Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti?
Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

Aktuálne témy, Rečníci z praxe

Aktuálne témy

Rečníci z praxe

20:40 - 21:40 | Knižnica

Round Tables

Rečníci:

Bernd Weiss

SpaceJobFair

Richard Schwartz

Unicorn systems

Tomáš Janitor

Regional Card Processing

Je tu nová príležitosť stretnúť sa tvárou v tvár s expertami!
Vyber si témy, ktoré ťa zaujímajú (max. 2) a pridaj sa k “okrúhlemu” stolu, za ktorým bude sedieť odborník, pripravený podeliť sa o svoje znalosti a odpovedať na tvoje otázky.
Round tables je networkingový formát, preto budeš pri stole s ďalšími 3-5 študentmi. Každá skupina má 30 minút a diskusiou ju bude sprevádzať facilitátor, ktorý zabezpečí jej prehľadnosť a dostatok priestoru pre každého.

Hostia:

Bernd Weiss, CEO, SpaceJobFair (v angličtine)
Téma: What skillsets are needed for working in the space industry?

Richard Schwartz, Managing director, Unicorn systems
Téma: Ako úspešne nakopnúť kariéru v IT a ako v nej pokračovať?

Tomáš Janitor, Digital program manager, Regional Card Processing
Téma: Inovácie v digitálnom bankovníctve

Diskusiu povedie:

Stanislav Kuchárik, Matúš Cimerman

17:30 - 18:30

Keď heslo nestačí

Rečníci:

Tomáš Volek

Accenture

Juraj Malcho

ESET

Natália Major

Tatra banka

Informácie a bezpečnosť informačných systémov patria v dnešnej dobe medzi najdôležitejšie témy. Od sociálneho inžinierstva a phishing-u, ktoré ohrozujú najmä nepozorných jednotlivcov až po stále sa meniaci a čoraz sofistikovavanejší malware ohrozujúci najmä dátové úložiská firiem. Útočníci menia svoje stratégie a v snahe dostať sa k citlivým údajom využívajú všetky dostupné prostriedky. Technológie útočníkov postupujú míľovými krokmi a je na spoločnostiach ako sa im dokážu brániť. Ich situáciu môže komplikovať požiadavka spotrebiteľov na nepretržitú dostupnosť služieb. 24/7 a kdekoľvek na svete chceme mať prístup k mailom, bankovým účtom, fotkám…
Ako firmy rozoznávajú bezpečnostné hrozby? Čo všetko robia preto, aby naše tváre, účty a dáta boli v bezpečí a aké skills budú v budúcnosti dôležité pre tých, ktorí svoju kariéru vidia v oblasti cybersecurity?
V panelovej diskusii vyspovedáme zástupcov technologických spoločností ESET, Tatra banka aj Accenture, ako chránia seba a svojich klientov.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

20:40 - 21:40

ITčkár v krajine zázrakov

Rečníci:

Gabriel Galgóci

AT&T

Peter Sklenár

Orange

Michal Bielik

Regional Card Processing Centre

Peter Novák

VÚB banka

Alica: “Kadiaľ mám ísť?”
mačka: "Kam sa chceš dostať?”
Alica: "To je jedno."
mačka: "Potom je jedno, ktorou cestou sa vyberieš."

Prečo sa máš už dnes zamýšľať nad tým, ako môže tvoja kariéra vyzerať o 10 rokov? Ako nad ňou uvažovať, keď ani nie je jasné, aké budú možnosti?
Rozdiel medzi tebou a stovkami iných ITčkárov môže byť v tvojom rozhodnutí, rozvíjať svoje silné stránky. Poznáš všetky? Možno vieš parádne programovať a rýchlo sa učiť. Vieš byť tým, o koho sa vie líder oprieť, keď treba rýchlo naštudovať novú knižnicu, alebo návrhový vzor. Ale možno vieš aj robiť s ľuďmi a máš potenciál sprevádzať ich raz výzvami, na ktoré by si sami netrúfli. Každá z tvojich predností sa dá rozvíjať a môže ti otvoriť dvere k novým možnostiam. Dobrý zamestnávateľ ti s ich rozvojom a otváraním dverí pomôže. Ako to vyzerá v praxi nám na vlastnom príklade porozprávajú hostia panelovej diskusie.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

22:00 - 23:00

Keep calm and develop games

Rečníci:

Lucia Šicková

Pixel Federation

Marián Ferko

Slovak Game Developers Association

Miro Straka

Euclidean Land, Euclidean Skies

Ak je tvojím snom práca v hernom štúdiu, je ten správny čas, začať si ho plniť. Kreatívny priemysel na Slovensku rastie a kariérnych príležitostí pribúda. Viaceré slovenské štúdiá hľadajú posily v zahraničí, nakoľko herných programátorov a dizajnérov je u nás stále málo. Čo zapríčinilo tento rozmach a aké možnosti so sebou prináša?
Hosťami panelovej diskusie sú skúsení odborníci a povedia ti ako to chodí v malých aj veľkých štúdiách, v akých oblastiach sa môžeš uplatniť a ako začať. Prezradia ti na čo si treba dávať pozor a aké sú najnovšie trendy.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič

Záverečná diskusia, 23:20 - 24:00

Najlepšie čipy na svete sú dielom Slováka

Rečníci:

Rado Danilák

Tachyum

Peter Dovhun

Tachyum

Rado Danilák je označovaný ako čipový génius. Na svojom konte má cez 100 patentov a do jeho portfólia patria najlepšie čipy na svete. Po tom, čo v Silicon Valley úspešne rozbehol a neskôr predal 2 firmy, založil novú. S firmou Tachyum má cieľavedomé plány, do ktorých zahŕňa aj Slovensko. V novej bratislavskej pobočke chce dať šancu šikovným ľuďom spolupracovať na novom čipe. Čip Prodigy má dosiahnuť špičkovú výkonnosť a dramaticky ovplyvniť trh s cloudovými data centrami a priemyselné odvetvia po celom svete.
Ak ťa zaujíma aká bola jeho cesta na svetovú špičku a ako chce Tachyum pomôcť Európe v konkurenčnom boji s USA, nenechaj si ujsť záverečnú diskusiu s Radom Danilákom a Petrom Dovhunom, riaditeľom slovenskej pobočky.

Diskusiu povedie:

Ján Gordulič