Workshopy | Night of Chances – IT Brno 2019

Impact Hub, Brno

23.10.2019

Workshopy

60 minut, během kterých si můžeš ověřit svoje vědomosti řešením reálných zadání z praxe firem a získat cenné rady od zkušených expertů.

Jak vypadá workshop na NOCI?
Workshop je pro tebe příležitost poznat přístupy, technologie a hlavně kulturu vybrané firmy. Workshop obvykle vede zkušený expert, který ti odhalí něco z kuchyně svojí firmy a umožní ti stát se na chvíli součástí jeho týmu.

Jak se přihlásím na workshopy?
Po zaregistrování, v čase spuštění přihlašování na wokrshopy, tě budeme emailem informovat. Ideální je, registrovat a přihlásit se na workshopy co nejdříve, abychom měli dostatek času tě přiřadit.

Na některé části programu, jako jsou workshopy a speed dating, je nutné přihlásit se dopředu po registraci na Night of Chances. Přihlašování je uzavřeno, ale NĚKOLIK míst ještě zbylo. Po nákupu lístku hladej link na přihlášení.

CV

XL Workshopy, 90 min

[17:30-19:00] Reverzní inženýrství (CZ)

Základní ukázka a principy reverse engineeringu, anti-debugovacich technik a crackovani.

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!! [17:30-19:00] Business Case: Jak transformovat váš domácí projekt na cloudové řešení (SK)

Transformace malého domácího projektu na veřejné cloudové řešení. Hlavní témata - Azure, Azure DevOps, Git, Docker, architecture refactoring, 12factor app.

Speciální Požadavky: Azure Subscription (free), počítač s nainstalovaným Git, Visual Studio Code, .NET Core, Docker.

Skills: C#

[17:30-19:00] Dev-Ops cyklus aplikace pro Twitter (CZ)

Všichni dnes mluví o DevOps. Ale co to přesně je? Přijďte si zažít DevOps cyklus malé aplikace, která zpracovává a filtruje příspěvky na twitteru. Můžete se těšit na proces od drobného vývoje až po finální nasazení do cloudového řešení. A co si vyzkoušíte? - výpočet jednoduchých statistik nad twitter streamem - automatické testování - deployment pipeline - nasazení do cloudu – použijeme Java 8, Spring 5, reaktivní streamy, d3.js, Jenkins, Amazon WS, Git.

Speciální požadavky: Každý účastník musí mít s sebou vlastní počítač.

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!! [17:30-19:00] Network Engineering v praxi (CZ)

Přijďte si vyzkoušet troubleshooting na zařízeních z mobilní sítě 4G LTE a transportní sítě AT&T. Ve spolupráci s našimi experty si budete moci vyzkoušet, jaké to je být Network Engineer na vlastní kůži.

Cisco - Intermidiate

Workshopy, 60 min

[19:20-20:20] Satelity na dosah s použitím umělé inteligence (SK)

Jsme svědky právě probíhající revoluce v satelitech. Zlepšuje se dostupnost dat, časové a prostorové rozlišení, vlády je považují za strategické zdroje a nastal skok ve zpracovávání dat metodami umělé inteligence. My už satelity používáme a chceme ti ukázat jak. Pokud přijdeš na náš workshop, dozvíš se, jak získat data, jak data vypadají a které nástroje a knihovny použít. Naučíme tě základní principy zpracovávání dat ze satelitů a zkusíme spolu udělat analýzu, se kterou se můžeš pochlubit kamarádům.

Skills: Umělá inteligence

[19:20-20:20] Proudové zpracování událostí v cloudu. (SK)

Na workshopu si projdeme základy proudového zpracování dat pomocí azure aventhub. Poté si spolu ukážeme, jak tato data zpracovat v reálném čase a co z nich umíme vytěžit. Účastníci si mohou vyzkoušet vlastní zpracování, naimplementováním vlastní agregační funkce v pythonu.

Skills: Python

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!! [19:20-20:20] Deployment of fullstack javascript map application using cloud infrastructure (SK)

Praktická ukážka architektúry a nasadenia fullstack javascript mapovej aplikácie pomocou cloud infraštruktúry v kóde (Infrastructure as code). Hlavné témy: Amazon Web Services (CDK, Lambda, DynamoDB, S3, ...), nodejs, npm, TypeScript, Angular8, Leaflet, Git Požiadavky: počítač s nainštalovaným Node (v10+), Git a IDE (napr. WebStorm či Visual Studio Code)

Skills: JS/JavaScript

[20:40-21:40] REACT-ivní frontend (SK)

Rádi vám vysvětlíme a ukážeme základy vývoje v REACT. Začneme pěkně od začátku a projdeme si, co vše se dá s REACT udělat a proč (možná také jak) ho používáme u nás v ESET-u.

[20:40-21:40] Profinit Data Mining Challenge (CZ)

Pálí ti to? Baví tě výzvy? Nebojíš se hloubek a zajímá tě, jak je náročné dostat se k datům na reálném projektu? Tak to jsi náš člověk! Ukaž, že umíš dolovat data jako nikdo jiný a vyhraj druhý ročník naší soutěže. Jen ty, tvůj mozek, počítač a celý širý internet… těšíme se na tebe!

[20:40-21:40] Intelligent Automation v praxi (CZ)

Vydejte se s námi na cestu chytré automatizace, během které vás provedeme jednotlivými fázemi implementace, představíme používané nástroje, vysvětlíme je a prakticky předvedeme. Moderní společnosti jsou stále více závislé na technologiích. Díky nim se mnoho manuálně vykonávaných činností postupně mění v automatizované procesy a kontroly, a společnosti se mění v organizmy, jejichž palivem, stejně jako produktem, jsou data. Náš Data & Automation tým pomáhá klientům efektivně využívat stávající data díky možnostem vysokého stupně automatizace. Dosahujeme tak toho, že lepší výkon umožňuje přesun omezených lidských zdrojů do oblastí s vyšší přidanou hodnotou. V průběhu našeho workshopu Vám ukážeme jak řešíme klientské projekty s využitím nejmodernějších technologií a přístupů v praxi. Podíváte se s námi na případové studie projektů, ve kterých jsme využili Robotic Process Automation, Artificial intelligence či Data Intelligence. Posouvání hranic a zkoušení nových věcí je pro nás výzvou!

[22:00-23:00] Biometric Technology Workshop (SK)

Onboarding zákazníka přes mobil s využitím biometrie je dnes již běžně dostupný. V budoucnosti budou i tradiční kamenné firmy hledat nové způsoby, jak získávat klienty. Na workshopu se zhostíte úlohy biometrického technologického providera, který má tradičnímu kamennému obchodu navrhnout, jak pomocí biometrie zíksat produkt firmy bez nutnosti jít na pobočku.

Skills: Agile

[22:00-23:00] Free-to-play business model in gaming (SK)

Ever heard of Acquisition-Retention-Monetization model? After this workshop, you will understand the basic concepts of the business model behind free-to-play games. We will look at games from an analytical perspective to see what drives the growth and success of the top-grossing games. You will also see specific case studies of games from Pixel Federation. Not only what improved our games but also what doesn't work.

Skills: Big Data
Student's Focus: Biznis/IT management

[19:20-20:20] Network Security (CZ)

Cítíte se na internetu v bezpečí? Že nejste paranoidní neznamená, že vás nikdo nesleduje. Co se vám může stát a co dělá poskytovatel internetu aby vás chránil ? Pronikněte do tajů síťové bezpečnosti s AT&T. Základní znalost sítí výhodou.

Skills: Cisco - Beginner

Lístky

Regular
do 21.10.

Lístek za
140Kč!

Late
do 23.10.

Lístek za
200Kč!
  Koupit lístek