Koupit lístek

Zatvoriť dialóg

Workshopy

60 minut, během kterých si můžeš ověřit svoje vědomosti řešením reálných zadání z praxe firem a získat cenné rady od zkušených expertů.

Jak vypadá workshop na NOCI?
Workshop je pro tebe příležitost poznat přístupy, technologie a hlavně kulturu vybrané firmy. Workshop obvykle vede zkušený expert, který ti odhalí něco z kuchyně svojí firmy a umožní ti stát se na chvíli součástí jeho týmu.

Jak se přihlásím na workshopy?
Po zaregistrování, v čase spuštění přihlašování na wokrshopy, tě budeme emailem informovat. Ideální je, registrovat a přihlásit se na workshopy co nejdříve, abychom měli dostatek času tě přiřadit.

Na některé části programu, jako jsou workshopy a speed dating, je nutné přihlásit se dopředu po registraci.

CV

XL workshopy, trvají 90 minut

Praktické zkušenosti s využíváním slabých stránek platformy Android (16:00 -17:30)

Účastníci se naučí, jakým způsobem využívat známých bezpečnostních slabin ve starších verzích platformy Android. Workshop se bude skládat z úvodní prezentace tématu a následné praktické části ve formě soutěže Capture-the-flag. Workshop bude veden Accenture profesionály z pražského Cyber Fusion Center, kteří mají bohaté zkušenosti z oblasti bezpečnostního testování aplikací pro velké mezinárodní klienty.

Více o Accenture Security si můžete přečíst zde: https://www.studenta.cz/work/hodni-hackeri/r~st:article:3186/

Twitter Bubbles - DevOps a nasazení do cloudu v praxi (16:00 -17:30)

Všichni dnes mluví o DevOps. Ale co to přesně je? Přijďte si zažít DevOps cyklus malé aplikace, která zpracovává a filtruje příspěvky na twitteru. Můžete se těšit na proces od drobného vývoje až po finální nasazení do cloudového řešení. A co si vyzkoušíte?

- výpočet jednoduchých statistik nad twitter streamem
- vizualizace dat pomocí d3.js
- automatické testování
- statickou analýzu kódu
- deployment pipeline
- nasazení do cloudu"

Profil studenta:
Student technických oborů min. 3. ročníku se základní znalostí Javy.

Vyzkoušíte si:
Java 8, Spring 5, reaktivní streamy, React, d3.js, Jenkins, Amazon WS, SonarQube, Git.

Technické požadavky:
Na workshop je třeba mít notebook s min. 8 GB RAM, 20 GB místa na disku a nainstalovaný Oracle VirtualBox 5.2+

Express Hacking Session – aplikace innosvět (16:00 -17:30)

Hackni innogy appku, dotvoř a vymysli nová řešení pro innosvět

• V první části workshopu tě zasvětíme do problematiky a řekneme ti vše potřebné k další práci
• Nastává challenge - Tzn. že v druhé části workshopu hackneš/navrhneš řešení, které souvisí se zadáním a aplikací (nový gadget,služba, funkce apod.)
• Mentor ti bude k dispozici po čas celého workshopu
• Výstupem bude tvá prezentace /pitch ve kterém obhájíš a prodáš svůj nápad

Digitální pilíře automobilového průmyslu (16:00 -17:30)

Jak důležitá je kybernetická bezpečnost v automobilovém průmyslu? Jaké mohou být dopady v případě latentního kybernetického útoku na výrobní technologie? Budete důvěřovat přepravním prostředkům za 10 let? Co se dá dělat, abychom se nebáli budoucnosti? Máme vůbec šanci? Jaké jsou aktuálně dostupné nástroje a prostředky zabezpečení dat i technologií a co nám v této oblasti mohou přinést kvantové počítače? Otázek je asi více než odpovědí. Pro obojí bude dostatek prostoru….. Průmyslové IoT (IIoT) se od běžného IoT výrazně liší v mnoha parametrech. Jaké to jsou? Jak může IIoT pomoci na výrobní lince? Big Data ve výrobě a jejich analýza. Co můžeme z dat vyčíst? Není to jen další bublina, která brzy splaskne? Vyzkoušejte si zajímavý analytický nástroj pro zpracování a vizualizaci dat. Tyto tři pilíře současného trendu průmyslové digitalizace zkusíme nahlížet ze všech možných úhlů a řekneme si, co Škoda Auto v těchto oblastech aktuálně dělá, připravuje a plánuje.

Workshopy, trvají 60 minut

Detekce a řešení útoků pomocí SIEM and Threat Intelligence (19:20-20:20)

Jak probíhá detekce a řešení kybernetických útoků? Pojďte si to vyzkoušet na workshop od profesionálů z pražského Cyber Fusion Center. Seznámíte se s jedním z nejúspěšnějších Security Incident and Event Management (SIEM) řešením. Zjistíte co je Threat Intelligence a jak ji využít v obranné bezpečnosti. Naučíte se jak profesionálové reagují na hrozby a našemu fiktivnímu zákazníkovi doporučíte řešení jeho bezpečnostního problému!

Jak byste to dělali vy? (19:20-20:20)

Oddělení Strategie a Architektury. Snažíte se představit, co by tak mohlo být náplní práce pracovníků v takovémto oddělení? A jak jejich výstupy ovlivňují budoucnost T-Mobile? Jaké strategie připravovali uplynulý rok a na čem aktuálně pracují? A jak to souvisí s nejnovějšími technologickými trendy a inovacemi?

