Workshopy

60 minút alebo 90 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Ako vyzerá workshop na NOCi?
Workshop je pre teba príležitosťou spoznať prístupy, technológie a najmä kultúru vybranej firmy. Workshop obvykle vedie skúsený expert, ktorý ti odhalí niečo z kuchyne svojej firmy a umožní ti stať sa na chvíľu súčasťou jeho tímu.

Ako sa prihlásim na workshopy?
Po zaregistrovaní ťa v čase spustenia prihlasovania na workshopy budeme emailom informovať. Ideálne je registrovať sa a následne sa prihlásiť čo najskôr, nech máme dostatok času priradiť ťa.

Na workshopy je potrebné prihlásenie a počet miest je limitovaný a podmienený zaslaním tvojho CV po registrácii. Prihlasovanie na workshopy je už SPUSTENÉ. Link na prihlásenie nájdeš v potvrdení z Eventbritu alebo v niektorom e-maile od nás. V prípade silného záujmu o niektorý workshop napíš Blanke na email: blanka.nohynkova@nexteria.sk

CV

XL Workshopy, 90 minút

[17:30] IoT - systém pre domácu automatizáciu (SK)

Zaujíma ťa IoT? Prihlás sa na náš workshop a my ti vysvetlíme základné princípy internetu vecí (Internet of Things) a spoločne vytvoríme systém pre domácu automatizáciu. Ako centrálna riadiaca jednotka bude použitý výkonný a dostupný Linuxový server na platforme Raspberry PI s rôznymi senzormi. Použijeme Node-RED riadiaci systém, vysvetlíme si princípy komunikácie pri IoT riešeniach (MQTT) a vytvoríme kontrolný panel – webstránku postavenú na frameworku Angular. Ukážeme si, ako robiť 2D a 3D vizualizáciu, ako využívať rôzne cloudové služby, rozpoznávanie kontextu z reči a veľa ďalšieho.


web development - HTML, Angular, JS/JavaScript

[17:30] Machine learning a bezpečnejší internet (SK)

Na workshope si prejdeme základy spracovania dát a machine learningu. Následne si spolu vyskúšame natrénovanie jednoduchého modelu na reálnych dátach. Tým, ktorým sa podarí vytvoriť najlepší model-budú ocenení.


Phyton-mierne pokročilý

[17:30] Orangers: Age of Agile (SK)

Vyhrňte si rukávy a vyskúšajte si agilný návrh aplikácie na vlastnej koži. Nevyskúšaš, nevieš.
Na 90 minút budete súčasťou agilného tímu, ktorý bude vyvíjať nový e-shop. Zahráte sa na product ownera, dizajnérov ale aj scrum mastera. Prejdete si jednotlivými ceremóniami a tiež zákazníckym feedbackom, ktorý môže ovplyvniť vás ďalší sprint... Na záver zhodnotíme prácu všetkých tímov a rozoberieme si vaše rozhodnutia.


Skills: HTML/CSS
Cuzdí jazyk: ENG
Odbor: Telekomunikácie/IT

[17:30] Ako si vytvoriť výhodné investičné portfólio v Jave (SK)

Zaujíma ťa svet financií a investovania? Investovanie je z pohľadu lákavého zisku lukratívne ako pre jednotlivca, tak aj pre veľké finančné korporácie. V prípade korporácií je vzhľadom na objem investícií mimoriadne dôležité efektívne a zároveň pravidelne spravovať aktuálne portfólio. Po krátkom úvode do kapitálových trhov si vysvetlíme problematiku investičného portfólia a rôznych faktorov, ktoré ho ovplyvňujú. Ukážeme si príklady zo súčasného života korporácie na reálnej aplikácii, a zároveň si pomocou Java technológie budeš môcť na interaktívnej úlohe v zjednodušenej forme vyskúšať, ako nájsť optimálne portfóliá pre danú úroveň rizika.


Skills: JAVA
Cuzdí jazyk: ENG

[17:30] Hands-on Deep Learning on 3D data (SK)

We show approaches on how to process 3D data. We show also practical applications in object recognition and object localization. Participants get sample data and a Google Colaboratory/Tensorflow template and will be guided to create an interesting solution.


Skill: počítačové videnie a grafika

[17:30] Data Science: Natural Language Processing (SK)

Na workshope sa dozviete ako v rámci aktivít zameraných na použitie pokročilej analytiky a umelej inteligencie pracuje tím Data Science s textom, hlasom a inými neštrukturovanými dátami. V praktickej časti si vyskúšate, ako anotovať dáta a predstavíme niektoré z modelov, ktoré používame na analýzu textu.


