Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Workshopy

60 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

Ako sa prihlásim na workshopy?
Po zaregistrovaní ťa v čase spustenia prihlasovania na workshopy budeme emailom informovať. Ideálne je registrovať sa a následne sa prihlásiť čo najskôr, nech máme dostatok času priradiť ťa.

Na workshopy a speed dating je potrebné prihlásenie dopredu a počet miest je limitovaný. Prihlasovanie bolo UKONČENÉ 25.2. 

CV

Open workshopy, 60-90min

Objav s nami Big Data & Machine Learning (+vlastný PC) (19:20)

Learn more about Big data methods, Machine Learning – types of classes of algorithms. Applications in corporate world.

Zarob viac $$$, menej kóduj pomocou Django a React (+vlastný PC) (22:00)

You will learn how Continuous Integration, Continuous Deployment, Test/Behavior Driver Development and Agile Scrum lead to better code with less effort. AT&T BizOps developers will show you a practical example of integrating Django, React, Selenium, Docker, Git and Jenkins in web app development. Come, join, learn, and start hacking your career.

Život sieťového inžiniera (XL) (16:00)

Ako vyzerá bežný deň sieťového inžiniera vo veľkej firme? Príď sa pozrieť a dozvieš sa viac. Spoločne si prejdeme celý cyklus od získania nového zákazníka, cez tranzíciu siete do AT&T až po odovzdanie do produkcie a následný "support". Prezentácia bude podaná humorným spôsobom.

Zručnosti 2020 (20:40)

Svetové ekonomické fórum vydalo zoznam zručností, ktoré označilo ako kľúčové pre konkurencieschopnosť jedinca v roku 2020. Tieto zručnosti detailne popisujú trendy v rámci pracovného trhu a je úlohou jedinca ich postupne implementovať v rámci svojej odbornosti, ak prijme, že je jeho výhodou, ak vie o daných trendoch už teraz. Cieľom workshopu je oboznámiť cieľovú skupinu so zručnosťami potrebné v roku 2020 a precvičiť si niektoré zo zručností prostredníctvom interaktívnych cvičení v malých skupinách. Účastníci spoločne zistia a dostanú praktické tipy ako a kde tieto zručnosti rozvíjať. Odhalia prečo je človek v kombinácii s technológiou ako dobrým sluhom viac, než človek alebo technológia zvlášť, pomocou autentických príkladov budú vidieť využitie kľúčových zručností v praxi v rámci ich pracovného a osobného života. S pomocou facilitátorov workshopu si nastavia svoj akčný plán pre ďalší rozvoj svojho skrytého potenciálu, nové know-how budú môcť ihneď testovať prostredníctvom praktických nástrojov.

XL workshopy, trvanie 90min

Ako sme produkčnú Android appku do Kotlinu zrefaktorovali (+vlastný PC) (16:00)

Nie sú reči okolo Kotlinu iba humbuk? Dá sa použiť aj v komplexnej aplikácii, ktorá je niekoľko rokov v produkcii? A načo by to bolo vlastne dobré? Na workshope si zodpovieme tieto a mnohé ďalšie otázky. Stručne si povieme o našej motivácii použiť jazyk Kotlin a na príkladoch kódu odvodených z produkčnej aplikácie si ukážeme jej architektúru a interoperabilitu medzi Kotlinom a Javou. Taktiež si predvedieme, ako sme použitím Kotlinu vytunili automatizované testy a zhrnieme si získané poznatky.

Požadované zručnosti: Android

Úvod do kapitálových trhov: Vytvorte si vlastného obchodného robota (+vlastný PC) (16:00)

Spolu nazrieme do sveta kapitalových trhov a obchodovania a pokúsime sa vytvoriť vlastného robota v simulovaných trhových podmienkach. Účastníci workshopu si budú môcť priamo vyskúšať implementáciu zjednodušeného automatizovaného obchodného robota. Systém bude vytvorený pomocou Java technológii a ukážeme si aj test automatizáciu tohto systému na reálnych trhových dátach.

Požadované zručnosti: Java, AJ

React + GraphQL v praxi (16:00)

React a GraphQL sú moderné technológie, na tomto workshope sa dozvieš viac o ich využítí v praxi.

Požadované zručnosti: JavaScript

Hra na realitu (Simulácia IT života v banke) (16:00)

Život vo firme niekedy pripomína bojové pole. V tomto súboji sa stretnú IT, Business a Demand. Kto zvíťazí? Vyber si svoju stranu a výhernú stratégiu v simulovanej hre od Tatra banky.

Požadované zručnosti: JavaScript, AJ

Riadenie dodávateľského reťazca pomocou Blockchain (+vlastný PC) (16:00)

Na workshope bude predstavená technológia Blockchain spolu s implementáciou Supply chain management. Účastníci si nainštalujú Blockchain framework Hyperledger Fabric na svoje počítače spolu s demo aplikáciou a vytvoria si vlastný jednoduchý smart contract.

