Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Odborné prednášky

Rozšír si vedomosti na odborných prednáškach, na ktorých sa s tebou experti podelia o svoje skúsenosti a rady v danej oblasti.

Tomáš Zaťko

CEO of Citadelo, HackerTrophy

19:20 Veľká aula

Rekonštrukcia hackerského útoku

“Step by step” rekonštrukcia hacku v podaní jedného z top white hat hackerov Slovenska.


Kamil Maráz

Engineering Lead, Sli.do

19:20 miestnosť 1.57

Migrácia z AngularJS do Angular - pragmatický prístup

Ako úspešne premigrovať aplikáciu s pár stotisíc riadkami kódu z AngularJs do Angular.


Marek Beránek

Unicorn College Director

organized by Nexteria IT club

IoT - Internet vecí

IoT je dnes veľmi aktuálnou témou. Veľké množstvo vecí môže byť pripojené k internetu a pojmy ako inteligentná domácnosť, inteligentné domy a pod. budú jednými zo základných tém IT trhu budúcnosti. Poďme sa spoločne pozrieť na vybrané technológie a na to, ako bude zrejme internet vecí ovplyvňovať naše každodenné aktivity. Ukážeme využitie českej IoT stavebnice BigClown a vývojového prostredia Node-Red.


Jakub Motyl

Director of BuffPanel

organized by Nexteria IT club

Serverless architecture on AWS

How does one process hundreds of events per second, in real time? Terms like "serverless architecture", "big data" or "concurrency" come to mind very quickly, but what is the meaning behind them? We've built a world leading game marketing attribution platform used by gaming behemoths such as Paradox Interactive. Stop by to learn more about the strengths of various AWS components (Kinesis, ES, Lambda, ...) and how each of the pieces fits into the architecture frame.


Martin Komínek

COO, SimpleCell Networks Slovakia

20:40 miestnosť 1.57

Aké možnosti prináša technológia Sigfox

Sieť Sigfox je na svete len pár rokov a už sa stihla rozšíriť do 45 krajín sveta. Jej pokrytie stále rastie a odhady vravia, že do konca roka 2018 to bude až 60 krajín. Rozšírenie jednotnej technológie v celom svete pritom vytvára obrovskú príležitosť pre začínajúce spoločnosti uchytiť sa v segmente s explozívnym rastom, vo svete internetu vecí.

Vďaka silnému svetovému ekosystému operátorov a partnerov má rovnakú šancu uchytiť sa aj startup zo Slovenska. Ponúkame vám možnosť vstúpiť do tohto sveta, ktorému všetky analytické spoločnosti predpovedajú v najbližších rokoch explozívny rast.

Poďme spoločne rok 2018 urobiť rokom projektov a prvých úspešných IoT startupov a technologických inovácií.


Lucia Dubačová

Sensorium Festival

22:00 miestnosť 1.57

Kreatívne využitia technológií a.k.a. ako sa robia kúzla pomocou kódu

Unfold Collective konzultuje a tvorí na hranici digitálnych a fyzických možností a medzi ich prácu patrí aj interaktívna aplikácia pre Slovenskú Národnú Galériu. Prednáška poskytne inšpiratívny náhľad do sveta, kde skrze technológie a programovacie jazyky vzniká umenie a dizajn.

Lucia Dubačová je spoluzakladateľkou medzinárodného kreatívneho štúdia Unfold Collective a riaditeľka festivalu o umení, dizajne a kreatívnych technológiách - Sensorium Festival.


Michal Weis

CEO & Owner, IBL Software Engineering

23:20 - 24:00 Veľká aula

Najlepší meteorologický softvér je zo Slovenska

Čerstvý výherca súťaže EY Podnikateľ roka 2017 Michal Weis mal sen presadiť sa na medzinárodnom trhu. V roku 1997 založil firmu, ktorá je dnes svetovou špičkou a používa sa v takmer 80 krajinách po celom svete vrátane Antarktídy. Poskytuje softvér pre najvýznamnejšie meteorologické ústavy, americké vojenské letectvo, európsku centrálu NATO, Airbus či dubajské letisko. Pre britský meteorologický úrad Met Office, ktorý sa považuje za svetovú špičku, je IBL strategickým partnerom. Okrem neho má takéto postavenie už len americký Amazon.