Workshopy

45 minut , během nichž si můžeš ověřit své vědomosti řešením reálných zadání z praxe firem a získat cenné rady od zkušených expertů.

Jak vypadá workshop na noci? Workshop je pro tebe příležitostí poznat přístupy, technologie a zejména kulturu vybrané firmy. Workshop obvykle vede zkušený expert, který ti odhalí něco z kuchyně své firmy a umožní ti stát se na chvíli součástí jeho týmu.

Jak se přihlásím na workshopy? Po zaregistrování tě v době spuštění přihlašování na workshopy budeme emailem informovat. Ideální je registrovat se a následně se přihlásit co nejdříve, ať máme dostatek času přiřadit tě.

Registrace na workshopy je ukončena.
V případě silného zájmu o některý z nich napiš Blanke na email: blanka.nohynkova@nexteria.sk

CV

XL Workshopy, 90 minut

[20:40] Bezpečnost chytrých aut (CZ)

Dnešní osobní vozy obsahují v průměru kolem 100 řídících jednotek, jejich software má více než 100 miliónů řádek kódu a každý vůz je připojen do mobilní sítě. Vozy se tak stávají chytřejšími, ale také zranitelnějšími. Po krátkém úvodu do světa konektivních služeb ŠKODA AUTO společně zpracujeme analýzu hrozeb a uvedeme si známé příklady útoků na osobní vozy.
Lektor: Ing. Tomáš Trávníček, IT Business analytik IT bezpečnosti

[17:30] Příklady bezpečnostního testování pro operační systém Linux (CZ)

Účastníci se dozvědí, jakým způsobem se provádí bezpečnostní (penetrační) testování v IT. Workshop je rozdělen na 2 části. Na úvod jsou nastíněny cíle a obecné myšlenkové pochody útočníka. Následně si účastníci workshopu vyzkouší nalézt a zneužít bezpečnostní slabiny (konkrétně Drupalgeddon 2.0 – CVE-2018-7600) na operačním systému Ubuntu s cílem získat vzdálený přístup k danému systému a následně pomocí zranitelnosti „Dirty Sock“ (CVE-2019-7304) eskalovat přístupová práva na administrátora systému. Ve druhé části bude předveden pokročilejší postup bezpečnostního testování lektorem zaměřený na obecné metodologie a na příklady zranitelností, které se vyskytují v reálném světě.

Workshop je veden odborníky na bezpečnostní testování z pražského Cyber Fusion Center (CFC) společnosti Accenture, kteří mají bohaté zkušenosti s bezpečnostním testování pro mezinárodní klienty.
CFC je jedno z největších center kybernetické bezpečnosti v ČR s více než stovkou odborníků z celého světa.

Skills: Linux - Intermidiate

[17:30] Využití HPC clusterů pro technické výpočty a rendering ve Škoda Auto. (HPC = High Performance Computing) (CZ)

Výpočty a rendering (generování fotorealistických obrázků a prezentací) v HPC řadíme mezi virtuální metody, tj. získání výsledků bez stavby prototypu a jeho následného (ne-)destruktivního měření/snímání, což je drahé a zdlouhavé. Při současné velké variabilitě modelových řad a trhů je výhodné používat virtuální metody pro rychlé ověření parametrů/fotorealistické zobrazení konkrétního modelu. Rovněž při rozhodování mezi více variantami (např. z designu) je výsledek virtuální metody zásadní. Aktuálním příkladem jsou CO2 emise, kde působí efekt odporu vzduchu vyjádřený koeficientem odporu, který je výsledkem výpočtu externí aerodynamiky. Společnou platformou pro výpočty i rendering jsou clustery s Intel procesory, sítí Infiniband a vlastní SW nadstavba pro optimální řízení úloh. Dnes největší prostředí v ČR. Toto prostředí se permanentně rozvíjí podle požadavků technického vývoje a je otevřené pro řešení zcela nových úloh.

[17:30] Twitter Bubbles - DevOps a nasazení do cloudu v praxi (CZ)

Všichni dnes mluví o DevOps. Ale co to přesně je? Přijďte si zažít DevOps cyklus malé aplikace, která zpracovává a filtruje příspěvky na twitteru. Můžete se těšit na proces od drobného vývoje až po finální nasazení do cloudového řešení. A co si vyzkoušíte? - výpočet jednoduchých statistik nad twitter streamem - automatické testování - deployment pipeline - nasazení do cloudu – použijeme Java 8, Spring 5, reaktivní streamy, d3.js, Jenkins, Amazon WS, Git.

Workshopy, 60 minut

[19:20] Marketingová data v praxi za použití Google Cloud Platform (CZ)

Zakoupení profesionálního software pro vizualizaci dat? 800+ dolarů. Roční licenční poplatky za používání? 200+ dolarů. Porozumět významu dat? K nezaplacení. Zveme vás na workshop s konzultanty z firmy Accenture, kde si vyzkoušíte, jak zpracovat a vyhodnotit data v digitálním marketingu.

Skills: SQL - Intermidiate

[20:40] Profinit Data Mining Challenge (CZ)

Pálí ti to? Baví tě výzvy? Nebojíš se hloubek a zajímá tě, jak je náročné dostat se k datům na reálném projektu? Tak to jsi náš člověk! Ukaž, že umíš dolovat data jako nikdo jiný a vyhraj druhý ročník naší soutěže. Jen ty, tvůj mozek, počítač a celý širý internet… těšíme se na tebe!

[20:40] V kůži IT konzultanta, aneb jak se dělá IT poradenství (CZ)

Přijďte si vyzkoušet, jak vypadá práce IT konzultanta v PwC. Budeme společně vymýšlet nový produkt (novou službu), a pak náš návrh zkusíme prosadit k realizaci. Že to zní neuvěřitelně? Přijďte na náš workshop a zjistěte, jak na to. Workshopem Vás provedou naši zkušení experti, kteří budou hrát role Vašich kolegů ale i Vašich zákazníků.

Skills: Agile - Beginner

[19:20] SAS Institute – Power to Know - OTEVŘENÝ WS (CZ)

Tento workshop vás zavede do světa pokročilé analytiky. Dozvíte se a zažijete, co dělá společnost SAS Institute. V první části se seznámíte s inovacemi a technologiemi. Ve druhé části se společné pustíme do řešení reálného situace a vmyslíme argumenty pro prodej řešení. Budeme se soustředit na potřeby zákazníka a přidanou hodnotu. Těšíme se na vás, Kuba + Honza.