Nejen na výše uvedené obdržíte odpověď v průběhu interaktivního semináře, kde si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet některou z kreativních technik, používaných (nejen) při tvorbě strategií.

Seminářem vás provede Jan Schmidt a Hynek Ruta.

Profinit Data Mining Challenge (20:40 - 21:40)

Pálí ti to? Baví tě výzvy? Nebojíš se hloubek a zajímá tě, jak je náročné dostat se k datům na reálném projektu? Tak to jsi náš člověk! Ukaž, že umíš dolovat data jako nikdo jiný a vyhraj naši soutěž. Jen ty, tvůj mozek, počítač a celý širý internet… těšíme se na tebe!

Elektrická plazma ako spotrebič a jej napájanie. Vývoj senzorického systému pre extrémne podmienky. (20:40 - 21:40)

V prvej časti workshopu „Vývoj senzorického systému pre extrémne podmienky“ sa dozviete o inovatívnej forme senzorického systému pre vrtnú hlavu. Spoznáte, aké sú výhody a nevýhody zvolených senzorov, topológie, prvkov ochrany proti vysokému tlaku, teploty a elektromagneticky zarušenému prostrediu. Budete mať možnosť navrhnúť vlastný systém a zamyslieť sa nad faktormi, ktoré ho ovplyňujú, ako napr. výrobná cena, čas vývoja, vyrobiteľnosť na základe výstupov a pod. Budete si môcť pozrieť vzorovú ukážku výstupu CMS - Control & Measurement System. V druhej časti “Elektrická plazma ako spotrebič a jej napájanie“ Na základe znalosti zdrojov si vyskúšate vhodný typ napájacieho zdroja a navrhnete realizovateľný spôsob distribúcie elektrickej energie po dlhom vedení (2-10 km) od zdroja až ku generátoru plazmy. V závere budete vidieť praktickú ukážku zariadenia vo forme horiaceho oblúka.

Jak jít hlavou proti zdi (20:40 - 21:40)

Agile je IN. Vývojáři ho milují, zákazníci chtějí. Tak proč stále většina projektů není agilní!? Customer Experience – hlavní téma dnešního IT a business světa, přesto pro mnohé neuchopitelné. Proč se nedaří implementovat nové metody? Pojďme se spolu zamyslet jak přivést moderní přístupy nejen do českých firem. Nečekejte moc technologie, ale o to více selského rozumu, obchodního talentu a praktik jak přesvědčit firmy o čem 100% víte, že je pro něj přínosem. Ukážeme si reálné příklady z prostředí dodávky mobilní aplikace do významné banky a další.

Elektronické systémy autonomních aut (20:40 - 21:40)

Workshop zaměřený na technologické novinky v oblasti elektronických systémů autonomních aut představí studentům budoucnost vývoje vozů ve ŠKODA AUTO. Přijďte se i Vy seznámit s novou érou konektivních aut s intuitivní duší.

Trendy v Data Analytics a Business Intelligence (BI) (22:00 - 23:00)

Jaké trendy nyní určují práci v Analytics a Business Intelligence (BI)? A jak můžete z velkých dat získat skryté skutečnosti? To a ještě více se dozvíte na workshopu, který povede Marian Lojka ze společnosti Accenture. Marian má přes deset let zkušeností s datovými sklady. Již v roce 2010 se účastnil bankovního projektu, který získal ocenění za nejlepší BI řešení v Evropě, Středním Východě a Africe od společnosti Gartner. Je držitelem certifikace Prince2 a v současnosti působí jako projektový manažer ve finančním sektoru, kde má na starosti rozsáhlé transformační IT projekty zasahující více zemí Evropy.

innosvět tvoje chytrá domácnost v praxi: Jak využít IoT pro monitoring energií (22:00 - 23:00)

Přijď se k nám podívat na to, jak je možné propojit realtime data o spotřebě s našimi klientskými systémy v jedné mobilní aplikaci. Nahlédni s našimi kolegy na praktickém workshopu do zákulisí vývoje aplikace a také si můžeš vyzkoušet řešení aktuálních výzev. Technické požadavky: stažená aplikace innosvět (ve storech pro iOS i Android

Virtuální Realita – technologie budoucnosti či běžná praxe? (22:00 - 23:00)

V prvních části workshopu se studenti dozví, co dnes ŠKODA AUTO z pohledu technologií virtuální reality nabízí, také lehce poodhalíme, co v blízké době chystá. Další část bude věnovaná budoucímu rozvoji; pracovní skupiny, do nichž se studenti rozdělí, budou mít možnost prezentovat vlastní vize budoucnosti – tedy formulovat, jakým způsobem se technologie virtuální či augmentované reality mohou podílet na různých procesech v korporátní oblasti, ať jde o výrobu, kontrolu kvality, marketing či jiné odvětví průmyslu. Závěr bude věnovaný prezentování představ s cílem o nich diskutovat. Přijďte i vy ukázat, jaká je vaše představa virtuální budoucnosti automotive sektoru!

Vyzkoušejte si 3D tisk - OTEVŘENÝ Workshop (19:20)

Přijdťe se seznámit s 3D tiskem, různými druhy materiálů, technologiemi a procesem návrhu nového výrobku. Od nápadu k výtisku. Kdo si přinese vlastní notebook, může si vyzkoušet celý návrh s finálním vytisknutím předmětu.