Skills: Big Data
Odbor: IT/Business management

Workshopy, 60 minút

[22:00] Prečo cyber security potrebuje UX? (SK)

Pozrime sa spoločne na úlohu User Experience v globálnej softvérovej spoločnosti s viac ako 100 miliónmi používateľov. Pre úspešné podnikanie je nevyhnutné, aby bol softvér nielen funkčný, ale tiež pochopiteľný a ľahko použiteľný. Presne toto je miesto, kde user-centred dizajn vstupuje do development procesu v komplexných digitálnych produktoch. Počas tohto workshopu získate náhľad, ako sa UX aplikuje v skutočnom svete.

[20:40] C++: Počet cyklov nadovšetko (SK)

Pre časť komunity okolo C++ sa rýchlosť stala až istou modlou. Je to celkom pochopiteľné, veď C++ sa od začiatku pýši vyhláseniami ako „What you don’t use, you don’t pay for.“ a „Leave no room for a lower-level language below C++.“. Problém nastáva ak je táto rýchlosť vykúpená nekorektnosťou. Na prezentácií sa zameriame na pár jednoduchých príkladov, ako robiť veci efektívne a pritom stále správne.


C/C++ - začiatočník

[20:40] Viac ako analýza: Keď dáta rozprávajú príbehy... (SK)

V dnešnej dobe zbierajú firmy viac informácií než kedykoľvek predtým. To už ovládajú dobre. Kde však zaostávajú, je vedieť ich analyzovať tak, aby im priniesli pridanú hodnotu. Na modelových príkladoch ti ukážeme, kedy už Google Analytics nestačí a prichádzame na rad my s riešeniami, kedy správna vizualizácia dát mení celkový pohľad na biznis a odkrýva nové príbehy.


Skills: Big Data
Cuzdí jazyk: ENG

[20:40] Micro-servisy reaktívne (SK)

Čo je to micro-servise? Ako ich robiť efektívne? A ako nám v tom pomáhajú reaktívne knižnice pre Javu ako Reactor a RxJava? Na workshope sa zameriame na tieto základné koncepty a bližšie sa oboznámime s princípami reaktívneho programovania. Pozrieme sa tiež na Reactive Streams špecifikáciu a priblížime si prácu s knižnicou Reactor.


Skills: Java

[19:20] IoT – Vymysli to najlepšie smart riešenie (SK)

Čo je to ten internet vecí? Ako svet naučiť vidieť čo treba, vyhodnocovať to a následne riadiť?
Ako vznikajú smart zariadenia, domácnosti, továrne, mestá?
Čo je na nich „smart“ a ako vieme využiť metering, monitoring, tracking? Ak ťa zaujímajú tieto témy, príď sa ukázať a vymyslieť svoje vlastné riešenie. Nezáleží pri tom, či ťa fascinuje počítanie si krokov na prechádzke po parku alebo autonómny monitoring sveta.


žiadne špeciálne požiadavky

[19:20] Postav si svoju big data skladačku (SK)

Prevedieme vás našou cestou budovania big data platformy from zero to hero. :)
Zoznámte sa s funkcionalitou základnych komponentov a vyskúšajte si na vlastnej kozi návrh architektúry pre realnu big data appku.
Speakers: Adrian Slávkovský, Dominika Vidiečanová, Marek Kovár a Ďuro Kochjar


Cuzdí jazyk: ENG
Skills: Big Data
Odbor: Telekomunikácie/IT

[20:40] IoT od nápadu po nasadenie (SK)

Zaujímate sa o IoT? Unikátny projekt v rámci Slovenska od hw, sw riešenia až po analytiku s využitím AI. Case-study pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o moderné technológie.


Skills: Java, AI, mobile development (IOs/Android), docker, agile, linux or php

[19:20] Ako na zabezpečené REST API v .NET core (SK)

Ak sa zaujímaš o tvorbu webových aplikácií a chceš svoj backend postaviť na robustnom typovom frameworku, príď na náš workshop, na ktorom si vyskúšaš akým spôsobom vytvoriť REST API v .NET core. Ukážeme si ako toto API zabezpečiť, pridať špeciálne práva na vybrané operácie a ako pracovať s out of the box dependency injection. Lektorom WS je Matej Štetiar, Senior Software Developer.


Potrebná príprava:
- nainštalované Visual Studio 2017 (stačí Community verzia),
- tester na REST API (Postman/Restlet Client(plugin do Chrome)/RESTClient 2(plugin do Mozilla Firefox)/...)
Odporúčané znalosti:
- základná znalosť REST API

Skills: C#

[20:40] Machine learning model - Od prototypu k produkcii (SK)

Pre vytrénovanie konceptu modelu strojového učenia (ML) je často dôležité vidieť výsledky čo najrýchlejšie. Nasadenie takéhoto modelu do produkcie je však oveľa náročnejšia práca. Optimálny proces a kód v produkčnej fáze je základom pre úspešné nasadenie ML riešenia do cloudu, kde každá ušetrená milisekunda má hodnotu zlata. Počas tohto workshopu vám ukážeme hlavné úskalia "produkcionalizácie" kódu, optimalizáciu a automatizáciu Hadoop/SQL queries a refaktoring ML pipeline.


Skills: SQL, Python

[19.20] Prečo sa oplatí myslieť "reaktívne"? Reaktívne programovanie v praxi pomocou RxJS. (+ vlastné PC) (SK)

Zaujíma ťa ako pristupovať k programovaniu dynamických aplikácii s asynchrónnymi dátovými tokmi? Počul si už o reaktívnom programovaní a si zvedavý, ako ho použiť v praxi? Na našom workshope si môžeš odskúšať, čo je reaktívne programovanie, aké ma výhody a prečo sa oplatí ho použiť. Aby si si to mohol zažiť, prines si svoj notebook a prejdeme si to spolu na ukážkových príkladoch pomocou knižnice RxJS.


Skills: JS/JavaScript
Priniesť vlastné PC

[20:40] Don't Kill Bill - Jeden deň v živote developera (SK)

Chceš si vyskúšať jeden deň byť developerom v reálnej firme? Prevedieme ťa procesom, ako zvládnuť výzvu od náročného klienta; ako si spraviť spoločný brainstorming, analýzu, a v krátkom čase dodať slušný kód. A to všetko tímovo a sprevádzaný profíkmi v .NET technológiách.
BTW, who's Bill?


Skills: C#
Cuzdí jazyk: ENG
Skills: Visual Studio a SQL Server Express
Priniesť vlastné PC

[22:00] Utrpenie mladého cross-platform developera (SK)

Vývoj softvéru na platforme Mac OS pre rôzne platformy môže byť tŕnistý. Rôzne zážitky z praxe a o všetkom, na čo vás v škole nepripravia.


Skills: C#

[19.20] How AI can learn in just one hour what the team of engineers had worked on for over a year! (EN)

We will provide you a sneak-peak into the world where data is driving the business of an industrial engineering company.
Our team of software engineers is tackling cutting-edge data challenges on the daily basis. Do you want to know how we do it? Bring your laptop and leave the rest up to us. After the workshop you will see "optotunities" everywhere and they are waiting just for you!


Skills: Python
Cudzí jazyk: ENG

[22:00] Buduj digitálnu budúcnosť - biometria rozpoznávania emócií so CGI (SK)

Viete ako rozpoznať emócie vďaka moderným technológiám?
Navštívte náš workshop plný emócií a predstavíme Vám unikátnu technológiu.
Účastníci workshopu si skúsia, ako tieto technológie fungujú a na základe "emočnej" aplikácie na telefóne / tablete sa pokúsia pretaviť tento reálny zážitok na nové nápady alebo k vylepšeniu už existujúcich funkcionalít.


Skills: Java

[22:00] Predpovedaj budúcnosť akcií na trhu s elasticsearch machine learning (SK)

Ukážka využitia Elasticsearch na analýzu dátovej sady z New Yorskej burzy s využitím vstavaných nástrojov strojového učenia, ktoré elastic podporuje. Budeme hľadať anomálie v cenách akcií jednotlivých spoločností a pokúsime sa predpovedať vývoj na burze a možné dôvody vývoja cien na burze.


Skills: Big Data

[19.20] be able to change - nauč sa, ako zavádzať inovácie, aby naozaj fungovali! (SK)

Máš skvelý nápad, ako napríklad zavedenie novej technológie, ale nedarí sa ti túto myšlienku pretaviť do reality ? Nedarí sa ti presadiť svoj nápad a teda nie si schopný zaviesť zmenu ? Práve pre teba môže byť tento workshop, ktorý sa zameriava na budovanie kľúčových kompetencíi potrebných pre pretavenie nápadu do reality a zavedenie naozajstnej zmeny. Ukážeme ti nový pohľad na zmenu a vyskúšame niekoľko techník, ktoré ti pomôžu býť úspešnejší v zmenách tvojho prostredia, alebo projektu.


Skills: Agile

[20:40] Improve your Javascript developer experience - ako si pomôcť automatizáciou pri vývoji v Javascripte (SK)

Ukážka automatizácie pokročileho projektu v Javascripte. Code style necháme na prettier, testy na jest a zlepšíme developer experience vytvorením jednoduchého generátora často vytváraného kódu a boilerplatu pre testy. Prediskutujeme aj iné formy automatizácie a zlepšení pre vývojárov na projekte ako sú styleguide a generovaná dokumentácia a git hooky.


Skills: JS/JavaScript

[22:00] Prototypovanie virálnej mobilnej aplikácie (SK)

Obajvte možnosti tvárovej biometrie na mobilných zariadeniach a navrhnite prototyp zábavnej mobilnej aplikácie, ktorá využíva špičkovú technológiu na rozoznávanie tvárí. Tri najlepšie tímy budú odmenené licenciami a SDKs, aby prototyp mohli pretaviť do reálnej aplikácie.
Workshopom vás prevedú naši biometrickí experti Jano (produkťák) a Metod (konzultant).
Zisti viac o našej technológii: www.innovatrics.com/digital-onboarding-toolkit//


Skills: Android, iOS, Java, Swift

[22:00] c++: čo ti v škole nepovedia (SK)

Ako udržať pod kontrolou program, ktorý narástol stonásobne? Keď máš v ruke kladivo ako C++, všetko vyzerá ako palec. Na workshope ti ukážeme, ako si príliš neublížiť.


Skills: C/C++

[20:40] Docker pre Java Developerov (SK)

Na workshope sa naučíte vytvárať Docker images z Docker Files a Docker Hub a spúšťať vlastné kontajneri. Workshop odporúčame pre nadšencov Java technológií.


Skills: Java
Priniesť vlastné PC a na ňom nainštalované komponenty ako Java 8, Docker, Git, IntelliJ IDEA.

[22:00] TVOJ mobilný banking (SK)

Zlá farba? Veľa kliknutí na platbu kamarátom? Kde sa stratilo moje sporenie? Navrhnite spolu s nami, ako sa mobilná aplikácia banky môže stať osobnejšou a prispôsobiť práve Vašim každodenným potrebám. Účastníci workshopu sa dozvedia o architektúre mobilnej aplikácie a systémov banky ale aj o tom, ako aplikácia vzniká. Prevedieme Vás životom dobrých nápadov od idei až po jej rozpracovanie do realizovateľného zadania.


Android - Intermidiate, pripadne aj iOS

[22:00] What you can do with the best 3D camera in the world? (SK)

Čakajú na vás 3 nedupané Computer Vision demá - expert na každom stanovišti vysvetlí trošku teórie a každý zo skupiny si môže demo vyskúšať: hologram streamovaný do VR/Oculus Rift, realtime rekonštrukcia postavy človeka, 6D lokalizácia objektov. Tešíme sa na vás!


Skills: Umelá inteligencia - Intermediate

[22:00] Ako vyvíjame Internet banking na platforme Angular (SK)

Pohľad do zákulisia vývoja Internet bankingu. Ako a prečo sme Flash vymenili za Angular? Aké možnosti nová platforma prináša? Na workshope budeš môcť s našou pomocou sám navrhnúť nástroj, ktorý pomôže klientom jednoducho sledovať a spravovať finančné prostriedky. Z dostupných dát a komponentov navrhneš aj obrazovku, ktorá poskytne klientovi čo najpresnejšiu informáciu o finančnej bilancii v prehľadnej forme.


Angular - základy

[20:40] Ok 叮当, ask Alexa what is the Whopper burger? - (otvorený workshop) (SK)

Chceš vedieť, ako fungujú najznámejší hlasoví asistenti na trhu? Ako v budúcnosti nahradia štandardné grafické rozhrania? Alebo chceš vedieť, ako by sa dali asistenti integrovať do tvojich projektov? Príď na náš workshop a zistíš kam až siahajú ich možnosti. Spolu sa pokúsime vytvoriť zaujímavú hlasovo ovládanú aplikáciu. Čo si priniesť? Seba a dobré nápady.

[20:40] Network of the future, you ready? (SK)

From standard solutions to better, faster, stronger SDNs ... now - Physical network devices? Where we are going, we need just one ... The workshop will be lead by Ing. Milos Posinger Principal Network Engineer, AT&T - with 10 years of network experience under his belt Milos works with the IT technology market leaders to deliver the newest concepts of network design and functionality to our customers; based in Bratislava WorkCenter.

Požiadavky:
Skills: Cisco - intermediate