva IT-čkár? Je dokumentácia v IT strata času alebo strategická hodnota? Kto ju vlastne potrebuje? Firma, zákazník, zamestnanec? Ukážeme ti, ako vytvárať znalostnú databázu metadát. Ak si ochotný/á zamyslieť sa nad svojimi pracovnými návykmi a ceníš si svoj čas a vedomosti, si u nás na správnej adrese!

Pre aktívnu účasť musíš mať nainštalovaný Enterprise Architect od Sparxsystem. Stiahneš tu: https://www.sparxsystems.com/bin/easetup.msi.

Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Aké TOKENY, taká bezpečnosť - use cases [17:30] (SK)

Tokeny sú dnes v oblasti autorizácie a dátovej bezpečnosti horúcou témou. Príď na náš workshop a ukážeme ti rôzne prístupy a scenáre z praxe, kedy ich použiť a kedy nie. Zároveň sa dozvieš, ako fungujú v rôznych systémoch, kam sa posunuli ich features a ako ich integrovať do cloudových riešení.

Potrebné skills: Java - Beginner
Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Štyri levely života IT architekta v banke [17:30] (SK)

Ako fungujú agilné princípy v práci na IT oddelení v najinovatívnejšej banke na Slovensku? Vyskúšaj si, aké je to byť IT architektom na vlastnej koži! Každý zo štyroch levelov workshopu obsahuje praktické príklady, ktoré IT architekta posúvajú v práci ďalej. Vyskúšaj si celý proces, na ktorého konci budeš mať inováciu pripravenú na programovanie a release pre klientov. You in?

Potrebné skills: EN - Beginner
Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Techológie LPWA - (Low Power Wide Area) pre Internet vecí - IoT (Internet of Things) (SK)

Ako dlho vydrží batéria v tvojom smartfóne a kde všade máš signál? Ako dlho vydrží batéria v TV ovládači, ďiaľkovom od auta, či garážovej brány a aký má ovládač dosah? Predstav si kombináciu oboch – pokrytie signálom kdekoľvek a viac ako 8-ročnú výdrž batérie. Toto dnes riešia technológie označované ako LPWA: ZigBee, SigFox, Nwave, LTE-M, NB-IoT, LoRaWAN. Sú navrhnuté tak, aby pri čo najväčšom dosahu boli šetrné k batérii. Všetko si na workshope prejdeme v bežnom ľudskom jazyku.

Na čom fičí VÚBka? Predsa na dátach! [17:30] (SK)

Príď na náš workshop, kde budeme pracovať na prepojení interných a verejných dát s využitím Big Data a Data Science nástrojov pomocou Jupyter/Python a Elasticsearch/Kibana. Budeme sa prakticky venovať spracovaniu, čisteniu a párovaniu dát z rôznych zdrojov. Následne budeme geograficky vizualizovať transakčné správanie sa klientov banky na Slovensku. Workshopom ťa prevedú Anton Kovaľ a Peter Kertys.

Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Za hranicami JSONu a XML [17:30] (SK)

Poznáš spôsoby serializácie a výmeny správ v medziprocesovej komunikácii? Napadlo ti XML či JSON? Ukážeme ti technológie, ktoré používa Facebook, Google, Microsoft či ESET. Protocol Buffer, Flatbuffers alebo Cap'n Proto ponúkajú oproti JSON či XML oveľa rýchlejšiu a pamäťovo úspornejšiu komunikáciu a zároveň znižujú možnosť chyby na strane developera. Po úvode si zahráme hru na serializátorov, kde na vlastnej koži zistíš výhody a nevýhody dnešných technológií. Tí najlepší budú súťažiť o skvelé ceny.

Workshop bude prebiehať: 17:30 - 19:00

Workshopy, 60min

Chceš si založiť fintech startup? Vyskúšaj si to najprv s nami! [19:20] (SK)

Rozprávkovo veľké investície do fintechu naznačujú v tomto odvetví seriózne zemetrasenie. Počas workshopu spolu identifikujeme výzvy súčasného bankového sveta a technológie, ktoré by ho mohli posunúť bližšie k užívateľom. Vytvoríme malé tímy, v rámci ktorých si vyberieš problém, ktorý chceš vyriešiť svojim startupom a na záver to spolu pitchnete ostatným. Sounds good? Možno to bude začiatok príbehu novej fintech firmy. Workshop odcoachuje Zuzana Gadomská, Karol Horský a Martin Petriščák. Poď do toho!

Focus študentov: IT, MatFyz, Biznis / IT manažment.
Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

Satelity na dosah s použitím strojového učenia [19:20] (SK)

Sme svedkami práve prebiehajúcej revolúcie v satelitoch. Zlepšuje sa dostupnosť dát aj ich časové a priestorové rozlíšenie. Vlády ich považujú za strategické zdroje a nastal aj skok v ich spracovaní metódami umelej inteligencie. My už satelity používame. Ukážeme ti ako, naučíme ťa základné princípy spracovania dát zo satelitov a spolu urobíme analýzu, s ktorou sa môžeš pochváliť pred priateľmi.

Umelá inteligencia - Beginner

Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

ReactiveX je SpaceX medzi APInami [19:20] (SK)

Reactive extensions a.k.a. ReactiveX je APIna na asynchrónne programovanie za použitia observable streamov. Funguje ako platformovo a jazykovo nezávislá knižnica, ktorá kombinuje to najlepšie z observer patternu a funkcionálneho kódenia. Tým, že umožňuje ľahko pracovať s asynchrónnymi operáciami a eventmi, kód tvojej appky je n-násobne zrozumiteľnejší ako “kapitán" a aj zdanlivo komplikované interakcie vyriešiš na pár riadkov elegantnejšie a rýchlejšie než Gerald problémy v Blavikene.

Potrebné skills: JS/JavaScript - Beginner
Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

Data Streaming - ako dostať instantné, nie včerajšie odpovede [19:20] (SK)

„Už sme tam? Už tam budeme?“ Tradičnej databáze môžeš tieto otázky klásť stále dokola. Zväčša však dostaneš len všeobecnú odpoveď typu „ešte nie“ a o chvíľu sa môžeš pýtať znova. Toto však v dnešnom svete okamžitých notifikácií a instantných odpovedí už dávno neobstojí. Tradičné databázy a DWH technológie ponúkajú dátovým analytikom síce pravdivé, ale často neaktuálne informácie. Ak sa zaujímaš o big data a moderné softvérové architektúry, poď na náš workshop a my ti ukážeme, aké technológie použiť, aby ti tvoje dáta vedeli presne odpovedať aj na otázku: „Kedy presne tam už budeme?“ S nami hneď!

Potrebné skills: Big Data - Beginner
EN - intermidiate
Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

Vybuduj si svoju prvú Android Appku [19:20] (SK)

Prevedieme ťa procesom budovania svojej prvej aplikácie pre najrozšírenejšiu mobilnú platformu. Prakticky si vyskúšaš základné princípy a metódy potrebné k vývoju aplikácie, ktorá využíva hlbšie možnosti Android frameworku. Naučíš sa, na čo slúžia Aktivity, Servisy, Intenty, Broadcast Receivery a vyskúšaš si ich použitie. Správanie appky si budeš môcť celý čas testovať na mobilnom zariadení. Vystačíš si so základnou znalosťou programovania aj bez predchádzajúcej skúsenosti so systémom Android.

Potrebné skills: Android - beginner
Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

Webová appka a Slack v harmonickom vzťahu vďaka Railsom [19:20] (SK)

Na príklade praktických use cases ti ukážeme, ako cez RubyOnRails a websockety pre live update odpovede vydolovať čo najviac z 3rd party systémov, akým je napríklad Slack. Podelíme sa o insighty, ako pomocou Railsov hlasovať cez Slack a výsledky premietnuť na web. Tiež ti ukážeme, ako v Slacku cez Railsy nastavíš okamžité schválenie či zamietnutie požiadavky na platbu z webu. Naučíš sa za pomoci Railsov rýchlo a pekne vybuildovať aj zložitejšiu web appku (one-click boiler plate). Poď sa na náš workshop presvedčiť, že žiadna appka nikdy nežije len sama pre seba!

Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

Umenie a veda AI & UX ako kľúč ku Customer Experience [19:20] (SK)

Zákaznícka skúsenosť sa v časoch zážitkovej ekonomiky stáva hlavnou oblasťou, na ktorú sa zameriava mnoho spoločností. Je založená na využití dát a používateľskom rozhraní. V rámci workshopu ťa prevedieme krokmi, ktoré zahŕňajú analýzu dát, určenie persón a napokon aj návrh mockup-u mobilnej aplikácie. Poď ju nasetupovať so všetkým, čo k tomu dnes patrí!

Potrebné skills: EN - Intermidiate
Workshop bude prebiehať: 19:20 - 20:20

5G – A Glimpse Into the Future [19:20] (EN)

Today’s mobile users want faster data speeds and more reliable services. The next generation of wireless 5G networks promises to deliver exactly that and even much more. 5G will elevate interconnection among people but also the scope of connectivity and control of devices of all kind. It will deliver new levels of performance and efficiency empowering new user experiences and engaging new industries. 5G networks will also boost the development of other new technologies such as autonomous vehicles, VR and IoT. Register for our workshop and get a firsthand insight into various 5G solutions.

Workshop starts at 19:20 and lasts till 20:20

Od dát k informáciám - ako robíme v Dell Business Intelligence? [20:40] (SK)

S objemom dát, ktoré veľké firmy ako Dell generujú, je nutné ich analyzovať a následne aj ďalej spracovať. Na našom workshope ti názorne ukážeme, čo vlastne v oblasti BI robíme. Prezradíme ti tiež dôležité súvisiace "life hacks" a budeme hovoriť aj o tom, aká cesta vedie od BI až k Data Science. Okrem rečí ti pár zaujímavých vecí v Power BI aj ukážeme a spoločne ich nadizajnujeme.

Potrebné skills: SQL - Intermidiate
Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

IoT v praxi: Ako zo starej budovy urobiť SMART budovu [20:40] (SK)

Vymysli u nás end-to-end riešenie pre reálneho zákazníka z praxe. Doba sa stále posúva a s ňou prichádzajú nové trendy a možnosti. Ako však vdýchnuť staršej budove nový SMART život? S IoT technológiou od Orangu to spolu zvládneme ľavou zadnou za pár minút. Neveríš, že to môže byť až také ľahké? Tak sa príď presvedčiť na vlastné oči aj prsty na náš workshop!

Focus študentov: IT
Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

Machine Learning & Data Science v Telco sektore [20:40] (SK)

Zaujíma ťa machine learning, dátová analytika alebo distribuované systémy? Chceš sa dozvedieť, ako reálne funguje Data Science v každodennej praxi a zistiť a ako u nás budujeme a spravujeme Hadoop cluster? Prihlás sa na workshop a my ti ukážeme tie najzaujímavejšie practices & pitfalls, čo sme sa naučili počas 5 rokov fungovania Big Data v Telekome.

Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

Automatizácia testovania v ESETe [20:40] (SK)

Pozrieme sa na kritickú úlohu automatizácie testovania a prečo je dôležité vôbec investovať do tejto oblasti. Predstavíme ti systém, nástroje a technológie, ktoré u nás používame. Podrobnejšie sa po praktickej stránke pozrieme na infraštruktúru pre automatizované testovanie, jej komplexitu, ale hodíme testovacím očkom aj na výzvy, ktorým čelíme. Príď, potestujeme!

Workshop bude prebiehať: 20:40 -21:40

Become a SAP consultant ASAP [20:40] (EN)

Ever heard of SAP? But never had a clue on how it works? Ever wondered what a SAP consultant actually does? In our workshop, we'll get you to work on a technical SAP consulting project case study. We'll keep the session interactive by hammering out a tailor-made solution for the customer.

Potrebné skills: SQL - Intermidiate
EN - Intermidiate
Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

Staň sa na hoďku reálnym fintech developerom [20:40] (SK)

Pomôž nám s vývojom novej Spring Boot / Spring MVC web appky pre fintech klienta. Ukážeme si rýchly vývoj s predpripravenými komponentmi ako logovanie, autentifikácia, frontend a ďalšie. Žiadne "šuflíkové" riešenie, budú ťa čakať konkrétne a praktické úlohy. Pridaj sa k nám a ukáž, čo je v tebe!

Potrebné skills: Java - Intermidiate
EN - Intermidiate
Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

SOLIDné základy developera [20:40] (SK)

Ak nechceš byť len ďalší tuctový programátor, ktorý celý deň debugguje spaghetti kód, toto je workshop pre Teba! Na praktických cvičeniach Ti ukážeme, prečo je dôležité poznať princípy SOLID. Práve ich znalosť odlišuje dobrého developera od priemeru. Vytvoríme 5 tímov pod vedením skúsených vývojárov, spolu upraceme kód do SOLIDnej podoby a vysvetlíme si, prečo je výsledný kód lepší. Záverom sa v rýchlosti pozrieme aj na iné aspekty SOLIDného developera. SOLIDne Ťa pozývame!

Potrebné skills: C# - Beginner
OOP knowledge - as an advantage

Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

Vyhľadávanie s Elastic Search v reálnych SK a CZ dátach [20:40] (SK)

Ukážeme ti, ako ľahko a rýchlo sa dá switchnúť z SQL na Elastic Search. Poď s nami objavovať zákutia vyhľadávacích štatistík. Naučíme ťa, ako embednúť výsledky vyhľadávania na web či do dashboardov a pozrieme sa aj na praktické výzvy pri vizualizácii dát. Nakoniec si zasúťažíme o kvalitné univerzálne wireless nabíjačky.

Workshop bude prebiehať: 20:40 -21:40

Etické využitie biometrie [20:40] (SK)

Budeme diskustovať o tom, ako môže súkromný a verejný sektor využiť výhody biometrie bez toho, aby sme prekročili etické či morálne hranice. Ak ťa zaujímajú témy etiky a morálky v kombinácii s najmodernejšími technológiami, príď a posuň svoje praktické znalosti v tejto oblasti.

Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

Pomôž stovkám občanov užitočným JavaScriptom [20:40] (SK)

Skrýva sa v tebe filantropický duch? Teraz konečne dostane možnosť naplno sa prejaviť! Na našom workshope budeš môcť zlepšiť život obyvateľov fiktívneho mesta. Príď si spolu s našimi lektorkami prakticky vyskúšať, ako môže vyzerať tvoja budúca práca v JavaScripte spolu s ďalšími technológiami, ktoré v Resco používame.

Potrebné skills: JS/JavaScript - Beginner
Workshop bude prebiehať: 20:40 - 21:40

Kybernetický ESCAPE ROOM? To chceš zažiť! [20:40] (SK)

Zoznám sa s naším CISO tímom, ktorý ti priblíži, ako u nás funguje cyber security. Ukážeme ti kybernetickú bezpečnosť aj v bežnom živote - sociálne inžinierstvo, phishing, hacking atď. Okrem toho si vyskúšaš našu našľapanú hru Cyber Escape Room, ktorá preverí tvoju šikovnosť a spoluprácu v tíme 6 až 8 hráčov. Budeš mať 20 minút na rozlúštenie niekoľkých úloh z oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktoré ťa naučia, ako aktívne prispieť k ochrane dát a reputácii firmy. Zachráň našu firmu pred ransomware-om!

