Panelové diskuse

Kdo ti objasní situaci lépe než lídři v dané oblasti?
Poslechni si různé pohledy na nelehké témata a zjisti jak přemýšlejí vedoucí osobnosti firem.

aktuální témata, řečníci z praxe

aktuální témata

řečníci z praxe

17:30 - 18:30 místnost 111

Když heslo nestačí

Řečníci:

Petr Zelený

Security Manager, Accenture

Pavel Šimek

Manager of IT Governance and service management, CISO, Škoda Auto

Vladimir Matouš

CIO, Raiffeisen Bank

Informace a bezpečnost informačních systémů patří v dnešní době mezi nejdůležitější témata. Od sociálního inženýrství a phishing-u, které ohrožují zejména nepozorné jednotlivce až po stále se měnící a stále sofistikovavanejší malware ohrožující zejména datová úložiště firem. Útočníci mění své strategie a ve snaze dostat se k citlivým údajům využívají všechny dostupné prostředky. Technologie útočníků postupují mílovými kroky a je na společnostech jak se jim dokážou bránit.
Jejich situaci může komplikovat požadavek spotřebitelů na neustálé zvyšování míry customizace. Chceme fungovat bez klíčů či platebních karet a očekáváme, že nás všechny produkty od osobního vozu po domácí kávovar rozeznají a přizpůsobí se našim potřebám a aktuální náladě, nejlépe 24/7 kdekoliv na světě.
Jak firmy rozeznávají bezpečnostní hrozby? Co všechno dělají proto, aby naše tváře, auta a data byla v bezpečí a jaké skills budou v budoucnosti důležité pro ty, kteří svou kariéru vidí v oblasti Cybersecurity?

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

18:30 - 19:00 místnost 111

Budoucnost vývoje aplikací

Řečníci:

Jan Kaltoun

iOS Platform Lead, STRV

Jana Moudrá

CEO, co-Founder, Juicymo

Je vám tenhle rozhovor povědomý?

- Mám super nápad na appku, jdu to napsat v javě.
- Se chceš vzdát celého apple trhu?
- Máš pravdu, dám to na iOS, alespoň se zlepším v swiftu.
- Se chceš vzdát celého zbytku trhu?
- No nechce se mi to psát dvakrát a řešit dvě codebase a dvakrát tolik bugů.
- Co si mimo? Jdi do PWA, vždyť web APIs již pokrývají šílené věci a píšeš to najednou.
- S tím jsem nedělal, to zas budou probdělé noci. Nevadí, ani moje appka nebude spát - bude tam taková super feature ...
- Počkej, myslíš jako, že potřebuješ, aby appka zůstala awake i když s ní user právě nedělá?
- Jo. Mi neříkej, že tuto "šílenou věc" to nepokrývá.
- No ono API bude, ale až za pár let. Co potřebuješ je multiplatforma s nativními pluginy a fičíš!

Svět vývoje mobilních aplikací se mění závratnou rychlostí. Jak se v něm zorientovat, co studovat a nestudovat a jak se appky reálně vyvíjí u nás i ve světě se dozvíte na panelové diskusi od odborníků z STRV a Juicymo.

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

20:40 - 21:40 místnost 111

Startupy a korporace nejsou černá a bílá

Řečníci:

Ján Uriga

PwC Experience Center Leader

Bohumír Zoubek

Services & Product Director, Profinit

Jiří “Filemon” Fabián

Founder, Topmonks

Svět startupů je okouzlující. Objevíte problém a začnete vyvíjet řešení. Nic vás nebrzdí a výsledky se dostaví extrémně rychle. Lidé dělají s nadšením, cítí se svobodní, "work hard, play hard" kultura vás žene vpřed, investice se sypou .. Tento svět má ale i svá temná místa.
Najednou přijde potřeba překročit hranice, vstoupit na trhy, které neznáte a kde neznají vás. Potřebujete přesvědčit, že tu budete taky o rok. Potřebujete know-how mimo váš produkt od znalosti potřeb daného trhu, přes legislativu, až po kulturní rozdíly, kvůli kterým vaše strategie marketingu a prodeje najednou nefunguje. Pomoci může silný partner, globální etablovaný hráč s dobrým jménem, ​​kontakty a zkušenostmi ze světových trhů. Představuje stabilní svět s množstvím zdrojů. Pokud si nejste jisti, do kterého z těchto světů směřovat, přijďte na naši panelovou diskusi a možná zjistíte, že nabídka vůbec není tak černobílá, jak jste si mysleli.

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

22:00 - 22:20 místnost 111

Za Tonym Starkem do Hollywoodu

Řečníci:

Pavel Kacerle

Visual Effects, Marvel, Disney

Víte, co mají společné filmy Avengers: Age of Ultron, Iron Man 3, Captain Amerika: The Winter Soldier alebo Thor 2? Kromě toho, že se jedná o filmy z dílny Marvel Studios, svůj podíl na nich zanechal i šikovný Čech Pavel Kacerle. Byl to právě jeho velký sen, který ho dostal z českého venkova až na Digital Film Academy do New Yorku a nedlouho poté do společnosti Lucasfilm a Marvel Studios. V diskuzi vám prozradí jak se s prázdnými kapsami a bez angličtiny propracoval do těch nejlepších týmů vizuálních efektů v Hollywoodě a co bylo jeho úkolem při přípravách filmů s Oskarovými nominacemi.

Diskusi povede:

Patrik Juránek

Startup Grind

22:20 - 23:00 místnost 111

Hra o trůny: verze Jirka Král

Řečníci:

Jirka Král

Ruku na srdce: jsi youtuber, máš 1 milion sledovatelů, dokážeš si představit, že bys toho nechal? Jirka tento odvážný krok udělal a rozhodně to nebyl jeho první. Jeho kariérní cesta je řetězec odvážných kroků, které ho ze zaměstnance McDonald‘s dostali na vrchol české youtube scény. Ani titul nejvlivnějšího Čecha na sociálních sítích pro Jirku však není konečným cílem. I přes obrovský úspěch si dokázal zachovat chladnou hlavu, myslet na budoucnost i dobro svých fanoušků. S bratrem Petrem rozběhl Zetko, nahrávací studio s kavárnou v centru Prahy a zapojil se do kampaně Buď safe online, které rozšiřuje povědomí o bezpečném chování na internetu. O tom, co je jeho hnacím motorem, kde bere odvahu a další informace o svých projektech prozradí Jirka sám na NOCi.

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

STRV - Rohanské nábř. 678/23, 186 00 Karlín

Afterpárty se přesouvá do Cafe Prostoru_

Řečníci:

program začína od 23:00

Nedílnou součástí Night of Chances je vždy nadupaná afterparty do pozdních nočních hodin. Naše publikem vždy zahřeje kvalitní DJ, kapela nebo Stand up komik, víme, že to je po náročné NOCi zaručená dávka pozitivní energie. Nesmí chybět pivo a snack, to všechno očekávej i letos.
Z organizačních důvodů jsme museli afterparty přesunout ze společnosti STRV do vedlejších prostor podniku Cafe Prostoru_ v NTK na Dejvicích. Vidíme se tam od 23:00!

Diskusi povede: