Panelové diskuse | Night of Chances – IT Brno 2019

Panelové diskuse

Kdo ti poskytne lepší představu o firmě než její samotní ředitelé? Do panelových diskuzí posadíme lídry firem a zeptáme se jich na aktuální témata jako: uměla inteligence, IoT, hackování apod. Získáš přehled ne jen o tom, jak se firma staví k těmto tématům a kam se bude dále ubírat, ale i do jakých projektů se můžeš zapojit.

aktuální témata, inspirativní řečníci

aktuální témata

inspirativní řečníci

[17:30-19:00] Hlavní panelová diskuse

Přínosy a úskalí velkých dat

Řečníci:

Lukáš Csóka

Data Scientist, Swiss Re

Roman Kováč

Chief Research Officer, Eset

Jan Herman

Data analytics Team Leader, Mycroft Mind

Ondřej Machek

CTO & co-founder, Smartlook

V roce 2020 má mít lidstvo nahromaděných 44 zettabajtů (trilionů GB) dat a práce s nimi má mít 12% podíl na celosvětově zkonzumované elektrické energii. Google staví data centra na moři, microsoft zkoušel svá data ukládat pod hladinou oceánu a novinkou už není ani snaha o ukládání dat v naší DNA. Vzestup AI a "internet of everything" poženou potřeby inovací ještě dál a nám se naskýtá otázka, kolik dat ve skutečnosti potřebujeme a kdy je budeme mít dost. S jejich množstvím roste i potřeba chránit big data, jakož i zájmy lidí, kteří je více či méně vědomě vytvářejí. Má být splnění legislativy GDPR cílovou stanicí firem, nebo jen prvním z kroků směřujících k skutečně etickému zacházení s našimi informacemi? Kam je ukládají a jak změnily big data společnosti v našem bezprostředním okolí?

Diskusi povede:

Johnson Darkwah

CEO @ Gauss Algorithmic

[22:00-23:00] Panelová diskuse

Produktový manažment version IT

Řečníci:

Bohumír Zoubek

Services & Products Director, Profinit

Ján Uriga

PwC Experience Center Leader

Jiří Halousek

IReSoft

Pokud chceš vytvořit kvalitní digitální produkt, zdaleka ti nestačí umět ho naprogramovat. Pro to, aby ho zákazník miloval, mu musí tvůj produkt přinášet skutečnou hodnotu. Často je také rozdíl mezi tím, co zákazník chce a co skutečně potřebuje. Zatímco v prvním případě může být prodej jednodušší, produkt, který lidé skutečně potřebují má šanci přežít i prvotní hype. Dalším faktorem je schopnost zákazníka produkt používat. Úspěšný produkt tak má mnoho rodičů, kromě programátorů a zákazníků potřebuje marketéra, UX designéra, případně analytika ale hlavně někoho s chladnou hlavou, kdo umí celý projekt udržet v chodu. Přijď se seznámit s rolí produktového manažera, možná zjistíš, že se ti zamlouvá více než čistě programátorský job.

Diskusi povede:

Peter Krutý

NetSuite

Lístky

Regular
do 21.10.

Lístek za
140Kč!

Late
do 23.10.

Lístek za
200Kč!
  Koupit lístek