Testovanie a lov na kvalitu v oranžových farbách [22:00] (SK)

Zaujíma ťa, ako po praktickej stránke pristupujeme k testovaniu a kvalite v Orange Slovensko? Čo všetko je u nás dôležité a potrebné otestovať a čím všetkým sme si už pri testingu prešli? Na našom workshope sa dozvieš aj to, kam smerujeme a ako by si k tomu vedel/a prispieť aj ty. Poď si nás testnúť!

Focus študentov: IT
Workshop bude prebiehať: 22:00 - 23:00

Make DATA delicious with Mondelēz [22:00] (EN)

In order to be successful in the fast-moving consumer goods (FMCG) business during today's digital transformation era, data are becoming a key asset. Along our path to improve our digital capabilities, we are experiencing various challenges that need to be solved. We will show you a few examples of real challenges that our BI team commonly faces. You will pick up a topic and work out solutions in small teams. These are the topics to choose from: (A) Automation of user accesses for Tableau server, (B) Setting-up of a SharePoint portal for Tableau users, (C) Project audit based on data from PostgreSQL, (D) Visualisation of business data using Tableau Desktop.

Workshop starts at 22:00 and lasts till 23:00

Ako hacknúť platobnú kartu? [22:00] (SK)

Hackol ti už niekto kartu? Nie? Ale stať sa to môže aj tebe. S nami sa dozvieš, ako sa dá hacknúť karta, ale aj ako sa tomu môžeš brániť. Ukážeme reálne príklady hackerov, ktorí prenikli cez ochranu platobných kariet a mobilných platieb. Na hackerské útoky sa však pozrieme aj z opačnej strany - z pohľadu technológií a ľudí stojacich za bezpečnosťou platieb, ktorí sa im snažia zabrániť. Si zvedavý/á?

Workshop bude prebiehať: 22:00 - 23:00

UX vs UI vs Unit: Kedy použiť ktorý prístup pri testovaní? [22:00] (SK)

As a developer, you want your code to be exquisite. But how do you verify it? Testing is the answer! We will go through different types of testing and show you when and how to apply each. We will focus on 3 main components of testing, user experience, user interface and unit. Each of these require a different approach in order to achieve success. We will take a hands-on approach to testing a simple app and discover various ways to properly test both the code and the design. We will show you how professional designers and programmers test their products. Get on board and experience part of the Butterfly Effect program!

Workshop bude prebiehať: 22:00 - 23:00

Byť či nebyť reaktívny? – (ne)skutočné výhody reaktívneho programovania v praxi. [22:00] (SK)

Áno, si programátor a poznáš niektoré prednosti reaktívneho programovania! A rád by si sa dozvedel trocha viac o využití RxJS v praxi! Na našom workshope si môžeš odskúšať, čo je reaktívne programovanie, aké má výhody a kde sa oplatí ho použiť. Ak si prinesieš svoj notebook môžeš si to aj sám odskúšať. Prejdeme si to spolu na ukážkových príkladoch pomocou knižnice RxJS.

Otvorený WS: Ako získať pri pohovore lepšiu štartovaciu pozíciu ako tvoji spolužiaci? |22:00| (SK)

Si IT študent/ka, ktorý/á má prázdne CV? Dnes ako programátor/ka nemáš problém dostať sa na pohovor, prečo však nemať lepšiu štartovaciu pozíciu ako tvoji spolužiaci? Slavomír Bača ti dá pár rád, ktoré sa ti najbližších 5 rokov zídu. Čo firmy hľadajú v životopise? Ako sa ne/správať na pohovore? Slávo sám začínal ako programátor, pokračoval ako architekt a manažér. Teraz má portál robime.it, ktorý pomáham ľuďom nájsť si dobrých kolegov. BONUS: Ak si donesieš svoj životopis, dostaneš k nemu instantný feedback! Príď o 22:00 na tento otvorený workshop, na ktorý sa netreba registrovať!

Lístky

Christmas Ticket
do 31.12

Lístok za
5€!

Early Bird
už len do 23.2

Lístok za
6€!

Regular
do 6.3.

Lístok za
7€!
  Kúpiť lístok

Late
do 11.3.

Lístok za
14€!