Odborné prednášky | Night of Chances – IT Brno 2019

Odborné prednášky

Rozšiř si znalosti na odborných přednáškách, na kterých se s tebou experti podělí o své zkušenosti a rady v dané oblasti.

Michal Skalský

Head of Digital McKinsey in Central and Eastern Europe

Odborná přednáška

Czech Republic as the Leading Digital Challenger

Česká ekonomika v uplynulých dvou letech rostla rychlým tempem 3,4 % ročně. Hlavní zdroje tohoto růstu, jako je vysoká zaměstnanost a zvyšování počtu pracovních hodin na zaměstnance, ovšem naráží na své limity. Novým motorem růstu produktivity je podle studie společnosti McKinsey The rise of Digital Challengers – Perspective on the Czech Republic právě digitalizace. Pokud Česká republika využije svých dobrých předpokladů pro rychlou digitalizaci, může mít do roku 2025 jednu z nejpokročilejších ekonomik v Evropě.


Pavel Doležal

Head of Innovation, Pixel Federation

Odborná přednáška

What players want?

How not to lose money developing games people don't want to play.


Roman Bohovic

CTO, World from Space

Odborná přednáška

Pomoc přichází z vesmíru

O druhé vesmírné revoluci se ve škole neučí, ale vyplatí se o ní vědět víc než znát Gagarina. Na oběžných drahách Země začíná být těsno a stovky aktivních družic nám odtud posílají tolik dat, že i Buzzword "big data" si volá "machine learning" na "cloud", aby se při nich nebál. Stačí však trocha odvahy a z terabajtů dat z pozorování Země lze získat aktuální, spolehlivé a globální informace, které mohou pomoci udělat města a také zemědělství skutečně "smart". Přijďte si poslechnout, jak se na dobrodružství v "space" sektoru vydal pozemský startup z Brna.


Jiři Třečák

Supernova

Odborná přednáška

Tři příběhy Supernovy

Jirka dostal nápad, jak vývojářům usnadnit vývoj mobilních aplikací. A tak se zrodila Supernova. První a jediný český startup, který dostal pozvánku z YCombinatoru. Nejprestižnějšího akceleračního programu se sídlem v Silicon Valley, zlatého grálu technologických startupů. Jirka nám řekne příběh o tom, jak se do YC dostali, čímž si prošli a v čem vidí rozdíl mezi českým a světovým přemýšlením. Nebude to ale příběh jediný, ten se totiž začíná o 20 let dříve ...


Róbert Magyar

Data Science Lead, SuperScale

Vojtěch Svoboda

Senior Game Analyst, SuperScale

Odborná přednáška

Datová analytika a Machine Learning ve videohrách

Jaká konkrétní uplatnění nachází datová analytika a machine learning při vývoji (nejen mobilních) videoher? Na reálných příkladech ukážeme, jaké technologie jsou dnes populární, jaký význam datoví analytici čelí a jak je možné využít data k růstu hráčské základny a finančního výnosu. V detailu zmíníme některé predikční metody, využití Google Cloud platformy a další zajímavosti z oboru Data Science.


Lístky

Regular
do 21.10.

Lístek za
140Kč!

Late
do 23.10.

Lístek za
200Kč!
  Koupit lístek