Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti?
Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

Akuálne témy, Rečníci z praxe

Akuálne témy

Rečníci z praxe

17:30 - 19:00

Čo si umelá inteligencia chystá pre nás?

Rečníci:

Juraj Malcho

ESET

Peter Škodný

Accenture

Ing. Martin Hrnko, MBA

QBSW

AI je budúcnosť. Autonómne výrobné haly, nákupné košíky, ktoré vedia čo chceme kúpiť alebo virtuálni asistenti schopní plynulej a kontextu vedomej komunikácie… tieto technológie sú od nás vzdialené pravdepodobne už len niekoľko rokov. Počas tejto doby však bude potrebné zodpovedať ešte nejednu otázku, napríklad tú, kto bude vinný pri pochybení AI? Koho vinou bude, keď Váš domáci asistent na príkaz susedovho televízora spustí sporák a podpáli Vám byt? A čo ak to niekto spraví naschvál? Aj napriek týmto otázkam je nesporné, že technológie založené na AI sú veľkým krokom vpred a nachádzajú uplatnenie v čoraz širšom spektre odvetví. O tom, na čo a ako AI používajú vo svojich spoločnostiach, akí ľudia budú v odvetví potrební a čomu sa venujú nám povedia hostia panelovej diskusie.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

19:40 - 20:20

Práca dobrých hackerov

Rečníci:

Tomáš Zaťko

Citadelo, HackTrophy

Pavol Lupták

Nethemba, HackTrophy

Etický hackeri alebo white hat hackers sú počítačoví experti, ktorí testujú spoľahlivosť zabezpečenia systémov a sietí voči nežiadúcim zásahom zvonka.
Títo hackeri sú platení firmami ale aj vládami štátov za to, že hľadajú nedostatky v bezpečnosti a odhaľujú ich skôr, než by ich mohli ich zákerní kolegovia, takzvaní black hat hackers, zneužiť. Jedným z najznámejších white hat hackerov je Dr. Charlie Miller, ktorý sa preslávil tým, že ako prvý v histórii hackol iPhone a hacknúť McBook Air mu trvalo 2 minúty.
Etických hackerov máme aj na Slovevnsku a práve oni vám prídu porozprávať o tom, prečo sú na strane dobra a ako sa k tejto práci dostali, na akých hackoch sa najviac namakali ale aj o tom ako sa aj z vás môžu stať etickí hackeri.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

20:40 - 21:00

HOT CHAIR TALK: Open banking

Rečníci:

Tomáš Horníček

Vedúci oddelenia IT architektúry,
VUB

Open Banking je jednou z hlavných inovácii, ktoré momentálne rezonujú bankovníctvom a má šancu zmeniť spôsob využívania platobných prostriedkov. Cieľom diskusie je záujemcom sprístupniť poznatky o súčasnom stave legislatívy PSD II (Payment Services Direction), ktorá otvára služby širokej vývojárskej verejnosti štandardizovanou formou, ako aj načrtnúť možný vývoj a použitia API ekonómie v prostredí financií do budúcnosti. Počas diskusie budú zdieľané skúsenosti získané počas implementácie na strane banky a ich možný dopad na príležitosti, ktoré čakajú záujemcov v ich kariére.

Tomáš Horníček - Enterprise a IT architekt s viac ako desaťročnou skúsenosťou v oblasti Telco a Finance. Špecializuje sa na oblasti CRM, ERP, Service Delivery a API Management
Okrem iného sa zaujíma o bezpečnosť a identity management

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

21:00 - 21.20

HOT CHAIR TALK: Kam kráčajú telekomunikácie

Rečníci:

Ing. Josef Šikýř

Riaditeľ technologickej stratégie a architektúry, Slovak Telekom

Od Kb ku Gb, od minút k neobmedzeným volaniam. 4G a 5G. Od klasickej predajne až po online aplikácie.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

21.20 - 21.40

HOT CHAIR TALK: Banka ako softwearová firma

Rečníci:

Vladimir Matouš

CIO, Tatra banka

Žijeme v dobe, keď takmer všetky bankové služby sú alebo môžu byť poskytované prostredníctvom pokročilých technológií, ktoré sú používané na vybudovanie elektronických kanálov medzi bankou a klientom ako je bankomatová sieť, internetové bankovníctvo, mobilné bankovníctvo, call centrum, služby vzdialeného osobného poradcu a pod.

Tieto elektronické kanály musia mať nielen všetky funkcie, relevantné pre potreby klientov, ale musia byť aj dostatočne výkonné aby zvládli aj mimoriadnu záťaž, spoľahlivé (predpokladá sa že budú fungovať nepretržite) a samozrejme bezpečné, najmä z pohľadu ochrany klientských dát. Navyše musia spĺňať stále pribúdajúce a meniace sa požiadavky regulátorov, ako lokálnych tak tých na Európskej úrovni.

To je situácia, ktorá predstavuje výzvu z hľadiska správneho použitia tých najnovších technológií, ako je umelá inteligencia, využitie dát k napr. analýzam správania sa klientov, využitie biometrických technológií k spoľahlivej identifikácii klientov pri návšteve pobočky alebo telefonátu na call centrum a pod.

Ak chce banka v tomto prostredí uspieť, je jej schopnosť implementovať správne technológie v správny čas, úplne kľúčová a preto musí nielen sledovať aktuálne technologické trendy ale tiež si osvojiť schopnosť rýchlo s novými myšlienkami experimentovať, tie sľubné rozvíjať a tie ostatné zahadzovať.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

22:00 - 23:00

Blockchain: decentralizácia, kryptománia a budúcnosť webu

Rečníci:

Pavol Rusnák

spoluzakladateľ SatoshiLabs

Dávid Stancel

Viceprezident Blockchain Slovakia

Internet dal masám prístup k informáciám, ale kontrolu nad nimi má v rukách len zopár veľkých hráčov ako sú Google a Facebook. Všetky finančné toky tu prechádzajú cez sprostredkovateľov, ktorí na transakciách často zarábajú viac ako samotní predávajúci. Ako odpoveď na túto centralizáciu moci vznikla technológia blockchain a jej najväčší šampión, Bitcoin. Dnes, deväť rokov od ich vzniku, sú medzi nami ľudia, ktorí túto kryptomenu používajú denne a veria v jej vplyv na budúcnosť fungovania sveta. Zo šampióna decentralizácie sa však vplyvom trhu stáva šampión v bezbrehom bohatnutí - z januárovej hodnoty $900 sa jeho cena do decembra toho istého roka vyšplhala na šialených $20 000 za 1 bitcoin. Čo sa však stane po jeho vyťažení a kedy k tomu skutočne dôjde? Za akých podmienok sa dnes ešte bežnému človeku oplatí kryptomince ťažiť a akú zmenu prináša prechod z Proof-of-Work protokolu na Proof-of-Stake? A čo iné kryptomeny - aká je ich pridaná hodnota? Čo všetko dokázali cryptokitties a aké sú najtrúfalejšie aplikácie blockchainu, ktoré môžeme v blízkej budúcnosti očakávať?

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič