Odborné prednášky

Rozšír si vedomosti na odborných prednáškach, na ktorých sa s tebou experti podelia o svoje skúsenosti a rady v danej oblasti.

Ján Gregor

CEO, ableneo

Veľká aula; čas 18:30 - 19:00

Zabudni na inovácie, zameraj sa na zmenu

Chceš zaviesť inováciu a zlyhávaš v tom? Nie si jediný! Každý deň vzniká množstvo skvelých nápadov, ktoré však končia v koši lebo ich pretavenie do reality zlyhalo. Nové neznamená vždy hodnotné a pokiaľ sa tvoja inovácia už od začiatku nezameriava na dosiahnutie skutočnej a meratelnej zmeny, je vopred odsúdená na neúspech. V tejto prednáške sa pozrieme na inovácie z opačného konca – nie na ich kreatívnu časť, ale na to, ako ich reálne zaviesť do praxe, aby sa stali realitou a priniesli skutočnú zmenu.


Bernd Weiss

CEO, Space Job Fair

Veľká aula; čas 19:20 - 19:40

Dream Big. Be Bold. Do Bigger - How Jobs in Space Will Transform Humanity

Why Space has a potential impact on all areas of your lives and how it can help to unite us all.


German based SpaceJobFair is the only global independent space career event. Its goal is to develop and promote interdisciplinary career opportunities to accelerate the process becoming a multi-planetary species. To date, thousands were directly or indirectly exposed to company profiles, career opportunities, and career development workshops.


Bernd’s personal goal is to attract and inspire the best people to launch a career in space. To achieve his goal, he holds presentations and talks to showcase career opportunities in the space industry.


Marcel Šúri

Managing Director, Solargis

Veľká aula; čas 19:40 - 20:00

Solárna energetika a informačné technológie: spolupráca ktorá mení svet

Odkiaľ sa berú dáta potrebné pri plánovaní, stavbe a prevádzke solárnych elektrární?


Slovenská spoločnosť Solargis poskytuje solárne a meteorologické dáta a energetické simulácie pre 1000 firiem v 90 krajinách sveta. Od roku 2010 vyvíja a prevádzkuje platformu pre rýchly prístup k historickým údajom a predikciám a online aplikáciám v reálnom čase, pre takmer akékoľvek miesto na Zemi.


Solargis a jej výkonný riaditeľ Marcel Šúri má ambíciu prispieť k zmenám, ktoré sú pre udržateľnú výrobu a spotrebu elektrickej energie nevyhnutné.


Ján Žižka

CEO, co-founder, Photoneo

Veľká aula; čas 20:00 - 20:20

2019: Where are the robots & AI?

Po 3 rokoch sa opäť pozrieme na to, kam sa posunulo AI a robotika. Ktoré problémy sa darí vyriešiť a ktoré zostávajú otvorené? Ako bude vyzerať robotika a AI o 5 alebo 10 rokov a akú úlohu budú hrať v bežnom živote? Ako dôležité bude rozumieť umelej inteligencii?


Ivan Trančík

SuperScale

organized by Nexteria IT club; miestnosť 1.57; čas 19:20 - 20:20

Ako spraviť z mobilnej hry globálny hit

"Mobilné hry sú pri momentálnom počte 1.5 milióna (a nové pribúdajú rýchlosťou viac ako 100 za hodinu) a obratom viac ako 80 miliárd dolárov ročne najväčším a najlukratívnejším segmentom mobilného ekosystému. Presadiť sa v tomto ultra-kompetitívnom prostredí je pre herných vývojárov stále väčšia výzva. Aké metódy rastu pomocou big-data analytiky, performance marketingu a monetizácie využívajú tí najúspešnejší z nich vám priblíži Ivan Trančík, ktorý ako CEO svetovej špičky v škálovaní hier - SuperScale - pomohol viac ako 100 hrám s viac ako dvoma miliardami stiahnutiami."


Miroslav Hlaváč

Unicorn

Ondřej Švihálek

Unicorn

organized by Nexteria IT club; miestnosť 1.57; čas 20:40 - 21:40

Priemysel 4.0 z pohľadu jednorožca

Moderné technológie čoraz viac prenikajú aj do kedysi konzervatívnych vôd priemyselnej výroby. 4. priemyselná revolúcia je v plnom prúde a tento pojem sa stal fenoménom súčasnosti s mnohými fanúšikmi i kritikmi. Čo je ale zmyslom tohto javu a aké sú princípy inteligentnej výroby? Kde v procese výroby má svoje miesto rozšírená realita? Na prednáške Priemysel 4.0 z pohľadu jednorožca sa dozviete odpovede nie len na tieto otázky.


Imro Tatiersky

Orange

Martin Lednár

Orange

organized by Nexteria IT club; miestnosť 1.57; čas 22:00 - 23:00

Životný cyklus IT produktov a automatizované testovanie

Príď a dozvieš sa ako vyvíjame IT produkty pre TV platformu. Ak Ťa zaujíma ich vývoj s využitím automatizovaného testingu, potom si túto prednášku nemôžeš nechať ujsť. Automatizácia sa stáva neoddeliteľnou súčasťou vývoja a my v Orangei nie sme výnimkou. Okrem nových informácií budeš mať možnosť si urobiť aj test toho, na čo si v skutočnosti pripravený.