Požadované zručnosti: JavaScript, AJ

Cloud, DevOps a OpenSource v Slovak Telekom/TMCZ (16:00)

Ukážeme vám, ako dokáže IT telekomunikačného operátora na Slovensku a v Čechách využiť rovnaké technológie ako Google, Amazon, E-bay alebo Uber. Uvidíte, ako nasadzuje zmeny na svojich portáloch Facebook. Dozviete sa niečo o Cloude, mikroslužbách a DevOps automatizácií.

Workshopy, tvanie 60min

Vývoj aplikácií v enterprise prostredí (19:20)

Absolventi prednášky získajú poznatky o možnostiach vývoja softvéru, ako to robiť, ale aj ako to nerobiť. Dozvedia sa, ako verzionovať kód, ako vyzerá životný cyklus aplikácie, viac o architecture design tools, buildovacích nástrojoch, continuous integration - automatický build na jednom mieste, databáza - verzionovanie, migrácie a mnoho iného od seniorských vývojárov spoločnosti I.S.D.D.+.

Požadované zručnosti: Java

Tajomstvá inštalácie meterologických aplikácií, alebo ako sa vynájsť pomocou strace a Python (19:20)

Väčšina programátorov je zvyknutá riešiť problémy pomocou nejakého nástroja v komforte svojej kancelárie a IDE. Ako však riešiť problém, ktorý sa dá zopakovať iba v konkrétnej inštalácii, alebo sa vyskytne v náhodný deň, ale vždy o polnoci? Ako sa vynájsť na námornej základni bez prístupu na Internet, prenosných médií a s telefónom bez foťáku? Účastníci sa dozvedia ako riešiť zložité problémy všetkými dostupnými nástrojmi. A nielen to. Súčasťou workshopu budú aj vtipné zážitky z inštalácií a servisných zásahov na miestach, na ktoré sa človek bežne nedostane.

Dáta sú nová ropa - naučte sa ich čítať (19:20)

Workshop zameraný na problematiku Big data vás prevedie významom súčasných buzzwords. Na konkrétnom príklade zákazníckych transakcií sa naučíte, ako premeniť veľké množstvo dát na biznisové rozhodnutia a ako pomocou dát rozprávať príbehy. Workshop povedie Daniel Minárik, analytik, konzultant, dátový nadšenec, spoluzakladateľ Korner Analytics a čoskoro Chief Data Officer v Tatra banke. Skúsenosti zozbieral zo spoločností ako Nike, adidas alebo Tesco, kde pracoval na rôznych pozíciách súvisiacich s dátami, plánovaním a retailom. S jeho prvým startupom ProfitUp získal ocenenie Podnikateľský nápad roka a Telekom Business Wall of Fame.

Požadované zručnosti: AJ

Ako úspešne zvládnuť pohovor (20:40)

A je to tu! Nastal čas si nájsť svoj prvý job. Máš pripravený zaujímavo napísaný životopis? Premýšľal/a si tom, ako zapôsobiť na zamestnávateľa, čo si obliecť? Vieš, aké sú tvoje silné ale i slabé stránky? Ak potrebuješ pomôcť, vyskúšať si to, práve pre teba je tu náš workshop. Dostaneš cenné rady a tipy, dozvieš sa, ako byť úspešným budúcim zamestnancom. Naša HR manažérka ti ukáže ako na to.

Požadované zručnosti: Java

Vyrob si svojho chatbota (+vlastný PC) (20:40)

Aká technológia sa skrýva za chatbotmi, a ako si jedného môžete vyrobiť aj vy? Na praktickom príklade si ukážeme, aké nástroje použiť a na čo myslieť pri vytváraní chatbota, ktorého si môžete dať aj na svoju webovú stránku. Viete čo všetko dokážu a prečo je ich na Slovensku stále tak málo ?

Požadované zručnosti: -

C++ Quiz (20:40)

Hovoria Ti niečo pojmy ADL, NRVO, ODR? A čo SFINAE? Všetko sú to koncepty z jazyka C++. Týmto a aj ďalším špecialitám a okrajovým prípadom sa budeme venovať.

Požadované zručnosti: C, C++

Dizajnuj s nami pôžičku budúcnosti! (20:40)

Zaujímajú ťa financie ? Pomôžeme ti spoznať komplexne IT v banke a prevedieme ťa dizajnom procesu, integrácií a funkčnosti potrebných k poskytnutiu pôžičky budúcnosti. V skupinách sa zamyslíš a spolu s nami budeš narábať s progresívnymi zdrojmi dát (sociálne siete, behaviorálne profilovanie, dáta z open banking APIs, atď.). Spoločne s ľuďmi, ktorí sa v banke venujú inováciám, budeš mať možnosť prejsť dizajnom produktu od jednotlivých predajných kanálov (Mobilná appka, Internet banking, Pobočky) až po jeho realizáciu v bankových systémoch. Na svoje návrhy dostaneš priamo počas workshopu feedback a môžeš vyhrať cenu.

