Koupit lístek

Zatvoriť dialóg

Panelové diskusie

Kdo ti poskytne lepší představu o firmě než její samotní ředitelé? Do panelových diskuzí posadíme lídry firem a zeptáme se jich na aktuální témata jako: uměla inteligence, IoT, hackování apod. Získáš přehled ne jen o tom, jak se firma staví k těmto tématům a kam se bude dále ubírat, ale i do jakých projektů se můžeš zapojit.

4 témata, 4 řečníci

4 témata

4 řečníci

18:00 - 19:00

Dynamika IT světa

Řečníci:

Petr Hofman

Škoda Auto, IT Manager

Alena Sochorová

Accenture, Managing Director

Bohumír Zoubek

Profinit, Services & Products Director

Žijeme v době digitalizace, kdy se naše společnost stává závislá na informačních technologiích. IT sektor, pro tento rok odhadován na 4.8 trilionu amerických dolarů, je vysoce konkurenční prostředí, ve kterém je často nejdůležitější metrikou "time to market". Co je aktuální dnes bude o půl roku zastaralé a o rok nerelevantní. Zvyšující se nedočkavost lidí při čekání na nové produkty znamená, že už je často nemyslitelné plánovat projekt, který má mít první hmatatelné výstupy za dva roky. Nejen pro firmy, ale i pro studenty je tedy klíčová otázka, jak se na takové tempo připravit. Co v praxi čeká absolventy zítřka? Jaké dovednosti jsou nejžádanější a jak se k ním dostat?

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

DevFest, GUG.cz, Czechitas

19.20 - 19.50

Robert Campbell - Director, Head of Prague Technology Center at Barclays Investment Bank

Řečníci:

Robert Campbell

Director, Head of Prague Technology Center

Fascinován možnostmi, které počítače nabízejí modernímu člověku studoval informatiku na University of Pittsburgh.
Během studia pracoval na dálku jako programátor pro společnost svého otce, následně jako developer v místním e-commerce.
Po absolvování dostal nabídku od Amerického patentového a obchodního úřadu, kterou odmítl kvůli větší touze věci tvořit než zkoumat.
Robert je od října minulého roku ředitelem technologického centra Barclays Investment Bank v Praze, ve kterém působí již pět let.

Diskusi povede:

Juraj Jonek

Sli.do

19.50 - 20.20

Ben Ruschin - Co-Founder of WeAreDevelopers

Řečníci:

Ben Ruschin

Managing Director and Co-Founder of WeAreDevelopers

Ben je generálním ředitelem a spoluzakladatelem konference WeAreDevelopers, která spojuje korporáty s nejšikovnějšími developery napříč Evropou. Je také výkonným ředitelem digitální kanceláře Vienna Digital a zakladatelem Manageers - sítě spojující C-level manažery s vysokým potenciálem a v minulém roce byl vybrán jako Forbes "30 pod 30" highflyer časopisem Forbes Magazine.
Kromě jiného se budeme bavit i o úloze mentora v profesionálním životě a důležitosti pozitivních vzorů v našem okolí.

Diskusi povede:

Juraj Jonek

Sli.do

Interview přes Skype 20.40 - 21.10

Roman Staněk - nejúspěšnější Čech v Silicon Valley

Řečníci:

Roman Staněk

Founder, CEO of GoodData

V roce 1988 promoval na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT), kde studoval obor elektrotechnické počítače. Po revoluci pracoval u Českých aerolinií, které byly jedním z mála podniků s připojením k internetu. V roce 1997 zakládá společnost NetBeans, kterou o dva roky později kupuje americká firma Sun Microsystems patřící pod Oracle. V roce 2001 zakládá společnost Systinet, kterou za pět let kupuje firma Mercury patřící pod HP (Hewlett-Packard). Po prodeji Systinetu založil Staněk GoodData. Příležitost vycítil pro změnu v analýze dat v cloudu. Psal se rok 2006 a cloudové služby či big data byly teprve v plenkách.

Dnes má GoodData za sebou investice v celkové výši 101 miliónů dolarů a zaměstnává 300 lidí, polovinu v Česku a polovinu v Silicon Valley. Vyhrála také prestižní cenu Stevie za nejlepší technologickou podporu na světě.

Roman se připojí na diskusi přes Skype.

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

DevFest, GUG.cz, Czechitas

Interview 21.10 - 21.40

František Vašek - Senior Manager, Innovations and Sales Business Development

Řečníci:

František Vašek

Senior Manager, Innovations and Sales Business Development, innogy

Se senior managerem v oblasti inovací Františkem Vaškem se budeme bavit o tom, jakou roli hrají inovace ve společnosti innogy. Na základě jakých principů se tyto inovace hledají a co všechno za tím stojí? Diskutovat budeme i o inovačním hubu a jeho úloze v tomto procese.

Diskusi povede:

Eliška Čejpová

DevFest, GUG.cz, Czechitas

22.00 - 23.00

Blockchain: decentralizace, kryptománie a budoucnost webu

Řečníci:

Jan Hubík

Supervisory Board Member, Paralelní Polis

Jakub Jedlinský

vyučuje kurz o kryptoměnách na VŠE v Praze

Dominik Stroukal

hlavní ekonom finanční skupiny Roklen

Internet dal masám přístup k informacím, ale kontrolu nad nimi má v rukou jen pár velkých hráčů jako jsou Google a Facebook. Všechny finanční toky zde procházejí přes prostředníky, kteří na transakcích často vydělávají více než samotní prodávající. Jako odpověď na tuto centralizaci moci vznikla technologie blockchain a její největší šampion, Bitcoin. Dnes, devět let od jejich vzniku, jsou mezi námi lidé, kteří tuto kryptoměnu používají denně a věří v její vliv na budoucnost fungování světa. Ze šampiona decentralizace se však vlivem trhu stává nástroj spekulantů.
Co se stane po jeho vytěžení a kdy k tomu skutečně dojde? Za jakých podmínek se dnes ještě běžnému člověku vyplatí kryptoměnu těžit a jakou změnu přináší přechod z Proof-of-Work protokolu na Proof-of-Stake? A co jiné kryptoměny - jaká je jejich přidaná hodnota? Co všechno dokázali cryptokitties a jaké jsou nejtroufalejší aplikace blockchainu, které můžeme v blízké budoucnosti očekávat?

Diskusi povede:

Josef Tětek

bit agency

19.20 - 20.20 (druhá místnost)

Práce dobrých hackerů

Řečníci:

Pavol Lupták

CEO of Nethemba, co-owner of Hacktrophy

Etičtí hackeři nebo white hat hackers jsou počítačoví experti, kteří testují spolehlivost zabezpečení systémů a sítí vůči nežádoucím zásahům zvenčí. Tito hackeři jsou placeni firmami ale i vládami států za to, že hledají nedostatky v bezpečnosti a odhalují je dříve než by je mohli jejich zákeřní kolegové, takzvaní black hat hackers, zneužít. Jedním z nejznámějších white hat hackerů je Dr. Charlie Miller, který se proslavil tím, že jako první v historii hacknul iPhone a hacknout McBook Air mu trvalo 2 minuty.
Etické hackery máme i v Čechách a na Slovensku a právě jeden z nich přijde povyprávět o tom, proč je na straně dobra a jak se k této práci dostal, na jakých hackech se nejvíce namakal ale také o tom, jak se mohou stát etičtí hackeři i z vás.

Diskusi povede:

Martin Leskovjan

Citadelo