Budúcnosť vEPC (virtual Evolved Packet Core) (20:40)

Budúcnosť a transformácia core mobilnej siete s príchodom 5G. Transformácia packet core mobilnej siete na cloud riešenie. Integrácia ePC Virtual network function do network function virtual infraštrúktury.

Nájdi svojho hackera (+vlastný PC) (20:40)

Hackeri sa pokúšajú dostať do tvojej siete a ty si myslíš, že je v pohode, lebo škola/firma ma firewall a ty na notebooku aktualizovaný antivirák? Čo však v prípade, že skutočne dôjde k prieniku do infraštruktúry, ukradnutiu dát a ty chceš vedieť čo sa vôbec udialo? Pozrieme sa na to ako sa môže postupovať pri pátraní a ako pri tom využiť open-source nástroje ako elasticsearch či kibana. Zistíme, že trasholdy vedia pomôcť, ale dôležitejšie sú iné veci a aj to, že nie všetko musí byť také nevinné ako na prvý pohľad vyzerá.

Vyskúšaj si 3D Tlač a dotkni sa sveta IoT (+vlastný PC) (20:40)

Príď sa zoznámiť s problematikou 3D Tlače a vyskúšať si ju na 3D tlačiarni Prusa i3. 3D tlač sa dnes využíva ako jedna z metód prototypovania, ale môže to byť aj zábava. Naučíš sa kde zohnať 3D modely, dozvieš sa ako sa líšia tlačové materiály a ako sa "slicuje" . Tiež si budeš môcť vyskúšať celý rad zaujímavých technológií zo sveta Internetu vecí.

Vývoj mobilných aplikácii na platforme Xamarin (22:00)

Ste nádejní tvorcovia mobilných aplikácií? Poznáte Xamarin? Máte nejaké základy, alebo o ňom počujete prvýkrát? Tak presne pre vás je prednáška určená! Ukážeme vám, aké sú možnosti dizajnu aplikácií vyvíjaných na tejto platforme, porovnáme rôzne prístupy, ukážeme si, čo to je Xamarin Native a Xamarin Forms a v neposlednom rade vám skúsený developer z Resca názorne predvedie, čo všetko taký Xamarin dokáže.

Požadované zručnosti: C#

Hoďte aplikácie do kontajnera: Deployment a škálovateľnosť via Docker (22:00)

Čo je to Docker platforma a ako ju vieme využiť na projekte? Vieme jednoducho hostovať .NET Core aplikáciu aj na Linuxe? A čo jej škálovanie? Na workshope sa pozrieme sa na hlavné výhody hostovania aplikácií v kontajneroch so zameraním na Docker. Povieme si čo je Docker, ako ho konfigurovať a ukážeme jeho použitie na jednoduchých príkladoch (Docker + ASP.NET Core 2.0 aplikácia).

Aká je budúcnosť Telco operátorov v konkurencii s OTT aplikáciami, ako sú Viber alebo Facebook Messenger (22:00)

OTT aplikácie, ako sú Facebook Messenger, Viber, WhatsApp, atď., poskytujú základné telekomunikačné funkcie ako sú hlas a SMS správy. Na rozdiel od predplatených paušálov za prevolaný objem minút a objem SMS správ sú tieto aplikácie zadarmo. Prečo by mali ľudia platiť operátorom? Dokáže konkurovať štandardný Telco operátor, ako je Orange alebo Telekom, tomuto trendu? Aká budúcnosť čaká operátorov? Prežije vôbec súčasná forma telefonovania a SMS správ?

BigData – čo s nimi? (22:00)

BigData sú cool. Spark, Kafka, Hadoop, Kibana, Logstash… pre laika sú to názvy z iného sveta, pre BigData fanúšikov odpoveďou na akýkoľvek problém... Poďme sa spolu pozrieť na to, ako ich prakticky využiť napr. v realite slovenského biznisu. Ukážeme si niekoľko príkladov z praxe aj s pohľadom na použité BigData technológie a skúsime vymyslieť zmysluplné využitie v banke, ktorá by tiež strašne chcela “mať BigData”, ale nevie ako a prečo.

Požadované zručnosti: Big Data, AJ

Mobile development in financial area ( 20:40)

Interested in what kind of mobile apps development is done in the financial sector (banking, insurance, leasing) and how to build them? Done some mobile development yourself and care to show-off a bit? Here your curiosity shall be satisfied including getting your hands "dirty".

Skrotenie zlých dát (22:00)

Na workshope predstavíme rôzne technológie z prostredia BigData/NoSQL, našu skúsenosť s nimi a na príklade si ukážeme ako efektívne zbierať denné záznamy a ako ich spracúvať. Čo s velkou kopou dát? No nie sú dáta ako dáta, ukážeme si viacero spôsobov ukladania dát (HBase, Parquet, Solr, Kudu) a spolu skúsime nájsť najlepší spôsob na ich čo najlepšie spracovanie.